Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

kushtrimi27 blog

Parandjenja
  Promote
Ndonjëherë, të gjithë kemi pasur ndjesinë se diçka do të ndodhte, pak para se të ndodhte. E quajmë parandjenjë. Këto parandjenja, megjithatë, nuk u referohen ngjarjeve të mëdha, por situatave personale. Është supozimi se diçka do të ndodhë në një mënyrë të caktuar.

Në kulturën popullore, ka shumë që flasin për këtë. Për shembull, thuhet se zemra e një nëne nuk gabon kurrë. Ky pohim i referohet faktit që, me sa duket, nënat janë në gjendje të identifikojnë atë që është e përshtatshme apo jo për fëmijët e tyre. Përdorim edhe shprehje të tilla si, “Unë ndjej që”, apo “Kjo mban…


Read more »
Comments (0)  |  rate of the entry: 9
"Jeta"
  Promote
Jeta është shumë e komplikuar.
Mos u mundo të gjesh përgjigjet... Sepse kur ti gjen përgjigjjen, jeta ndryshon pyetjen!
Mos u gëzo shumë kur vrapojnë pas teje, sepse ekonomia thotë:
"Kur ulet çmimi, rritet kërkesa".


Read more »
Comments (0)  |  rate of the entry: 3
FC Bayern Munchen nuk njeh skuader
  Promote
Skuadra me e suksesshme ne Gjermani FC Bayern Munchen sonte arriti qe te shenoj nje rezultat pozitiv 2:0 ne cerekfinalen e Champions League qe u zhvillua ne "Allianz Arena " ne Munchen, ndermjet Bayern Munchen dhe bardhezinjeve te Juventusit.
Ndeshja filloje menjeher nga pika e bardhe per gjermanet qe me nje here u shendrrua ne gole nga talenti austriak David Alaba ne sekonden e 26'. 1:0. Gjermanet edhe ne te gjithe minuat ne vazhdim lodhen kundershtaret me lojen e bukur, por ne pjesen e dyte ndryshuan gjerat ne minuten e 63' autor i golit te dyte ishte Thomas Muller.
Bayern Munchen ndeshjen…


Read more »
Comments (1)  |  rate of the entry: 4
Java me e kendshme per Xherdan Shaqirin
  Promote
Te nderuar fansa te Rep. te Kosoves te Rep. se Shqiperise, te Zvicres edhe te skuadres me te suksesshme historike gjermane FC Bayern Munchen, sonte ne ndeshjen Augsburg - FC Bayern Munchen, ndeshje e vlershme per Kupen e Gjermanise, fitoj skuadra bavareze me rezultatin 0:2 fal golave te shenuar nga Gomez ne min. 25 dhe shenuesi i dyte qe kete jave po na shkelqen me mish e me shpirt, kosovari nga Gjilani me pasaport zviceriane XHERDAN SHAQIRI qe shenoi ne minuten e 85, lajme shume i rendesishem qe kosovari te ze vend ne 11-shin e pare bavareze, me shpres edhe…

Read more »
Comments (0)  |  rate of the entry: 4
Shqiperia vendi me i bukur ne bote
  Promote


Read more »
Comments (3)  |  rate of the entry: 20
Bashkimi Kombetar se shpejti
  Promote
Qe prej Kongresit te Berlinit tokat tona shqiptare u coptuan.Fuqite e medha (si Rusia, Austro-Hungaria, Italia, Franca, Anglia etj.) ne Kongresin e Berlinit morren vendim qe shume toka shqiptare tu jepeshin shteteve fqinje. Fuqite e medha ne Kongresin e Berlinit vendosen qe Serbise t'i njihej pavaresia si dhe zgjerimi ne Sanxhakun e Nishit. Mali i Zi gjithashtu fitoi pavaresine dhe i jepeshin Nikshiqi, Podgorica, Tivari, Plava e Gucia (qytete shqiptare qe iu dhane Malit te Zi).etj.
Tani ka ardhur koha ta ngrisim zerin ne kup te qiellit per liri e bashkim kombetar. T'i rikthejme prape trevat tona, t'i bashkojme forcat deri…

Read more »
Comments (18)  |  rate of the entry: 45
Njeriu me i pa fat ne bote
  Promote
Fundi i vitit 2011 ishte me shumë fat për banorët e një fshati spanjoll, që fituan superllotarinë kombëtare, që shpërndau një total prej më shumë se 750 milion eurosh.

Pasi numrat zgjodhën serinë e biletave të shitur në fshatin e tyre, njerëzit nisën të kërcenin të lumtur në rrugë, të derdhin shampanjë dhe verë lumë, por në festime, mungonte vetëm njëri midis 250 banorëve.

Regjizori Costis Mitsotakis ishte i vetmi që nuk kishte blerë një biletë që kushtonte 5 euro dhe do t’i kishte dhënë një fitim prej rreth 120 mijë eurosh, si të gjithë banorët e tjerë.

Një shtetas…Read more »
Comments (0)  |  rate of the entry: 3
Zbuloni nese do te festoni apo jo 100-vjetorin e lindjes
  Promote
Shkencëtarët kanë krijuar një test gjenetik që zbulon nëse do mund feston 100 vjetorin e lindjes. Pyetjet rreth dies, ushtrimeve, familjes dhe stilitjes japin një përgjigje për këpyetje. Kërkuesit amerikanë nga Bostoni kanë hartuar pyesorit dhe që çdo kush mund ti përgjigjet vedhe në fundpërllogarisë se sa vite dojetojë.

Nëse je mashkull nise testin me 86 vite jenëse femër nise me 89.

Pyetja 1 – A i bën ballë lehstresit? Shto 5 vite nëse po. Nëse stresimposht hiq 5 vite.

Pyetja 2 – A ka anëtar…Read more »
Comments (0)  |  rate of the entry: 0
Histori dashurie
  Promote
Dite e ftohte Janari,

Sot do ishte nje pervjetor i bukur,do kujtonim castet tona,si u njohem!
E mbaj mend ate dite me shi,sic jane ditet ketu. Syte e tu me preken e une me naivitetin tim te buzeqesha! Ishte e para here qe pas asaj qe kishte ndodhur ti qeshja dikujt.Biseda jone filloi,vazhdoi........................
Me ty ndihesha vetja ime,me plotesoje zemren!Deshirat e perbashketa na afruan me shume.Cdo bisede,telefonate me ty ishte me shume se kenaqesi.
Ashtu filloi dashuria.........
Thurem plane,jeten ne vazhdim.Une vazhdoja shkollen e ti punoje.Prinderit tane ishin ata qe na udhezuan me shume se cdo njeri.
Edhe…


Read more »
Comments (3)  |  rate of the entry: 16
User
online
online kushtrimi27 (34)
Kosova, GjilanBlogs: tags
no tags
© 2019 Top.al - all rights reserved.