Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

arjolaa blog

A mendon më tepër për PROBLEMIN apo për ZGJIDHJEN?!
  Promote
Të jetosh do të thotë të mësosh. Të gjitha problemet janë “detyrë e jetës”, të cilat në vete përmbajnë edhe dhuratat e caktuara. Mua më pëlqen të them se problemi është mbështjellësi i jashtëm i çdo dhurate. Sa më i madh është problemi, aq më e madhe është edhe dhurata pastaj!

Megjithate, ajo që me të vërtetë shpesh duket tejet e pakuptimtë është se shumica e njerëzve varrosen në problemet e tyre dhe nuk mund të çlirohen prej tyre. Ne kemi të gjithë probleme, “dhurata të mbështjellura” ose “detyra të jetës” dhe kjo nuk është asgjë e re dhe as…


Read more »
Comments (0)  |  rate of the entry: 24
Nese ju themi.
  Promote
Një letër e shkruar nga një djalë i sinqertë...
“Vajza, duhet te kuptoni disa gjera…
Neve nuk merzitemi nese flisni me djem te tjer, nuk merzitemi nese keni shok meshkuj, por kur jemi diku me ju dhe vjen nje djal…dhe ju I hidheni siper pa e prezantuar e harroni qe edhe ne jemi ne te njejten dhome, kjo na nervozon.
Ne nuk merzitemi nese dergoni mesazhe me shoket tuaj.
Por kur kjo gje ndodh ne 2 te nates, na ben te dyshojme. Cfare mund te ket kaq te rendesishme ne 2 te nates?! Nese ju themi:
e bukur, e…


Read more »
Comments (0)  |  rate of the entry: 17
Nje vit i mbar per te gjithe.
  Promote
Gezuar..Gezuar..Gezuar..Vitin e Ri 2017


Read more »
Comments (8)  |  rate of the entry: 45
Historia "Brengat e Adoleshentes"
  Promote
Erdhi lajmi ne nje kohe te papritur ishte dite vere dite 20 gushti
sapo kisha mbyllur syt qe te beja nje sy gjum sepse mbrem qendruam deri ne oret e para te mengjesit ne party duke kercyer me shok dhe shoqe
erdhi mami me nje leter ne dore dhe me fetyr te shqetesuar!
e pyeta ma qfar ka ndodhur .?
Ajo nuk me ktheu pergjigje fare ,vetem me shikonte kur papritur filloi te flas ..
Epo ja Seren (ky eshte emri im) ,, nuk do te pelqej lajmi qe do te them ,por ..
mos me thuaj asgje ,e di lajmin qe do ma thuash ..
e…


Read more »
Comments (2)  |  rate of the entry: 14
Ç'është ..
  Promote

Ç'është ideali, baba të lutem ma trego ?

- Se di bir, nuk dua të të gënjej me çfarë më kanë gënjyer!

Ç'është familja, baba të lutem më thuaj ?

- Është streha më e bukur që mund të ketë një njeri...

Ç'është drejtësia, baba të lutem ma shpjego ?
-

Është e vështirë të ta them, shpesh duhet ta vendosësh vetë atë...

Ç'është ndershmëria, baba të lutem më fol për të ?

- Do të ta mësojë vetë jeta, kur të të kujtohen fjalët e mia.
Ç

'është dinjiteti, baba të lutem më bëj ta kuptoj...

- Në jetë do njohësh hipokritë, njerëz pa flokë dhe të pafytyrë,…Read more »
Comments (1)  |  rate of the entry: 12
Dashuri e Shkurt por e perjetshme
  Promote
Të dua shumë, edhe pse nuk kam asnjë shpresë te ti, pavarësisht se jetës nuk i dihet… Njeriu, kur dashuron, e krijon një bindje në vetvete se do të jetë tërë jetën bashkë me personin me të cilin takohet. E unë të dashuroj shumë, edhe pse e di shumë mirë që ne kurrë s’do të jemi bashkë, se s’do të jesh kurrë i imi… jo pse nuk mundemi, por pse…
Shumë herë e pyes veten: Si filloi e gjithë kjo?
Me mall e kujtoj momentin kur u takuam, prej momentit të parë që të njoha e ndjeja një lloj simpatie ndaj…


Read more »
Comments (6)  |  rate of the entry: 55
Jeta.
  Promote
Jeta eshte si nje loje murlani....
Jan rregullat qe duhet te respektosh,ke miq dhe armiq,ke fitore dhe
humbje te vogla....
Ajo qe fitosh lojen e madhe eshte si te vijn letrat ne dore....Pra
Rastesia....Mirepo nuk e shfryetezove me zgjuarsi rastesin je humbsi me i
madh,duhet te bashkepunosh me miqte per nje fitore te perbashket...

Read more »
Comments (0)  |  rate of the entry: 0
User
offline
offline arjolaa (24)
Shqipëria, BeratBlogs: tags
no tags
© 2019 Top.al - all rights reserved.