Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

adar blog

A keni dashuruar ndonjëherë një vajzë me sy të qeshur?
  Promote
Personalisht jam një njeri që me siguri edhe kur jam “shkëputur” nga placenta kam përshtypjen se të qarën e parë e kam bërë duke qeshur. S’e kam menduar kurrë se si do të ngjante fytyra ime nëse pas një situate që mund të kem përjetuar, të mos tentoj sërish buzëqeshjen. Thonë se njeriu e tregon në këtë mënyrë lumturinë, bukurinë e shpirtit, ndjenjën brenda tij e madje edhe qenien. Të mjafton vetëm një buzëqeshje për të krijuar miq të rinj, flirte të reja, simpati, dashuri apo edhe marrëdhënie në të cilat e rëndësishme është të lësh impaktin më të…

Read more »
Comments (3)  |  rate of the entry: 32
Kështu e thërret të mirën, lumturinë, bollëkun…!
  Promote
Nuk ekzistojnë askund njerëz të cilët nuk dëshirojnë të jenë të lumtur. Përkundrazi të gjithë dëshirojnë të kenë një jetë të lumtur dhe pozitive, në bollëk, paqë dhe me sa më pak mangësi, mllef, shqetësime dhe negativitete tjera. Mirëpo, edhe pse njerëzit nuk i dëshirojnë këta gjëra të palakmueshme, megjithate ata tërhekin në jetën e tyre pikërisht ata gjëra, të cilat nuk i dëshirojnë dhe janë të natyrës negative. Në fakt dëshirohen rrethana pozitive të jetesës, por përkundrazi tërhiqen rrethana nagative, pra të kundërta me ate që dëshirohen. Por, pse është kjo kështu? Pse shpesh nuk e pranojmë atë…

Read more »
Comments (1)  |  rate of the entry: 20
E dini ca dhemb me shum?
  Promote
E dini ca dhemb me shum?
Dhemb te mungoj dikush dhe mos te kesh fuqin ta nxirresh na enderrat e tua e ta perqafosh, dhemb te mungoj dikush dhe mos ti shkruash dot, sepse e di sdo marresh asnje pergjigje?

Ti biesh telefonit, dhe mos te shkoj as zilja sepse ai numer tashme nuk ndizet me.

E dini sa dhemb te mungoj dikush aq shum sa dicka te duket erresire, bota humbi ngyrat se saj e dielli ndali se ndricuari rruget e tua qe ne momentin qe ai person mbylli syt per mos ti hapur me kurre?

E dini cdo te thot te jetosh…


Read more »
Comments (0)  |  rate of the entry: 19
Disa ekspertë kanë përpiluar një test psikologjik.
  Promote
Siç pohojnë ata, kjo pyetje do t’ju mundësojë të mësoni diçka të re për veten tuaj.
Fillimisht imagjinoni se këto pesë gjëra duhet t’i bëni njëkohësisht:

1. Ta qetësoni një bebe e cila është duke qarë

2. T’i largoni rrobat të cilat i keni në oborr (ka filluar të bie shi)

3. Ta ndaloni ujin e rubinetit (uji ka filluar ta pushtojë dyshemenë e kuzhinës)

4. Ta hapni derën kryesore të shtëpisë (dikush është duke trokitur në derë)

5. T’i përgjigjeni celularit i cili po bie

Në çfarë renditje do t’i bënit këto pesë gjëra?

Mësoni çfarë kuptimi ka përgjigja juaj në pyetjen e mësipërme:

1. Nëse gjëja e…Read more »
Comments (1)  |  rate of the entry: 20
Si të veproni kur lidhja e dashurisë është drejt fundit?
  Promote
Janë disa momente në lidhjen tuaj të dashurisë kur duket se gjithçka po shkon mbrapsht.

Ju keni debate të shpeshta, nuk bini dakord për gjërat që jeni pajtuar dikur e madje nuk argëtoheni si dikur.

Mjafton edhe një detaj krejtësisht i vogël që ju t’i kundërviheni njëri tjetrit dhe të përfundoni në shtretër të ndarë.
Por kjo jo domosdoshmërisht paraqet fundin e lidhjes suaj, nëse kjo është pyetja që ju i’a parashtroni vetes kohë pas kohe.
Më poshtë janë disa këshilla se si mund t’i ndihmoni lidhjes juaj.Është shumë e rëndësishme të uleni dhe të flisni
Kur ju ndjeheni të qetë dhe racional, jeni…Read more »
Comments (0)  |  rate of the entry: 26
Ndjej mall.
  Promote
Fjalët asnjëherë nuk arrijnë ta zgjidhin enigmën e shpirtit, unë do të vazhdoj t’i rendis ato mbi letër të bardhë, si udhërrëfyese të ndjesive më të thella shpirtërore... Thellësitë shpirtërore janë të pafundme m’u sikurse edhe universi... ndoshta edhe vet shpirti është univers në vete - pa fillim e pa mbarim!

Renditja e shkronjave nuk është edhe aq e lehtë, sepse shpeshherë dora rrëmbehet nga emocionet e çastit dhe ndjek plagët e zemrës, plagë të pashërueshme... Dhe derisa lundroj me shkronja mbi valët e kujtimeve, nuk mund t’i ik ndjesisë së mallit... sa më thellë që depërtoj, aq më e fuqishëm…Read more »
Comments (0)  |  rate of the entry: 29
Për Vitin e Ri
  Promote


Read more »
Comments (13)  |  rate of the entry: 32
User
offline
offline adar
Greqia, Athinon, AthensBlogs: tags
no tags
© 2019 Top.al - all rights reserved.