Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Irmaaa blog

Nuk do mundem dot te mesoj se si.
  Promote
une kurre nuk e kam pelqyer menyren se si syzet duken tek une
. Por ti me the, qe me qendronin bukur.
Qe nga ai moment, une gjithmone i kam vendosur duke menduar qe me bejne te dukem me bukur.
Kur vendosa buzekuqin vishnje, ate qe rrallhere tentoja ta vija mbi buze kujtova menyren se si me the "Te shkon shume", ndaj gjithmone eksperimentoja me ngjyrat e errta duke menduar se cfare do te mendoje ti per to.
Menyra se si syte e tu ndriçuan kur une vesha fustanin e zi ne mbremjen qe do darkonim bashke , me beri te…


Read more »
Comments (4)  |  rate of the entry: 24
4 gjërat që nuk duhet të bëni KURRË në takimin e parë.
  Promote
Pavarësisht moshës dhe eksperiencave që keni krijuar, ekziston gjithmonë një gjë e cila vazhdon ”t’ju trembë” njëlloj si 5 a 10 vite të shkuara: takimi i parë. Nuk dini ç’të vishni, ju kap paniku dhe vendosni të shpikni një justifikim idiot si p.sh ”me dhemb koka ose thjesht mblidhni veten dhe arrini të shkoni në barin, restoranti ose parkun ku keni lënë takim. Të pasigurtë se çfarë duhet të bëni?

1.Nuk duhet të heshtni: Nuk ka rëndësi nëse jeni njohur në rrjete sociale, mes miqsh të përbashkët apo ai u përplas pa dashje me ju teksa po shihnit atë fustanin…Read more »
Comments (1)  |  rate of the entry: 19
Mendoja se edhe un nje dit ...
  Promote
Mendoja se edhe un nje dit kam te drejt te gezohem e te perjetoj lumturin i besova shum por ne fund me tha – Shkatrroi gjithçka pa asnje arsye. Mendoja se ishim çift ideal tek ai gjeja qetësin në shpirtin tim. Çdo ditë flisnim sepse ai jeton në perendim dhe kishim plane që tash të bënim lidhjen zyrtare. Zot sa shumë u dashurova pas tij, saqe mezi prisja tja degjoja zerin e tij. Me fjale te embla me mbushi jeten plot lumturi. Mendoja se edhe une nje dit kam te drejt te gezohem e te perjetoj lumturine dhe i…

Read more »
Comments (2)  |  rate of the entry: 26
Atje ku ka Dashuri ka edhe Pasuri dhe Sukses.
  Promote

Një grua po punonte kopshtin përpara shtëpisë së saj .Përpara iu shfaqën tre njerëz të vjetër ...
Ajo iu thotë : Nuk më dukeni të njohur por duhet t'ju ketë marrë uria . Ju lutem hyni në shtëpi të hani diçka .
Ata pyetën : Burri i shtëpisë ndodhet brenda ?
Jo - u përgjigj gruaja nuk ndodhet në shtëpi !
Gjithsesi ne nuk mund të futemi - thonë të tre njëzëri .
Pas disa orësh kur i shoqi u kthye në shtëpi , gruaja i tregoi gjithçka që i kishte ndodhur më parë .
Mirë - i thotë i shoqi - thuaju që u ktheva…


Read more »
Comments (1)  |  rate of the entry: 23
Vere mbi gjithcka.
  Promote
Para se ti propozosh asaj per martese dhe ti premtosh se do te besh cfare te kete deshire ajo mbaj mend keto gjera: Edhe pse te gjitha nuk mbahen mend

Fli gjithmone ne anen e djathte te shtratit, ana e majte e ben te ndihet me rehat.
Sigurohuni qe shtepine ta mobiloje ajo, ti thjesht mbeshtete ne ate qe thote.
Shtrengoja doren dhe kur i ka te papastra. Do te ndjehet e vecant.
Kur ajo te mos dije se cfare te gatuaje , sygjeroja pjaten e saj te preferuar , do ta besh te buzeqeshi.
Mos u merzit me te se ajo vonohet per tu…Read more »
Comments (3)  |  rate of the entry: 32
A e dini si stresi mund t’iu shkaktojë sulm në zemër.
  Promote

Stresi mund të konsiderohet si një realitet i pashmangshëm në jetën moderne por trupi i njeriut nuk është aq i shpejtë sa për të kuptuar që në fakt duke qenë i stresuar i jep vetës një taksë serioze në jetë.

Duke u bazuar në një numër studimesh, stresi gjithashtu rritë rrezikun për të pasur sëmundje të zemrës, shkruan “Time”.

Bazuar në studimet e reja të publikuara në “The Lancet” shkencëtarët raportojnë se duke pasur më shumë “amygdale” aktive shtohet rreziku për sëmundje dhe sulm në zemër.

Në një studim ku morën pjesë 293 njerëz pa probleme të zemrës të cilët iu nënshtruan…Read more »
Comments (3)  |  rate of the entry: 27
Viti i ri me shum dhurata per femij.
  Promote

Ide dhuratash për fëmijët:

Lodrat – mjetet e të ngrënit
Lodrat për tu tërhequr vemendjen
Arkë të kursimeve
Lodrat e banjos
Libër me përralla
Liber Alfabeti
Libra për ngjyrosje
Ngjyra
Puzzle / Enigma
Ngjitës me figura për libra
Libra me përralla
Fletore Punëdore
Ushtrimore me detyra Matematike
Tattoo me figura që fshihen ( e po fëmijët i adhurojnë ato)
CD me lojra të ndryshme
Top futbolli,basketboll.
Regjistrim në kurse.
Anëtarësi në teater, kinema apo muze.
Dergesa me postë. Te gjithe gëzohen kur marrë gjëra në postë.
Bileta për film, lojë sportive apo koncert.
Aktivitete si: not, mini golf, bowling, patinazh etj.


Read more »
Comments (9)  |  rate of the entry: 63
Mbi të gjitha.
  Promote
Nuk kam durim për disa gjëra,
jo sepse jam bërë arrogante,
thjesht sepse kam arritur në një pikë në jetën time,
kur nuk më pëlqen më të humbas kohën me atë që më shqetëson apo më lëndon.
Nuk kam durim për cinizmin,
kritikat e tepruara dhe kërkesat e çdo lloji.
Kam humbur dëshirën për të kënaqur ata që nuk më përshtaten mua,
për të dashur ata që nuk më duan dhe për t’i buzëqeshur atij që nuk më buzëqesh. Nuk i kushtoj më asnjë minutë atij që mendon ose dëshiron të manipulojë.
Kam vendosur të mos bashkëjetoj gjatë me…


Read more »
Comments (4)  |  rate of the entry: 46
Do doja....
  Promote

·Do të doja të isha ajo vajza e aftë që t'i bënte ditët e këqija, të mira, doja të isha ai tip njeriu që kur e takon të të thonë: Ditën që të njoha ty, jeta ime ndryshoi..! Dashuria nuk është e vërtetë vetëm kur thua ''të dua'', por kur edhe e tregon me fakte.
Dashuria…Read more »
Comments (2)  |  rate of the entry: 50
Ai ishte vetë i akuzuari!
  Promote
Trupi gjykues ishte gati të deklarojë vendimin përfundimtar, për ekzekutimin e të pandehurit. Ai i akuzohej për vrasjen e të shoqes dhe të gjitha faktet e nxirrnin atë fajtor. Por, askush nuk e dinte çfarë kishte ngjarë me trupin e viktimës.
Në këtë moment kritik për vetë të akuzuarin dhe avokatin e tij, ky i fundit ngrihet në këmbë për të dhënë faktin e fundit se klienti i tij ishte i pafajshëm. Trupi gjykues duhej të ishte i sigurt 100 % se i akuzuar ishte fajtor, para se të marrë vendimin për ekzekutim.
Avokati, duke iu drejtuar herë trupit gjykues dhe herë…


Read more »
Comments (3)  |  rate of the entry: 31
© 2019 Top.al - all rights reserved.