Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Last 7 days best blogs authors:

Luumm
Points: 5 Blog »
desada1
Points: 4 Blog »
mcm
Points: 1 Blog »
diita
Points: 1 Blog »

Blogs - tags: l

UNE DHE TI

  Promote
NUK DI S TJU THEM JAM SJELLUR SHUMM KEQ ME DISA NGA JU .JU KERKOJ SHUMM SHUMM FALJE ME BESONI TANI E TUTJE DO JEM SHOQJA JUAJ POR EDHE SI MOTRA E JUAJ.NGANJEHERE MERZITEM NORVOZOHEMM POR SHUM GJERA NUK I BEJ ME DASHJE ANDAJ NESE JU KAM THENE DIQKA JU LUTEM ME FALNI !
ME RESPEKT DHE ME DASHURI FLORENTINA!
JU KERKOJ FALJE PER QDO GABIMIN TIM!


Read more »
florentinaaaaaa
offline florentinaaaaaa (23)
Comments (1)  |  rate of the entry: 31

per ty

  Promote
E keni ndier ndonjeher deshiren e madhe te largohesh nga gjithcka...pikerisht ndoshta ne diten qe shume vajza e enderrojn
E keni ndier ndonjeher nje lemsh qe te fillon ne kraherore dhe perfundon ne fyt,ku nuk te le te flasesh me.. cdo gje gjithcka behet bardh e zi
E keni ndier ndonjeher deshiren perveluse te jesh ne krahet e nje personi pa mar parasysh asgje duke flakur gjithcka qe ke arritur deri me sot... shume do e paragjykonin nje njeri te till por une po po pikerisht une e ndiej ta bej.. une qe nuk toleroja.nuk falja une do e beja ate…


Read more »
whatsapp
offline whatsapp (26)
Comments (1)  |  rate of the entry: 20

SA MË MUNGON FJALA JOTE

  Promote

Sa më mungon fjala jote, vetëm ajo më qetëson e s’më le bosh,
Sa kam nevojë të më përqafosh, mërzinë time të ma largosh,
Sa shumë e ndjej vetminë, që ma kthen gëzimin në hidhërim ,
Sa më mungon, sa më mungon, si do ta largoj këtë trishtim?!...

Thonë se dhe Hëna jeton vetëm, gjithashtu edhe dielli,
Jo, nuk është e vërtetë, se janë bashkë në gjithësinë e qiellit’
Yjet u sillen rrotull, duke i puthur ato në gushë, si jo më mirë,
Kurse unë e ti në dy botë të ndarë, unë krejt në shkretëtirë...

Ti në dritën parajsore, ndërsa unë…


Read more »
whatsapp
offline whatsapp (26)
Comments (1)  |  rate of the entry: 33

Heshte

  Promote

Une Jam

Edhe kur gjithë bota të ka kthyer shpinën
dhe të gjithë të thonë se fajtore je ti.
Hesht, edhe kur ata që më së shumti i deshe
largohen prej teje dhe te thon e keqja ishe ti.
Hesht, edhe kur yt vëlla, motër, nënë e baba
te thonë se kurrë në jetë më s'duan me t'pa.
Hesht, prapë hesht, mos nxjerr fjalë nga goja
edhe pse të flasësh ndoshta është nevoja.
Ti hesht, dhe me heshtjen tënde nisu n'rrugë pa kthim
ndonëse për ty vuajtjet kurrë s'do t'kenë mbarim.
Ti hesht, se me heshtjen tënde ke heshtur të gjithë ata
që t'thanë se je e keqe, e poshtër, fajtore ne…


Read more »
whatsapp
offline whatsapp (26)
Comments (0)  |  rate of the entry: 16

Never give up

  Promote
Një ditë një njeri i urtë e tregoi një shaka. Të gjithë qeshën! Të njëjtën shaka e përsëriti edhe njëherë.. Kësaj radhe qeshën më pak se herën e parë! Njeriu i urtë e përsëriti shakanë edhe herën e tretë! Kësaj radhe askush nuk qeshi!!
  • -Njeriu i urtë buzëqeshi dhe tha: Përderisa nuk mund të qeshni për të njëjtën shaka tre herë, atëherë përse për të njëjtën plagë qani njëqind herë ?!Read more »
whatsapp
offline whatsapp (26)
Comments (11)  |  rate of the entry: 41

meshkujt

  Promote
Meshkujt meritojne nje duartrokitje..E dini pse???
Sepse:
→mbajne nje familje mbi shpatulla
→detyrohen te emigrojne ne nje vend te huaj
→bejn pune krahu sa per mos u verdallosur kot
→bejne cdo gje per familjet e veta
→punojne kur jane ne shkolle per te nxjerr shpenzimet e tyre
→te afte per te qene burreror
→nuk i interesojne paragjykimet
→kur duan me te vertete ska shanse te tundohen nga gjera te kota
→gjithmone jane te afte per t'ia dale mbane sepse eshte forca dhe guximi ajo qe i ndihmon.
→meshkujt jane thjesht te mrekullueshem
  • ~ Meshkujt e vertet kuptohet


Read more »
whatsapp
offline whatsapp (26)
Comments (5)  |  rate of the entry: 37

Lexojenii!

  Promote
Ndonjëherë lodhesh . . . Lodhesh duke e parë veten si zhgënjehesh nga persona që i do dhe i vlereson!! . . . Lodhesh duke ecur përpara me kokën lart sikur asgjë të mos kishe ndodhur , kur në fakt je e shkateruar përbrenda!! . . . Lodhesh duke parë veten si ndryshon cdo dite nga njerzite me dy fytyra!! . . . Lodhesh duke vrapuar pas dikujt që nuk bën asnjë hap për të ardhur drejt teje!! . . . Lodhesh edhe duke prit dicka qe ndoshta sdo te vije kurre!! . . . Vjen nje momente qe lodhesh…

Read more »
Jona18
offline Jona18 (26)
Comments (5)  |  rate of the entry: 2
© 2018 Top.al - all rights reserved.