Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Blogs: new entries

Nëse një ditë do më shohësh plak

  Promote
Nëse një ditë do më shohësh plak.. nëse bëhem pis kur ha apo nuk arrij të vishem… ki durim. Kujto kohën që kam kaluar për të ta mësuar…
Nëse kur flas me ty të përsëris gjthmonë te njëjtat fjalë… mos më ndërprit… dëgjomë. Kur ishe i vogël, duhej të të tregoja cdo natë të njejtën përrallë që të flije…
Kur nuk dua të lahem, mos më bertit… Kujto kur të ndiqja dhe sajoja 100 histori sepse nuk doje të laheshe..
Kur të shohësh mosdijen time mbi teknologjinë e re, kij durim dhe më ndihmo.. Mos më shih me atë buzëqeshje ironike, por kujto…


Read more »
besa22
offline besa22
Comments (0)  |  rate of the entry: 12

Me fal qe te desha .. dhe vazhdoj akoma ..!

  Promote
Ndoshta gjithqka kalon me kohen..Se dii..
Thone se koha sheron plaget mirepo tek un spaska ndikim
Ajo qe kalova me ty ishte thjesht magjikee..
A thua valle ndonjehere do te mund t'harroj? A thua edhe ky mengjes nuk do te mund te marri ate buzeqeshjen e asaj vogelusheje te dashuruar marrezisht pas princit te saj..?
Ajo e cila te deshi ,te zgjodhi ty si njeriun e enderrave te saj ,ishe ti dielli i diteve te saj ,hena e neteve pa gjum ,realiteti i saj i pamundur...!!!
Eeehh ,u deshem shume .. e dii
Mirepo as kokefortesia e prinderve te mi qe te mos jemi bashke nuk…


Read more »
Flooori: Une
offline Flooori (30)
Comments (1)  |  rate of the entry: 14

Jeta e përbashkët Bashkëshortore-[Lexo dhe mëso]...

  Promote
Jeta e përbashkët është qetësim i shpirtit dhe kënaqësi (shoqërimi, intimiteti), ku secili prej bashkëshortëve qetësohet me dashurinë e tjetrit, duke gjetur harmoni në krahët e njëri-tjetrit.
Islami ka urdhëruar bashkëshortët që të sillen me butësi dhe të çojnë një jetë të mire, të ndihmohen në mes veti për të gëzuar njëri-tjetrin dhe të largojnë të keqen, të ndihmojnë njëri-tjetrin në respektimin e Zotit të tyre. Burri i mirë dhe gruaja e mirë ndërtojnë shtëpi të mirë, ngase toka e mirë jep fryte të mira, kurse toka e keqe jep pak fryte ose nuk jep aspak!
Për bashkëjetesën e lumtur…


Read more »
jupi
offline jupi (34)
Comments (0)  |  rate of the entry: 0

Djaloshi nga Berati shpallet piktori i ri më i mirë në bote.

  Promote
Në konkursin ndërkombëtar të piktorëve “A Youthful Vision 2012” për moshat 13-15 vjeç, që u zhvillua në Sllovaki, organizuar nga UNESCO në kuadër të projektit “World Heritage”, Adi Totaj nga qyteti i Beratit ka fituar çmimin e parë.

Adi Totaj është shpallur piktori më i mirë mes 1458 të rinjve nga e gjithë bota me pikurën e urës së Goricës në Berat. Edicioni i 18-të i konkursit “Një vizion rinor 2012” u organizua në Banska Štiavnica të Sllovakisë. Ky konkurs synon të ftojë dhe angazhojë fëmijët e shkollave duke përdorur kreativitetin e tyre për të paraqitur trashëgiminë botërore të qytetit të…Read more »
saura: :)))
online saura
Comments (7)  |  rate of the entry: 52

Te shkruaj ty qe ta lexosh…

  Promote
Te shkruaj ty qe kur nuk te takova,ty qe ne zemer ende te mbaj dhe qe nga fillimi te dashurova.

I shkruaj zerit qe kur se degjova,dashuris qe mbet vetem ne mendje,ty qe vetem te enderova.

I shkruaj nje femre qe e dua shum,i shkrua, i shkruaj doren smund ta ndal,i shkruaj ne mengjes,diten,ne mbremje,ne mesnat,i shkruaj dhe kur jam ne gjum.

Te shkruaj ty pa zemer sepse zemren time ty ta fala vet une.

Ty te shkruaj ne letra ,por kujt nuk e di,enigmes,enderes qe ne foto se pash,te shkruaj ty per te cilen mbaj zi,i shkruaj asaj qe ne…Read more »
Kureshtar
offline Kureshtar (42)
Comments (6)  |  rate of the entry: 18

Di që :

  Promote
Di qe:
- Jeta vret...
- Njerezit lendojne...
- Cdo gje,sado e bukur t'jete,heret a vone mbaron...
- Endrrat shpeshhere ngelin vetem aq dhe asgje me teper,endrra...
- Deshirat bien ne kundershtim me realitetin...
- Cdo njeri,sado i mire t'jete,lendon dhe lendohet,zhgenjen dhe zhgenjehet,genjen dhe genjehet...
- Cdo fillim e ka nje fund...
- Fjalet e thena i mer era...
- Premtimet thyhen lehte...
- Askush nuk eshte i pazevendesueshem...
- Gjithcka ne te cilen besoje,ne nje sekond te veteme zhduket...
- Ka momente ne te cilat do doje te ktheje kohen pas,per te patur edhe njehere lumturine e asaj puthjeje,atij perqafimi,atij casti magjik ku je ndjere vetvetja,i gezuar,me boten nen kembet…


Read more »
Flooori
offline Flooori (30)
Comments (0)  |  rate of the entry: 10

ehhhhh!!!!!!!!!!

  Promote
Zgjidh mashkullin qe kap doren tende dhe iu thote shokeve se "kjo eshte vajza qe ma ka mbledhur"
Zgjidh mashkullin qe te puth ballin e pastaj buzet.
Zgjidh mashkullin qe vrapon me ty ne rere e te perqafon ne mes te te gjithve.
Zgjidh mashkullin qe u thote shokeve "Ajo eshte cmenduria & dashuria ime",jo ate qe u thote shokeve "Ate e kam une".
Zgjidh mashkullin qe mban telefonin hapur edhe kur ty te ka zene gjumi,thjesht per te degjuar frymemarrjen tende.
Zgjidh mashkullin,te cilit kur i vardisen femra apo shoket i thone qe te zere dhe nje tjeter,u pergjigjet "Me vjen keq.Une kam dike,te…

Read more »
meni1
offline meni1 (35)
Comments (2)  |  rate of the entry: 2

"Un nuk dorzohem kurr"

  Promote
Kom kaluar momente qe nuk mendoja se do mund ti kaloja ... kom jetuar dhimbje qe mendoja se po me vrisnin ... kom perjetuar zhgenjime nga persona qe nuk e prisja, pasi atyre vetem te mira u kisha sjellur ... kom pyetje per te cilat nuk kom gjetur pergjigjje ... por jom ketu , pasi jeta ime nuk ka perfunduar ende , dhe heret apo von do vij dhe dita ime e FITORES , sepse un :
UN NUK DORZOHEM KURR !!! ;)

Read more »
Flooori
offline Flooori (30)
Comments (3)  |  rate of the entry: 58

Ju lutem!!Kushtoni 1min koh qe ta lexoni kete...eshte me rendesi?

  Promote
Para disa ditesh , nje person po e rimbushte telefonin e tij celular ne shtepi.
Gjat kohes qe aj po e rimbushte telefonin e atij i erdhi nje telefonat
te ciles iu pergigj perderis telefoni ishte ende i kyqur ne priz elektrike.
per disa sekonda elektriciteti u percoll nga priza ne telefon dhe telefoni shpertheu.
... Prindit e personit vrapuan per te par se qka ngjau dhe e pan femijen e tyre te
shtrir per toke dhe me nje me dor te djegur dhe me puls t e dobet .
Spejt e derguan me spital por fatkeqsisht femija i tyre kishte vdekur.
Telefonat celular jan paisje…


Read more »
rezarta0
offline rezarta0
Comments (2)  |  rate of the entry: 17

... Pa koment po jua le ju...

  PromoteRead more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (2)  |  rate of the entry: 11
[-10]  [«]  1  2  3  ...  48  49  50  51  52  ...  98  99  100  [»] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.