Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Blogs: new entries

Ushtari dhe vajza qe e testoj se a esht besnik !!!

  Promote
Në letërsinë angleze, rrëfehet një ndodhi e cila u mësohet fëmijëve në shkollë.

Gjatë luftës së dytë botërore, ushtarët britanikë ndiheshin të rraskapitur, me moral të rënë dhe u mungonte vullneti për të vazhduar luftën.

Shumë prej tyre ndiheshin të pashpresë dhe ishin të gatshëm që edhe të vdisnin, vetëm të mos luftonin më.

Një nga gjeneralët e luftës, duke menduar mbi një stimulim, i erdhi në mendje një ide interesante.

Ai mendoi që çdo ushtar ta lidhë me korrespondencë me një femër. Kështu, ai u kërkoi vajzave angleze që të lidhen me një nga ushtarët në frontin e luftës, t’i shkruajë dhe t’i…Read more »
Filorjan
offline Filorjan (23)
Comments (0)  |  rate of the entry: 25

Engjulli im :(

  Promote
E ngushelloje veten me fjalet se tani kam nje engjell qe me mbron nga atje lart. Me dhemb ne zemer ne shpirt zemra ime, sikur ditet duheshin te sheronin plaget, e mua me mungon cdo dite e me shume. Me mungon teper TI, me ka marr malli aq shume per buzeqeshjen tende qe ma zbukuronte jeten. Nuk kam ku te shkoje tani kur fjalosem me t'gjithe e ti ishe ngushllimi im, me dhemb cdo dite kur hy ne prag te deres e ska kush t'rreh shuplake per mua. Me fal qe qaj per ty edhe pse m'thoje gjithmone t'mos qaj…

Read more »
Dea-SlimShady
offline Dea-SlimShady (21)
Comments (4)  |  rate of the entry: 64

:((( R.I.P

  Promote
Zoti u tregua i padrejtë duke te marre ty..nje vajze me zemer te madhe me nje shpirt te paster.Familja humbi Vajzen me te mire,shoqeria humbi nje shoqe shum te mirë.Ti ike lart sepse e engjëjt te donin për vete.Ti ike ne kohen dhe moshen me te bukur ..Do me mungosh shume, sidomos zenkat me ty, dhe qe ti nuk me mbaje inat fare U prefsh ne Paqe o ylliiii :(((((

Read more »
evil
offline evil
Comments (1)  |  rate of the entry: 37

ZBULONI TRE PIKAT ME TE DOBETA TE MESHKUJVE!

  Promote


Meshkujve nuk u pëlqen që të tregojnë dhe shfaqin dobësitë dhe problemet e tyre, por kjo nuk dmth se ata nuk kanë gjëra të tilla. Mësoni se cilat janë pikat më të dobëta të burrit tuaj, në mënyrë që ta kuptoni më mirë atë dhe të mund ta përkrahni kur të ketë nevojë. Është vështirë të thuhet se cila është frika më e madhe e përbashkët e meshkujve, por ekspertët thonë se ekzistojnë tri gjëra të cilat e mundojnë çdo njeri.

Frika nga dështimi

Gati çdo mashkull përfshihet nga frika, sidomos në fillim të martesës, se a do të…Read more »
junisa: ....
offline junisa (22)
Comments (1)  |  rate of the entry: 22

5 FAKTE INTERESANTE RRETHE PUTHJES!

  Promote
-Një puthje tipike franceze vë në lëvizje 29 muskuj të fytyrës.
-Puthja më e gjatë ka zgjatur 33 orë.
-66% e njerëzve mbyllin sytë kur puthen.
-Sipas një studimi, meshkujt që i puthin gratë në mëngjes jetojnë 5 vjet më shumë se ata që nuk e bëjnë këtë.
-Një puthje përmban afro 285 lloje të ndryshme bakteresh, 95% e të cilave nuk janë aspak të rrezikshme.


Read more »
junisa
offline junisa (22)
Comments (0)  |  rate of the entry: 25

NASTRADINI FLET ME VETEN E TIJ !!!

  Promote
Një ditë Nastradini u takua me një person të cilin nuk e kishte njohur kurrë më përpara.

Nastradini fillloi të bisedonte me të sikur të ishin shokë te vjetër. Kur burri deshi të largohej e pyeti Nastradini:

“Më fal zotëri, unë nuk e kam njohur zotërinë tate më përpara, e kush je ti? Si quhesh?”

Burri i tha:

“E si po bisedon pra me mua në këtë mënyrë sikur të ishim njohur kaherë?”

Nastradini ia ktheu:

“Mos ma merr për të keq, kur i pashë rrobat e tua sikurse të miat, mendova se ti je unë!”

Eh, të nderuar lexues, edhe ne sot shpeshherë flasim…Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (2)  |  rate of the entry: 15

Mos prano ta kuptosh dashurin si vuajtje!

  Promote

Edhe nese te ndodh qe te vuash,kjo nuk do te thot se dashurija esht vuajtje!

Pervoja jote e hidhur deshmon vetem ket: njeriut qe i ke kushtuar pjesen me te bukur te s

shpirtit tend, thjesht aj nuk esht i denjet per dashuri tende .

Per me teper,kjo nenkupton se diku ne bot,esht dikush tjeter qe ende nuk e ke takuar,por esht i vetmi Person qe mund te ju jap kuptimin e ve´rtet te ndjenjave tuja.

Kurseje vehten!

Mos i hidh dijamantet mes drrasash,se ata i shkelin ngaqe kujtojn se jan vetem gur.te till jan edhe ata qe nuk e shofin sinqeritetin…Read more »
Agneza
offline Agneza (36)
Comments (5)  |  rate of the entry: 27

Eshte e veshtire te behesh nje person qe e kerkojne te tjeret...??

  Promote
Jeta eshte e tille qe te detyron te krijosh marredhenie sociale , shoqerore , familjareme njerezit qe te rrethojne. Ndodh shpesh qe te kete perplasje gjate ketyremarredhenieve me persona te ndryshem. Jo te gjithe I aprovojne sjelljet ,mendimet , apo deshirat e tua. Pikerisht ne kete moment lind konflikti per arsye temospershtatjes apo mosperputhje interesash. Nje situate te tille mund ta hasim qene fillesat e jetes sone, me ata qe na ndodhen me prane, me ata qe na duan meshume, prinderit tane. Ata kujdesen shume per femijet e tyre, madje me shume secduhet dhe pergjithsesisht kerkojne me te miren per…

Read more »
viola
offline viola
Comments (8)  |  rate of the entry: 52

Pershendetje, nuk jam me une...!

  Promote
Pershendetje, nuk jam me une! Jam une ndryshe. Ndryshe ne gjerat qe kerkon, ndjen apo pelqen. Jam une, sic ti nuk do doje te isha, por mua aq me ben. Nuk eshte leter lamtumire, ne e kemi thene me kohe. Eshte nga ato letrat e fundit ,ku zbraz gjithcka e hedh ne zjarr dhe kthehesh te flesh e qet, e lire. Edhe ti rri i qet, sdo te te urrej ndonjehere. As nuk do te te shaje, fundja edhe vet e di qe je trap! Ajo qe doja tthoja eshte se ne jete mbivlersimi ka edhe antonim. Por tkesh nenvlersim…

Read more »
Jurgina
offline Jurgina (26)
Comments (8)  |  rate of the entry: 80
[-10]  [«]  1  2  3  ...  50  51  52  53  54  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.