Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Last 7 days best blogs authors:

antooneta
Points: 2 Blog »
Irmaaa
Points: 2 Blog »

Blogs: new entries

Kushtoi vetem pak vemendje...

  Promote
Ekziston gjithmonë një e nesërme dhe jeta na jep mundësi të tjera për t’i bërë gjërat ashtu siç duhet, por në rast se bëj gabim dhe na ngelet vetëm e sotmja, do të doja të të thosha se sa shumë të dashuroj dhe se kurrë nuk do të të harroj...
Të nesërmen nuk e ka të siguruar askush, qoftë i ri, qoftë plak.
Sot mundet të jetë dita e fundit që sheh njerëzit që do.
Për këtë, mos prit më, bëje sot, sepse, nëse e nesërmja nuk vjen kurrë, sigurisht do të pendohesh për ditën që nuk gjete kohë për një…

Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (2)  |  rate of the entry: 27

...Bashkebisedim me vetveten ...

  Promote
Ndihem vetem.Jam rrethuar mes mijra
njerzish por prap ndjehem vetem.Me mungon ti,sikur te mundja ta grisja
kujtimin tend!Sa absurde eshte jeta ime,e un perpiqem ta kuptoj!
Ndoshta nuk jam ndjer kurr kaq keq ne jeten time.Kam ankth,dhimbje,shum
dhimbje e frike,kur do marr fund kjo gjendje,ateher kur un te pushoj se
jetuari?Ateher kur une te mos jetoj me?Po pse arrita deri ne kete
gjendje?Pse ndihem kaq keq?Sikur te ishte enderr,te zgjohesha e te
shihja qe jeta ime eshte e bukur,te ndjehesha i lumtur por jo!Thon se
dhimbja vjen bashke me forcen por un nuk kam force.Sikur te kisha
dicka,dicka te vetme qe mund te ma largonte trishtimin! Parajsa ime?
Ndoshta nuk…


Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (4)  |  rate of the entry: 27

5 TIPARET E CIFTEVE TE PALUMTURA!

  Promote

Disa ekspertë të marrëdhënieve në çift kanë analizuar pesë problemet kryesore me të cilat mund të përballen personat që kanë një lidhje, por që ndihen të pakënaqur. Ja cilat janë ato:

1. Ata nuk bëjnë më dashuri

Kur gjerat nuk ecin mirë në një lidhje, shpesh është e vështirë të kesh energjinë dhe dëshirën për të bërë dashuri. Nga ana tjetër shumë persona e përdorin këtë si një shenje ndëshkimi pa e ditur se ajo mund ta përkeqësoje edhe më tepër situatën.

2. Ata nuk janë më prioritet për njeri-tjetrin

Nëse partneri juaj nuk është më personi të cilin…Read more »
junisa: ❤
offline junisa (22)
Comments (0)  |  rate of the entry: 12

Morali

  Promote

Vajza e vogël bukuroshe, ishte mësuar të shëtisë pranë liqenit të fshatit. Ajo vërente gjithë habi pasqyrimin e saj në ujin e liqenit të qetë. Një ditë, ajo mori me vete dhe vëllain e saj të vogël. Ndërkohë që ajo po krihte flokët duke u parë në ujin e qetë të liqenit, i vëllai mori një gur dhe e hodhi në ujë. Menjëherë uji formoi rrathë njëri pas tjetrit, të cilët e trazuan pasqyrimin e vajzës. Ajo u zemërua shumë dhe filloi të bëjë çmos që ti qetësojë dallgët dhe ti kthejë liqenit pamjen e mëparshme. Vazhdoi të bredhë sa…Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (8)  |  rate of the entry: 46

E dashur!

  Promote

Gjithmone prit, prit per ate djaloshin qe ka per te mbajtur duart e tua kur ti ke frik nga bota. Ate qe ka per tu endur rrugeve me ty pa ju lodhur shputat e kembeve, qe ka per te perqafuar aq fort e nuk ka per te te leshuar derisa te te dhembin muskujt. Ate qe ka per te qeshur e qare me ty pa pasur turp prej syve te botes ziliqare ne pertallje te turpshme. Djali qe ka per te te puthur ballin, ne vend te qafes te brishte e do te shupurise floket e tua kur i merr…

Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (1)  |  rate of the entry: 14

.. Pa titull....

  Promote
Edhe atëherë kur jam i inatosur me vetë jetën, aq i dëshpëruar sa edhe mendimet më shkaktojnë dhimbje, sërish e di se jeta është e bukur.
Nuk mund të jetë ndryshe, sepse e bukura vjen e mbështjellë me gjemba.
Shiko trëndafilin.
Nuk mund ta duash trëndafilin dhe të thuash se i urren gjembat.
Çdo gjë e bukur është e tillë.
Edhe jeta po ashtu.
Rruga deri te suksesi, rruga deri tek e bukura, është e shtruar me gjemba.
Disa prej tyre edhe të gjakosin.
Si në legjendat antike, ku duhet derdhur gjak që të qëndrojë më këmbë qoftë edhe një…

Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (1)  |  rate of the entry: 12

mirupafshim ne enderrimet tona.

  Promote
Historia jone e dashurise do mbetet. Do mbetet perjet. Per kete u largova nga ty. Po te vazhdonim cdo gje do shuhej, do merrte fund. Kishim arritur ne nje pike ku te dy flisnim dhe asnjeri prej nesh nuk arrinte te kuptonte. Dikur na mjaftonte heshtja te kuptoheshim. Filluam te thonim fjale nga te cilat u lenduam. Per kete hoqa dore. Per te mos u lenduar me shume. Per te mos urryer njeri tjetrin. Dhe pse me mungon preferoj me mir kshtu. E di qe ti cdo nat para se te flesh mend...on per mua ashtu si un per ty.…

Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (0)  |  rate of the entry: 18

Kam falur

  Promote
“Kam falur gabime gati të pafalshme, kam provuar të zëvëndësoj persona të pazëvëndësueshëm dhe kam harruar persona të paharrueshëm. Kam vepruar sipas momentit dhe jam zhgënjyer nga persona që nuk e mendoja kurrë se mund të zhgënjehesha, por edhe unë kam zhgënjyer. Kam mbajtur dikë mes krahëve të mi për ta mbrojtur, jam bërë mikë perjetë. Kam qeshur kur nuk ka qenë e nevojshme, kam dashuruar, më kanë dashuruar, por edhe më kanë refuzuar. Më kanë dashuruar dhe nuk kam ditur si t’jua kthej dashurinë. Kam bërtitur dhe jam hedhur përpjetë nga gëzimi. “Kam përjetuar dashurinë e kam bërë premtime…

Read more »
elind
offline elind (26)
Comments (0)  |  rate of the entry: 28

Do ishte pastrues i zyrave te microsoft

  Promote
Një i papunë po kërkonte punë si pastrues në zyrat e Microsoft. Shefi i personelit, pasi i bën një testim se si e fshinte dyshemenë, e interviston dhe në fund i thotë: Je i pranuar në punë, më jepni adresën tuaj të e-mailit, në mënyrë që t’ju dërgoj një formular ta plotësoni, ku do ju tregohet vendi dhe data kur do të paraqiteni per punë. Burri, i shastisur, i përgjigjet se nuk disponon një kompjuter dhe aq më pak një adresë e-maili. “ Nëse nuk ke një postë elektronike – i përgjigjet shefi- do thotë se virtualisht nuk ekziston, dhe…

Read more »
elind
offline elind (26)
Comments (0)  |  rate of the entry: 4

kushtoini pak vemendje...

  Promote
Respektoje shoqerine ne max, edhe nese kupton qe dikush e ka me hile, mos ja ve ne dukje, por ik ngadal pa then asnje fjal, sepse heshtja vret me shume se c'dogje... Prindrit e tu, duaj me gjithe zemer, me gjithe shpirt, edhe pse sot ndoshta nuk mund te pershtaten me kohen qe ne jetojme, duaj me gjithe forcen e shpirtit se kush e di sa here jane zgjuar naten duke ndenjur pa gjume duke u kujdesur per ne...

Kush e di sa here kane ber jasht mundesive te tyre qe ne te kemi kete qe kemi sot ! Ndoshta eshte…Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (0)  |  rate of the entry: 17
[-10]  [«]  1  2  3  ...  50  51  52  53  54  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.