Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Last 7 days best blogs authors:

antooneta
Points: 2 Blog »
Irmaaa
Points: 2 Blog »

Blogs: new entries

Mos prano ta kuptosh dashurin si vuajtje!

  Promote

Edhe nese te ndodh qe te vuash,kjo nuk do te thot se dashurija esht vuajtje!

Pervoja jote e hidhur deshmon vetem ket: njeriut qe i ke kushtuar pjesen me te bukur te s

shpirtit tend, thjesht aj nuk esht i denjet per dashuri tende .

Per me teper,kjo nenkupton se diku ne bot,esht dikush tjeter qe ende nuk e ke takuar,por esht i vetmi Person qe mund te ju jap kuptimin e ve´rtet te ndjenjave tuja.

Kurseje vehten!

Mos i hidh dijamantet mes drrasash,se ata i shkelin ngaqe kujtojn se jan vetem gur.te till jan edhe ata qe nuk e shofin sinqeritetin…Read more »
Agneza
offline Agneza (36)
Comments (5)  |  rate of the entry: 27

Pershendetje, nuk jam me une...!

  Promote
Pershendetje, nuk jam me une! Jam une ndryshe. Ndryshe ne gjerat qe kerkon, ndjen apo pelqen. Jam une, sic ti nuk do doje te isha, por mua aq me ben. Nuk eshte leter lamtumire, ne e kemi thene me kohe. Eshte nga ato letrat e fundit ,ku zbraz gjithcka e hedh ne zjarr dhe kthehesh te flesh e qet, e lire. Edhe ti rri i qet, sdo te te urrej ndonjehere. As nuk do te te shaje, fundja edhe vet e di qe je trap! Ajo qe doja tthoja eshte se ne jete mbivlersimi ka edhe antonim. Por tkesh nenvlersim…

Read more »
Jurgina
offline Jurgina (26)
Comments (8)  |  rate of the entry: 80

Duaje Nenen sa t'eshte gjall. N'mes dy syve puthe ne Ball.!

  Promote
Nena e tij kishte vetem nje sy…

I vinte turp per ate dhe e urrente gjithmone e me shume.Puna e saj ishte kuzhiniere ne shkolle…
Gatuante per studentet dhe per mesuesit,per te nxjerre shpenzimet e tyre…

Nuk donte te fliste per te, qe mos ta mesonin se ishte femija e nje nene me … nje sy.
Studentet iknin, sa here qe e shikonin kur dilte ndonjehere per pak nga guzhina, dhe thonin se nuk mundeshin te shikonin ate pamje, ju shkaktonte tronditje te padurushme.

Por qe i vogel djali kishte problem me pamjen e nenes se tij… .

Kur akoma djali shkonte ne fillore,nje dite kaloi…


Read more »
Dea-SlimShady
offline Dea-SlimShady (21)
Comments (8)  |  rate of the entry: 66

Ushqimet e shëndetshme

  Promote
 Si pjesë e një diete të shëndetshme, ushqimet e plota luajnë rol të rëndësishëm duke e ndihmuar trupin tonë që të funksionojë në mënyre optimale. Ka me mijëra ushqime të plota me shumë vlera ushqyese, por disa prej tyre në këtë listë bëjnë më shumë se sa thjeshtë të dhurojnë vlerat e tyre ushqyese – ato na ndihmojnë të shërohemi. Në fakt, secili ushqim në këtë listë mbart në vete një listë të shumtë të efekteve shëruese, duke filluar nga luftimi i kancerit gjer te zvogëlimi i kolesterinës, mbrojtja ndaj sëmundjes së zemrës dhe kështu me radhë. Ha këto ushqime…

Read more »
antooneta
offline antooneta
Comments (1)  |  rate of the entry: 61

Perpara se te vdesesh, JETO!

  Promote
Ndihem gjithmone i lumtur dhe e dini perse?
Sepse une nuk pres asgje nga askush! Te presesh te ben gjithmone keq.
Problemet nuk jane te perjetshme dhe kane gjithmone nje zgjidhje.
E vetmja qe nuk ka zgjidhje eshte vdekja.
Mos lejo askend te te ofendoje ose poshteroje!
Asnjehere mos humb vleresimin per veten!
Britmat jane arma e frikacakeve. I atyre qe nuk kane te drejte!
Gjithmone do te kete njerez qe do duan t'ua hedhin fajin per deshtimet e tyre, por ne fund te fundit moren ate qe meritonin.
Gezoje jeten!
Sepse eshte shume e shkurter. Dashuroje deri ne fund dhe ji gjithmone i qeshur e i…


Read more »
floridon
offline floridon
Comments (2)  |  rate of the entry: 50

"Nje enderr e shkurter me pendime"

  Promote
7 tetor 2013 ishte e hene dicka ne zemer fort me sumboi ne mengjesin e asaj dite.Isha ber gati per ne shkolle dhe kisha nje parandjenje dhe ajo ndjenje me doli.....Personi qe une e shihja cdo dite ne shkolle pas 1 muaji merr guximin me afrohet dhe me flet,syte e mi shkelqenin nga gezimi.Vazhduam t pyesnim njeri tjetrin nga je?si quhesh?etj.kaluam shum dite te bukura emocionet e mia nuk shuheshin kur me afrohej dhe flisja gjithnje percart.Nje dit isha veshur shum holle dhe ai m pyeti nese kisha ftohte un i thash jo ai me tha:merre xhupin tim vishe se…


Read more »
Kiss
offline Kiss (19)
Comments (6)  |  rate of the entry: 16

A e dini pse më pëlqejnë fëmijët?!

  Promote
A e dini pse më pëlqejnë fëmijët?!

Sepse pasi grinden, pajtohen me njëri-tjetrin, pa qenë nevoja për të thënë 'më fal'.

Sepse kanë guxim të qajn, para të gjithve. Dhe ta tregojnë sa të duan, duke hapur krahët.

Sepse e duan babain, pa limit. Dhe nuk i zë gjumi, nëse nëna nuk është pranë tyre...

Sepse ndajnë me shokët ushqimin dhe nuk e tradhëtojnë njëri tjetrin për interes. Pasi zemra e tyre s'ka djallëzi...

Sepse kur rrëzohen. Vrasin gjunjtë dhe jo shpirtin.

Sepse kur bien ngrihen, dhe kur ngrihen, nuk humbasin kohë duke u marr me atë që ndodhi, por ecin para, duke vrapuar sërisht....

Sepse nuk…


Read more »
floridon
offline floridon
Comments (7)  |  rate of the entry: 71

Njeriu

  Promote
Njeriu, shpesh here ne jete mund te mos jete ne krye te detyres se tij si kryefamiljar, si i biri a e bija e dikujt, si bashkeshorti/ja, prindi, motra apo vellau i dikujt tjeter. Nje gje eshte e sigurt, se shpesh here modestia dhe guximi per te "flijuar" vehten dhe gjithçka per te tjeret e me pak per vehten, ju bene qe ne disa raste te jeni apo ndiheni i pa force, i pa vlere, i pa denje, per te bere me shume per ata, qe per ty jane drite qe ndriçojne, edhe kur nata bie.
Ata fale Zotit i japin…


Read more »
floridon
offline floridon
Comments (3)  |  rate of the entry: 46

Gezuar 28-29 Nentori 102 Vite Pavaresi 70 Vite liri.

  Promote
"Flamuri permbledh kujtimet e shkuara te nje kombi dhe nje gjuhe te pashkruar qe mund ta kuptoj syri dhe zemra e cdo njeriu me ndjenja. Cilat jane kujtimet qe shfaq, duke valuar, Flamuri yne? Nuk jane kujtime goditjesh kundra fqinjeve, nuk jane kujtime lakmirash dhe rrembimesh: jane kujtime vetembrojtjeje me mundime te palodhura dhe me trimerira te gjata e te forta qe kane lene gjurma ne letersine e gjithe popujve te qyteteruar. Nga kjo pikepamje mund te mburremi se Flamuri yne, sic eshte nje nga me te vjetrit e botes, eshte dhe nje nga me te drejtet.
Nje Zot .Nje komb…


Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (0)  |  rate of the entry: 15

i shkreti shef!

  Promote
I zoti i shtëpisë
Shkon i zoti i shtëpisë jashtë shtetit për pune dhe e detyron një punëtor që të kujdeset për familjen dhe shtëpinë e tij.
Pas disa ditësh ai e telefonon punëtorin të informohet për familjen.
Shefi: Çka po bën?
Punëtori: Jam duke e ndërruar bishtin e lopatës se mu thye.
Shefi: Si u thy?
P: Duke varrosur qenin tënd i cili ngordhi dje.
Sh: Po si ngordhi qeni?
P: Po ra në bazen.
Sh: Po ai din të notoj si u mbyt?
P: Po nuk ishte ujë në bazen kur ra.
Sh: Po bazeni gjithmonë ka ujë…

Read more »
meni1
offline meni1 (35)
Comments (7)  |  rate of the entry: 27
[-10]  [«]  1  2  3  ...  49  50  51  52  53  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.