Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Blogs: new entries

 pytjet ma palidhje qe i bojn njerzit jan

  Promote

: 1-tshohin qe je shtrit e i ki syt mshel - po flen aa ? (jo po provoj me vdek wtf)

2-tshohin qe je tu dal prej banjos me flok te lagta - A uu lajte a ? (jo rash n'shole)

3- tshohin qe je nlift edhe po pret me shku ne katin e 5 - aa nalt po shkon a ? (joo po pres banesen mem ardh posht )

4- I i blen lule femres tanee .. - Lulee jan aaa ?? (joo speca tkuq t'gllareves )

uun mendoj qe ktoo pytjee jan palidhjee..

see jan tee dukshmee.…


Read more »
Meety: Pershh gjidhvee :)
offline Meety (31)
Comments (3)  |  rate of the entry: 34

"Të kam tradhëtuar"

  Promote
"Të kam tradhëtuar"
Ishin fjalet e vetme që më kishte shkruar pas 4 apo 5 mesazheve të mia.
"Më ke tradhetuar !??"
"Po."
"Kur?"
"Para një jave."
"Si ndodhi?"
"E kisha shoqe..."
"Vërtet më ke tradhëtuar, apo po e bën që të shpëtosh nga unë një herë e mirë?"
"Të kam tradhëtuar vërtet.."
"Prandaj s'më do më..."
Kaq arrita të shkruaja. Në ato momente e kuptova sjelljen e tij të akullt ditëve të fundit.
Më kishte tradhëtuar! Kur une qaja ndërkohe që lexoja mesazhin e tij të lamtumirës, ai me siguri mendonte për atë.
Më kishte tradhetuar.. Me një tjetër më të mirë, më të bukur, me më pak gabime, me zë më…


Read more »
Jurgina
offline Jurgina (26)
Comments (10)  |  rate of the entry: 51

Vetëvlerësimi

  Promote
Një djalë vajti tek kabina e telefonit që ndodhej brenda dyqanit dhe formoi një numër. Pronari i dyqanit i vuri veshin fjalëve të djalit. Çfarë bisede mund të bënte ai kopuk i njomë?!
Me t’iu hapur linja, djali foli:”Zonjë! Unë jam një djalë dhe më lipset një punë. Kam dëgjuar se u lipset dikush që të kujdeset për barin e kopshtit tuaj. Unë jam gati ta pranoj.”
Zonja matanë iu përgjigj:”Po, por unë e kam një punonjës që kujdeset për barin para shtëpisë.”
Djali:”Zonjë, unë do ua korr barin me gjysmën e çmimit që i jepni atij personi.”
Zonja:”Në fakt unë jam shumë e…


Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (0)  |  rate of the entry: 27

Fuqia e fjalëve të mira (Tregim shumë domethënës)

  Promote
Një grup bretkosash po udhëtonin nëpër pyll, kur papritmas dy nga to ranë në një gropë shumë të thellë.

Të gjitha bretkosat tjera u mblodhën përreth gropës dhe kur e panë se sa e thellë ishte ajo, bretkosave fatkeqe që kishin rënë brënda u thanë se tashmë kurrë nuk mund të dilnin nga aty. Dy bretkosat i injoruan fjalët dhe komentet e tyre dhe vetëm provonin që të kërcenin e të dilnin nga gropa.

Bretkosat tjera vazhdonin që t'iu thonin atyre dyjave që të ndaleshin së provuari, meqë tashmë ishin thuajse të vdekura. Në fund, njëra nga dy bretkosat fatkeqe e morri…Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (0)  |  rate of the entry: 18

Kur humanizmi triumfon!

  Promote
Helen eshte nje afrikano amerikane qe jeton ne Alabama, SHBA. Ne polici kishte mberritur nje ankese sipas te ciles Helen kishte vjedhur ne nje supermarket. Kur oficeri Denis vajti ne shtepine e saj zbuloi se Helen nuk kishte vjedhur me shume se pese kokrra veze nga supermarketi.
Ajo i tha se i kishte vjedhur ato pese kokrra veze pasi kishte dy dite pa ngrene bashke me familjen e saj.
Oficeri i policise jo qe nuk e arrestoi por vajti dhe i bleu nje sasi te madhe vezesh dhe ia coi ne shtepi.
Dy dite me pas, ai dhe kolegu i tij,…


Read more »
mcm
offline mcm (33)
Comments (0)  |  rate of the entry: 17

Te lutem, pak kripe per kafen time...!

  Promote
Ishin takuar rastësisht në një festë… Ajo ishte e përkryer. Ato ditë kishte aq shumë djem të pashëm që i vardiseshin asaj… Pas mbrëmjes ai e kishte ftuar vajzën për të pirë bashkë një kafe. Vajza ishte çuditur pakëz për ftesën e papritur të djaloshit, që as nuk i kishte rënë në sy gjatë mbrëmjes.

Menjëherë u ulën në kafenenë e thjeshtë përbri. Djaloshi ishte aq i emocionuar dhe nga të rrahurat e zemrës nuk nxirrte dot asnjë fjalë. Kjo gjendje dukej se i largoi kënaqësinë dhe vajzës.

Ndërsa ajo po bëhej gati të thoshte: “Gjithsesi, unë tani po iki”, djaloshi kishte…


Read more »
Jurgina
offline Jurgina (26)
Comments (6)  |  rate of the entry: 68

'''DESHIRA IME''

  Promote


Read more »
viola
offline viola
Comments (4)  |  rate of the entry: 44

Lamtumire...!

  Promote
Deklaroj shpesh lamtumira dhe funde! Eshte ne natyren time te rrembyer, kryenece dhe krenare. Dhe e bej vertete, largohem! Pastaj njerezit me kerkojne, bejne dicka te vogel sepse e dine sa lehte e zbusin zemren time te brishte, thembren time te Akilit. Them shpesh lamtumire me buje, dhe njerezit me rikthejne per te disaten here qe i fal. Por ata nuk i kane kuptuar kurre lamtumirat e mija te verteta. Ata lumtumirat e heshtura dhe pa fjale te medha. Ato lamtumira ku duket se une jam aty, kur ne te vertete me kane humbur qe ne momentin qe shtira nje…

Read more »
Jurgina
offline Jurgina (26)
Comments (7)  |  rate of the entry: 63

PËR NËNËN .

  Promote
  Sikur syte e saj te mund t'i shihja teksa ngrihesha ne mengjes, Sikur doren e saj ta prekja teksa ndieja mall, Sikur shpirti im te mund te gjendej here pas here brenda saj Do te isha e lumtur, zemra do te me behej mal. Sikur nga pak te merrja nga shpirti i saj, Sikur lodhjen e rrudhave mbi balle t'ia shkepusja e ta merrja mbi vete, Sikur cdo vuajtje te saj ta ndieja e ta ndaja brenda meje Do te isha e lumtur, do me behej se e kisha shpetuar. Moshen t'ia rinoja, syte t'ia gezoja me ciltersi Doren…

Read more »
anaa-
offline anaa- (25)
Comments (2)  |  rate of the entry: 25

Ftohtë

  Promote
Dikush gjallëron me halle,me shpresën se do kalojë edhe këtë dimër,do ta presë edhe pranverën dhe ditë më të mira për familjen e vet ,që ka fituar emrin – skamnorë. Mos të flasim ,për ata që skamjen nuk e dinë , nuk e njohin,nuk e ndjejnë as të ftohtët…

Për çudi,derisa i shkruaj këta rreshta,të cilët po i lë me kaq ,më vie në mendje një tregim ,të cilin e kujtoj shpesh në momente të caktuar.

aështë ky:
Një ditë, një baba i pasur dërgon djalin e tij ta kalojë natën në një familje shumë të varfër, me qëllim që t’i tregojë…Read more »
iluzion: .....
offline iluzion
Comments (2)  |  rate of the entry: 49
[-10]  [«]  1  2  3  ...  49  50  51  52  53  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.