Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Blogs: new entries

SOT...

  Promote

Sot
Pa paralajmërim fare, drejtori më dëboi nga puna si dizenjues faqesh interneti. Pasi nuk kisha ndonjë alternativë tjetër, u detyrova të largohem nga kompania një herë e përgjithmonë. Shkova tek vendi ku kisha parkuar makinën dhe pashë që ma kishin marrë me karrotrec, pasi e kisha parkuar në një vend të posaçëm për rubinetat që shuajnë zjarrin të instaluara në rrugë. Mora një taksi. Shoferi më pyeti si e kisha kaluar ditën dhe unë I rrëfeva gjithçka. Pasi më dëgjoi me vëmendje më tha se një pasagjere, po atë ditë, i kishte treguar se kërkonte një dizenues faqesh interneti,…Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (1)  |  rate of the entry: 32

14 shkurti

  Promote
14 shkurti është dita kur shumë adoleshentë bëjnë propozimin e parë të tyre. Shumë prej tyre marrin puthjen e parë e të tjerë, atë refuzimin e madh shkatërrues.
14 shkurti është dita kur zakonisht adoleshentët zgjedhin të humbasin virgjërinë.
14 shkurti është dita kur ndahen ato dhurata të përgatitura e mirëmenduara, prej shumë kohësh më parë.
14 shkurti është dita e luleve, jo më kot pikërisht atë ditë 3-fishohet çmimi i një trëndafili.
Por 14 shkurti gjithashtu është dita kur parukeritë nuk kanë orare të lira, dita kur restorantet janë të gjitha të prenotuara.
14 shkurti është një ditë e…


Read more »
junisa: ....
offline junisa (22)
Comments (1)  |  rate of the entry: 15

.. E Pa Titulluar ..

  Promote
Ti nuk ke nevojë për një tjetër datë. Për një fillim viti, muaji a jave për të hapur një kapitull të ri në jetën tënde. Mjafton të gjesh brënda vetës guximin e pluhërosur nga grackat e jetës, e të bësh veç një hap. Pastaj secili hap do të jetë më i lehtë.Nuk ke nevojë as për një tjetër stinë. Bora nuk mund të ngrijë një zemer te ngrohtë, e as dielli nuk mund të shkrijë akullin që të ndanë me lumturinë. Vetëm besimi yt mundet, vetëm ti mundesh.Nuk ke nevojë as për duar të tjera për të t'shpetuar ose duartrokitur,…

Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (0)  |  rate of the entry: 27

Cfare eshte Shen Valentini?

  Promote
Shen Valentini!!!
Shën Valentini është një shenjtor gjerësisht i njohur, që ka jetuar në shekullin e tretë në Romë, i cili përkujtohet në datën 14 shkurt. Ai është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk dihet me siguri për të, përveç faktit që quhej Shën Valentin dhe se vdiq më 14 shkurt në rrugën “Flaminia” në veri të Romës. Sot, Dita e Shën Valentinit është një ditë feste në komunitetin e besimit anglikan dhe në atë protestant. Kisha Ortodokse e feston ditën e priftit Shën Valentin më 6 korrik, ndërsa ditën e martirit Shën Valentin më…


Read more »
antooneta
offline antooneta
Comments (10)  |  rate of the entry: 41

Bisedë mes mashkullit dhe femrës

  Promote
Ai i tha:”A nuk e ke vënë re se universi është në gjininë mashkullore?”

Ajo iu përgjigj:”Sigurisht që e kam vënë re se gjithësia është femërore.”

Ai:”A nuk e kupton se fjala “nur” është në mashkullore?”
Ajo:”Sigurisht që e kam kuptuar se drita është femërore.”

Ai:”A nuk është xhymertllëku mashkullor?”
Ajo:”Po, por fisnikëria është femërore ama.”

Ai:”A nuk të pëlqen fakti se emocioni është mashkullor?”
Ajo:”Më shumë më pëlqen fakti se ndjenja është femërore.”

Ai:”A e di që libri është në mashkullore?”
Ajo:”Unë di që dija është femërore.”

Pasi heshtën për pak kohë duke marrë frymë thellë, iu kthyen sërish muhabetit të tyre të vjetër.

Ai i tha:”Kam dëgjuar që…Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (0)  |  rate of the entry: 29

Pershendetje une jam Kapitalizmi !

  Promote
I rrita vajzat tuaja te vogla me kukulla Barbi, pse çuditeni sot kur ju kerkojne para per operacion estetik !
Krijova nje industri te pafund per interesat e mia !
Dhe e arrita ate qe doja, tashme shumica e vajzave 17-vjeçare nuk jane te kenaquara me pamjen e tyre te jashtme.
Une jam Kapitalizmi! Mjafton qe nje grua ta shfletoje vetem 15 minuta nje reviste mode qe te mos e pelqeje me trupin e saj.
Une jam Kapitalizmi dhe e kam ndryshuar aq shume kendveshtrimin tuaj sa qe historia e jetes se nje CEO-je hajdut, mund te duket per ju…

Read more »
rezarta0
offline rezarta0
Comments (1)  |  rate of the entry: 48

Na ishte nje Burr...

  Promote

Na ishte nje .Burr moshes 80 vjeqar dhe insiston qdo mengjes ti dergoj gruas se tij ushqimin.Kur e pyeten`" Perse gruaja juaj esht ne nje shtepi pleqesh?"

Ai ju pergjigj ; Sepse esht e semuer dhe nuk esht ne gjendje te kujdeset per vetveten"

Ather e pyeten Po femijet nuk kujdesen per Nenen .Plaku ju pergjigj

Ne kurr nuk e shijuam dashurin e femijeve po pse e pyeten . Plaku ju pergjigj sepse kjo ishte e vendosur nga .All.llahu e jo nga ne . Nga ne ishte e vendosur qe gjithmon ishim Besnik te sinqert dhe Shum te dashuruar njeri…Read more »
Agneza
offline Agneza (36)
Comments (0)  |  rate of the entry: 19

Kur të largohem

  Promote
Ai që ka një opinion të gabuar për jetën, ka opinion të gabuar edhe për vdekjen.
Pasi e përshëndeti djaloshin, siç e do zakoni, e pyeti:”Sa pjesëtarë jeni në familje?”
Djaloshi iu përgjigj:”Shtatë o xhaxha. Pesë janë brenda në shtëpi, kurse dy të tjerë prehen nën pemën që shikon.”
Ai e pyeti i çuditur:”Po unë nuk shoh askënd nën pemë?”
Djaloshi i tha pa e prishur fare terezinë:”Atje janë, nën dhe.”
Ai i tha:”Atëherë ju qenkeni pesë veta.”
Djaloshi iu përgjigj:”Jo, jemi shtatë.”
Djaloshi, e shihte largimin përfundimtar, vdekjen, si një shtrirje normale të jetës, si një shpërngulje nga një vend në një tjetër, nga një…


Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (1)  |  rate of the entry: 4

E pyetën një të mençur një ditë:

  Promote
E pyetën një të mençur një ditë:”Si mund të jetohet i lumtur në këtë jetë?”
Ai u përgjigj:”Do ua tregoj konkretisht këtë.”
Mandej, i ftoi të gjithë në një gosti në shtëpinë e tij. Pasi u ulën të gjithë, ai u solli një tenxhere plot me supë, të cilën e vendosi në mes të sofrës. Mandej, u solli lugët, të cilat nuk ishin të zakonshme, pasi ishin shumë të gjata, gati një metër secila. Ai u bëri me shenjë që të fillojnë dhe të gjithë morën lugët dhe ia nisën, por... asnjëri nuk mundej ta çojë lugën tek goja. Supa u…


Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (0)  |  rate of the entry: 0

Vere mbi gjithcka.

  Promote
Para se ti propozosh asaj per martese dhe ti premtosh se do te besh cfare te kete deshire ajo mbaj mend keto gjera: Edhe pse te gjitha nuk mbahen mend

Fli gjithmone ne anen e djathte te shtratit, ana e majte e ben te ndihet me rehat.
Sigurohuni qe shtepine ta mobiloje ajo, ti thjesht mbeshtete ne ate qe thote.
Shtrengoja doren dhe kur i ka te papastra. Do te ndjehet e vecant.
Kur ajo te mos dije se cfare te gatuaje , sygjeroja pjaten e saj te preferuar , do ta besh te buzeqeshi.
Mos u merzit me te se ajo vonohet per tu…Read more »
atena11
offline atena11 (29)
Comments (8)  |  rate of the entry: 68
[-10]  [«]  1  2  3  ...  48  49  50  51  52  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.