Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Blogs: new entries

haahahaa

  Promote
Historia e fatit të njeriut!!

Krijoi Zoti gomarin dhe i tha:

Do të jesh gomar, do të punosh prej mëngjesit e gjer në mbrëmje.

Do të bartësh në shpinën tënde çdo gjë që të ngarkojnë dhe do të

Jetosh 30 vjet.

Ndërsa gomari u përgjegj:

Le të jetë sipas dëshirës Tënde Zot i nderuar, por ... 30 vite janë shumë, a nuk është më mirë të jenë 10?

Zoti dëgjoi lutjen e gomarit dhe e bëri të tillë. ( -20)

Pastaj, Zoti krijoi qenin dhe i tha:

Do të jesh qen. Do të ruash shtëpinë e njeriut. Do të hash çka të japin dhe do të jetosh 25…Read more »
meni1
offline meni1 (35)
Comments (0)  |  rate of the entry: 8

Letra e nje babai (te moshuar) per birin e tij!

  Promote


Read more »
orbiti: Ich
offline orbiti
Comments (0)  |  rate of the entry: 12

Historia e fatit të njeriut!!

  Promote
Krijoi Zoti gomarin dhe i tha:

Do të jesh gomar, do të punosh prej mëngjesit e gjer në mbrëmje.

...

Do të bartësh në shpinën tënde çdo gjë që të ngarkojnë dhe do të

Jetosh 30 vjet.

Ndërsa gomari u përgjegj:

Le të jetë sipas dëshirës Tënde Zot i nderuar, por ... 30 vite janë shumë, a nuk është më mirë të jenë 10?

Zoti dëgjoi lutjen e gomarit dhe e bëri të tillë. ( -20)

Pastaj, Zoti krijoi qenin dhe i tha:

Do të jesh qen. Do të ruash shtëpinë e njeriut. Do të hash çka të japin dhe do…Read more »
rezarta0
offline rezarta0
Comments (0)  |  rate of the entry: 9

:))))))

  Promote
Mos prit të mbarosh universitetin,
të dashurohesh,
të gjesh një punë,
të martohesh,të kesh femijë,ta shohësh veten të sistemuar,
të humbësh ato dhjetë kilogramë,
që të vijë darka e të premtes apo mëngjesi i së shtunës.
Nuk ka moment më të mirë se ky për të qene i/e lumtur.
Lumturia është nje rrugëtim,jo një destinacion.
Puno sikur të mos kesh nevojë për para,
dashuro sikur të të mos kenë lënduar kurrë,
dhe kerce,sikur të të mos shihte njeri.
Kujto se lëkura rrudhet
flokët behen të bardhë dhe ditët behen vite.
Por kryesorja nuk ndryshon:
Forca dhe bindja jote nuk kanë…


Read more »
junisa: ....
offline junisa (22)
Comments (0)  |  rate of the entry: 13

E bukura dhe e shëmtuara janë brenda vetes

  Promote
Një burrë vajti tek i madhi Aristotel dhe i tha:”O mësues i madh! Kam ardhur të të pyes për diçka. Unë vij nga filan vend dhe dua të vendosem dhe të jetoj në qytetin tuaj. Prandaj dhe doja të të pyes si janë njerëzit këtu!”
Aristoteli e pyeti:”Më trego pak si janë njerëzit në vendin nga i cili vjen?”
Burri iu përgjigj:”Ç’të të tregoj më parë! Njerëz më të ligj, më të poshtër dhe më të pacipë nuk më kanë parë sytë. Janë pikërisht njerëzit ata që më detyruan të marr rrugën dhe të largohem që andej për tu vendosur këtu!”
Aristoteli pas…


Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (0)  |  rate of the entry: 13

Femrat...!

  Promote
Gruaja ime dhe shoqet e saj, te cilat jane kolege dhe shihen cdo dite ne pune me njera-tjetren, e kishin lene te takoheshin per darke. Per vendin dhe oren e takimit kishin diskutuar plot 7 ore e gjysem gjate orarit te punes dhe kur erdhi ne shtepi u shtri te pushonte se ishte e lodhur nga puna.Diten e dyte, pasi erdhi ne shtepi, moren njera-tjetren ne tel dhe diskutuan nese do te vishnin taka apo te sheshta. Me ne fund, pas 4 oresh diskutim ku nuk munguan dhe argumentat shkencore, takat fituan. Diten e trete, bene nje video-konference ne skype…

Read more »
Jurgina
offline Jurgina (26)
Comments (4)  |  rate of the entry: 45

Nje nate..

  Promote
Nje nate u zgjova nga gjumi e pash nje drite te
cuditshme , poci ishte fikur , kur shikova ora
ishte
03:30 e mengjesit , por c'ishte kjo drite ?!
Pernjeher u habita dora ime hyri ne mur ,shpejt
e nxora nga muri e i frikesuar e shikoja doren
time ,
zgjata doren kah muri dhe prap dora hynte ne
mur !!!!
Ndegjova nje buzeqeshje , shiqova vellaun dhe
i frikesuar u zgjova nga shtrati e shkova ta zgjoi
vellaun ,por ai nuk me degjoi.
Shkova ne dhomen e prinderve e u mundova ta
zgjoja babin , kerkoja t'me pergjigjeshin,por
askush
nuk pergjigjej! Sa u afrova te nena , ajo veq u zgjua nga gjumi
por
s'fliste…


Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (0)  |  rate of the entry: 19

Xhoni...

  Promote

Xhoni është një djalë i lezetshëm, i cili herë pas here viziton gjyshërit e tij në fermën e tyre të madhe. Gjyshi i jep harkun dhe shigjetat me qëllim që ta ushtrojë artin e hedhjes së shigjetave, duke shënjestruar disa hunj dhe dërrasa të ngulura për këtë qëllim. Xhoni orvatej me gjithë shpirt që ta qëllojë objektivin, por pa sukses. Pas disa përpjekjesh të dështuara, ai vendosi të heqë dorë. Teksa po kthehej në shtëpi për të ngrënë darkë, para i doli një nga patat e gjyshes. Pa u menduar gjatë, ai e shndërroi patën e gjorë në shënjestrën e…Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (1)  |  rate of the entry: 15

Tregimi prekës flet për dy vëllezër

  Promote
Read more »
orbiti
offline orbiti
Comments (0)  |  rate of the entry: 45

Shih me zemër

  Promote
Princi i vogël kishte një lule shumë të dashur, një lule sa të bukur aq dhe të veçantë. Ai kujdesej për shoqen e saj çdo ditë, e vadiste, e mbushte me pleh, e përkëdhelte, i merrte erë... Një herë doli në pyll dhe gjatë shëtitjes nëpër lëndina zbuloi një lulishte plot lule, të gjitha të ngjashme me lulen e tij të dashur. Ai u demoralizua sepse gjer atëherë kishte besuar se lulja e tij ishte e vetmja për nga lloji në mbarë botën. Kurse tani po i shihnin sytë mijëra lule të tilla.
I shtrirë dhe duke qarë mbi barin e…


Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (0)  |  rate of the entry: 35
[-10]  [«]  1  2  3  ...  47  48  49  50  51  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.