Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Last 7 days best blogs authors:

antooneta
Points: 2 Blog »
Irmaaa
Points: 2 Blog »

Blogs: new entries

Nje nate..

  Promote
Nje nate u zgjova nga gjumi e pash nje drite te
cuditshme , poci ishte fikur , kur shikova ora
ishte
03:30 e mengjesit , por c'ishte kjo drite ?!
Pernjeher u habita dora ime hyri ne mur ,shpejt
e nxora nga muri e i frikesuar e shikoja doren
time ,
zgjata doren kah muri dhe prap dora hynte ne
mur !!!!
Ndegjova nje buzeqeshje , shiqova vellaun dhe
i frikesuar u zgjova nga shtrati e shkova ta zgjoi
vellaun ,por ai nuk me degjoi.
Shkova ne dhomen e prinderve e u mundova ta
zgjoja babin , kerkoja t'me pergjigjeshin,por
askush
nuk pergjigjej! Sa u afrova te nena , ajo veq u zgjua nga gjumi
por
s'fliste…


Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (0)  |  rate of the entry: 19

Xhoni...

  Promote

Xhoni është një djalë i lezetshëm, i cili herë pas here viziton gjyshërit e tij në fermën e tyre të madhe. Gjyshi i jep harkun dhe shigjetat me qëllim që ta ushtrojë artin e hedhjes së shigjetave, duke shënjestruar disa hunj dhe dërrasa të ngulura për këtë qëllim. Xhoni orvatej me gjithë shpirt që ta qëllojë objektivin, por pa sukses. Pas disa përpjekjesh të dështuara, ai vendosi të heqë dorë. Teksa po kthehej në shtëpi për të ngrënë darkë, para i doli një nga patat e gjyshes. Pa u menduar gjatë, ai e shndërroi patën e gjorë në shënjestrën e…Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (1)  |  rate of the entry: 15

Tregimi prekës flet për dy vëllezër

  Promote
Read more »
orbiti: Ich
offline orbiti
Comments (0)  |  rate of the entry: 45

Shih me zemër

  Promote
Princi i vogël kishte një lule shumë të dashur, një lule sa të bukur aq dhe të veçantë. Ai kujdesej për shoqen e saj çdo ditë, e vadiste, e mbushte me pleh, e përkëdhelte, i merrte erë... Një herë doli në pyll dhe gjatë shëtitjes nëpër lëndina zbuloi një lulishte plot lule, të gjitha të ngjashme me lulen e tij të dashur. Ai u demoralizua sepse gjer atëherë kishte besuar se lulja e tij ishte e vetmja për nga lloji në mbarë botën. Kurse tani po i shihnin sytë mijëra lule të tilla.
I shtrirë dhe duke qarë mbi barin e…


Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (0)  |  rate of the entry: 35

SOT...

  Promote

Sot
Pa paralajmërim fare, drejtori më dëboi nga puna si dizenjues faqesh interneti. Pasi nuk kisha ndonjë alternativë tjetër, u detyrova të largohem nga kompania një herë e përgjithmonë. Shkova tek vendi ku kisha parkuar makinën dhe pashë që ma kishin marrë me karrotrec, pasi e kisha parkuar në një vend të posaçëm për rubinetat që shuajnë zjarrin të instaluara në rrugë. Mora një taksi. Shoferi më pyeti si e kisha kaluar ditën dhe unë I rrëfeva gjithçka. Pasi më dëgjoi me vëmendje më tha se një pasagjere, po atë ditë, i kishte treguar se kërkonte një dizenues faqesh interneti,…Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (1)  |  rate of the entry: 32

14 shkurti

  Promote
14 shkurti është dita kur shumë adoleshentë bëjnë propozimin e parë të tyre. Shumë prej tyre marrin puthjen e parë e të tjerë, atë refuzimin e madh shkatërrues.
14 shkurti është dita kur zakonisht adoleshentët zgjedhin të humbasin virgjërinë.
14 shkurti është dita kur ndahen ato dhurata të përgatitura e mirëmenduara, prej shumë kohësh më parë.
14 shkurti është dita e luleve, jo më kot pikërisht atë ditë 3-fishohet çmimi i një trëndafili.
Por 14 shkurti gjithashtu është dita kur parukeritë nuk kanë orare të lira, dita kur restorantet janë të gjitha të prenotuara.
14 shkurti është një ditë e…


Read more »
junisa: ❤
offline junisa (22)
Comments (1)  |  rate of the entry: 15

.. E Pa Titulluar ..

  Promote
Ti nuk ke nevojë për një tjetër datë. Për një fillim viti, muaji a jave për të hapur një kapitull të ri në jetën tënde. Mjafton të gjesh brënda vetës guximin e pluhërosur nga grackat e jetës, e të bësh veç një hap. Pastaj secili hap do të jetë më i lehtë.Nuk ke nevojë as për një tjetër stinë. Bora nuk mund të ngrijë një zemer te ngrohtë, e as dielli nuk mund të shkrijë akullin që të ndanë me lumturinë. Vetëm besimi yt mundet, vetëm ti mundesh.Nuk ke nevojë as për duar të tjera për të t'shpetuar ose duartrokitur,…

Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (0)  |  rate of the entry: 27

Cfare eshte Shen Valentini?

  Promote
Shen Valentini!!!
Shën Valentini është një shenjtor gjerësisht i njohur, që ka jetuar në shekullin e tretë në Romë, i cili përkujtohet në datën 14 shkurt. Ai është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk dihet me siguri për të, përveç faktit që quhej Shën Valentin dhe se vdiq më 14 shkurt në rrugën “Flaminia” në veri të Romës. Sot, Dita e Shën Valentinit është një ditë feste në komunitetin e besimit anglikan dhe në atë protestant. Kisha Ortodokse e feston ditën e priftit Shën Valentin më 6 korrik, ndërsa ditën e martirit Shën Valentin më…


Read more »
antooneta
offline antooneta
Comments (10)  |  rate of the entry: 41

Bisedë mes mashkullit dhe femrës

  Promote
Ai i tha:”A nuk e ke vënë re se universi është në gjininë mashkullore?”

Ajo iu përgjigj:”Sigurisht që e kam vënë re se gjithësia është femërore.”

Ai:”A nuk e kupton se fjala “nur” është në mashkullore?”
Ajo:”Sigurisht që e kam kuptuar se drita është femërore.”

Ai:”A nuk është xhymertllëku mashkullor?”
Ajo:”Po, por fisnikëria është femërore ama.”

Ai:”A nuk të pëlqen fakti se emocioni është mashkullor?”
Ajo:”Më shumë më pëlqen fakti se ndjenja është femërore.”

Ai:”A e di që libri është në mashkullore?”
Ajo:”Unë di që dija është femërore.”

Pasi heshtën për pak kohë duke marrë frymë thellë, iu kthyen sërish muhabetit të tyre të vjetër.

Ai i tha:”Kam dëgjuar që…Read more »
yahoomsn
offline yahoomsn
Comments (0)  |  rate of the entry: 29

Pershendetje une jam Kapitalizmi !

  Promote
I rrita vajzat tuaja te vogla me kukulla Barbi, pse çuditeni sot kur ju kerkojne para per operacion estetik !
Krijova nje industri te pafund per interesat e mia !
Dhe e arrita ate qe doja, tashme shumica e vajzave 17-vjeçare nuk jane te kenaquara me pamjen e tyre te jashtme.
Une jam Kapitalizmi! Mjafton qe nje grua ta shfletoje vetem 15 minuta nje reviste mode qe te mos e pelqeje me trupin e saj.
Une jam Kapitalizmi dhe e kam ndryshuar aq shume kendveshtrimin tuaj sa qe historia e jetes se nje CEO-je hajdut, mund te duket per ju…

Read more »
rezarta0
offline rezarta0
Comments (1)  |  rate of the entry: 48
[-10]  [«]  1  2  3  ...  46  47  48  49  50  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.