Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Last 7 days best blogs authors:

antooneta
Points: 2 Blog »
Irmaaa
Points: 2 Blog »

Blogs: new entries

per ty

  Promote
Mos u dashuro me fjalet e mia.
Ato jane vec britma te nje shpirti te vetmuar ne perndjekje te nje copez dashurie.
Mos u dashuro me mua.
Jam i trishte.
Jam i pandreqshem.
Aq i pandreqshem sa mbetem kurdohere i papranueshem.
Mos i dashuro me mua.
Mengjeset kam deshire ti kaloj vetem, e pasditet dua ti mbuloj me hapa te ngadalte.
Mos u dashuro me lotet e mi, te cilet do ti leshoj pothuaj pa arsye mu ne syte e tu.
Me siguri me eshte kujtuar dicka.
Nje dhembje e vjeter.
Nuk dihet ne cplage kam mbetur ate cast.
Do kete dite ne te cilat do e varros veten ne heshtje, e…


Read more »
qezim
offline qezim (30)
Comments (0)  |  rate of the entry: 11

Te jetosh dhe te duket vetja si te jesh i huaj?

  Promote
Te jesh i huaj, i vetem, a eshte e njejte me te qenin i vecante?

Shume njerez jane te vetmuar dhe ata e perkufizojne kete si “gjeja me e keqe qe i ra”. Eshte e kuptueshme, te gjithe kane nevoje per nje njeri qe t’i rrije prane, apo ndoshta edhe per me shume, per nje grup njerezish, per nje grup miqsh. Te dish qe do te kalosh jeten i vetem, eshte si te jesh nje njeri pa njeri, nje femije pa shtepi. Vete natyra njerezore eshte sociale, marredheniet me njerezit jane si ushqimi apo si mjekimi. Me kot nuk i…


Read more »
gentja
offline gentja (39)
Comments (1)  |  rate of the entry: 18

Ligjet..:D

  Promote
Diku ne nje vend u hap nje dyqan me 6 kate ku shiteshin burra..
Dhe shkoi nje grua per te gjetur burre ne hyrje te dyqanit
shkruheshin rregullat qe duhet te
ndiqte cdo klient.
Ligji nr 1 ishte: ne dyqan mund te hyje vetem nje here..
Ligji nr 2: ne cdo kat mund te gjejsh burre vetem duke ngjitur
katet..
Ligji nr 3: nuk mund te zbresesh katet pervecse kur te ikesh!
Keshtu hyri gruaja ne katin e pare ku shkruhej:
{burra me pune}
U ngjit ne katin e dyte ku shkruhej:
{burra me pune qe duan femijet}
E kshu vazhdoi me u ngjit ne katin e
trete ku shkruhej:
{burra me pune
qe…


Read more »
antooneta
offline antooneta
Comments (2)  |  rate of the entry: 14

Jeta cfare eshte?

  Promote
Jeta cfar eshte?
Jeta eshte nje misteri brenda misterit , kenaqesia brenda kenaqesise....ndjenja..lojra...fjale...mendime .
Jetoj ,perjetoj.imagjinoj.kujtoj.dashuroj,tani,,vdes nga pak cdo dite...vdes nga pak cdo cast ..vdes duke jetuar fort..embel..bukur..vdes dhe me pelqen te vdes duke jetuar nga pak .
Dua te vdes duke jetuar e jo duke u penduar qe nuk jetova sic desha une por sic deshen te tjeret.


Read more »
gentja
offline gentja (39)
Comments (0)  |  rate of the entry: 17

Një legjendë e shek.XIX

  Promote
Një legjendë e shek.XIX , thotë se E Vërteta dhe Gënjeshtra u takuan dikur. Gënjeshtra e përshëndeti të Vërtetën dhe i tha ; - Ditë e bukur sot !. E Vërteta që të sigurohej , hodhi sytë rreth e rrotull , vështroi qiellin dhe me të vërtetë dita ishte e bukur ! Ecën pak së bashku dhe arritën tek një pus i madh plot me ujë. Gënjeshtra zhyti dorën në ujë dhe iu kthye të Vërtetës duke i thënë se uji ishte i pastër dhe i ngrohtë. - Dëshiron të notojmë së bashku ? E Vërteta ishte sërish dyshuese .…

Read more »
adonis: Unë vetëm
offline adonis (35)
Comments (1)  |  rate of the entry: 9

Heshtjet e shpirtit. ..

  Promote
Eh, prindërit… Mendojmë se do të jenë gjithmonë aty, edhe pse të mpakur e të plakur. Mendojmë se janë pasuri e patundshme. Por vjen një ditë që duhet të pranosh diktaturën e ligjeve të jetës dhe atëherë nis e bën ca llogari: Sa i kam mërzitur, sa u kam shërbyer, a kam bërë mjaftueshëm për të justifikuar sadopak sakrificën e tyre për ne fëmijët? Dhe llogaria nuk të del asnjëherë. Jemi gjithmonë në borxhe, dhe kështu do të mbesim para prindërve. ...

Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (37)
Comments (0)  |  rate of the entry: 9

Lumturia eshte rrugetim, e jo cak!

  Promote
*Vazhdimisht e bindim veten se do te kemi Jete me te mire kur te perfundojme shkollen, kur te punesohemi, kur te martohemi, te kemi nje femije apo dhe femiun tjeter!
Pastaj ndihemi te pakenaqur kur na duket se femijet nuk jane te rritur ende dhe na duket se do te jemi shume me te kenaqur kur ata te rriten edhe pak.
Perseri ndihemi te zhgenjyer me faktin se duhet te jetojme me adoloshentet, sigurisht do te jemi me te lumtur kur femijet t’a kalojne kete faze.
I themi vetes se Jeta do te jete me e plote kur partneri do te jete me…


Read more »
erdon-1: me shok
offline erdon-1 (30)
Comments (1)  |  rate of the entry: 19

E dashur motër që nuk kam.

  Promote
Do isha me ty sot, duke pirë një kafe e duke trazuar një lugë sheqer në të, me etjen e madhe për të treguar se si po më shkojnë gjërat e se si jeta ime nuk ecën në shina treni, por e ndërton rrugën e saj vetvetiu, duke menduar se ku do ta kalonim fundjavën të dyja, nën një çati të drunjtë, oxhak, çaj dhe kanellë, mbështjellë me batanijen e butë me papuçet e dhjetorit të ngrohta sa e gjithë qeshura e shpirtit që mbush një ajër me jetë!

Do ishe më e vogël se unë e do të kisha ndjerë…Read more »
desada1
online desada1 (25)
Comments (2)  |  rate of the entry: 16

Babai

  Promote
Nje vajze 11 vjecare pyeti babain e saj:
Cfare do me blesh per 15 vjetorin tim te lindjes?
Babai u pergjigj: Ka shume kohe deri atehere bija ime...
Kur vajza mbushi 14 vite, vajza filloi te shfaqte probleme me shendetin dhe u shtrua ne spital. Doktoret i thane te atit se vajza kishte nje zemer te dobet dhe mundesite per te shpetuar ishin te pakta. Vajza e shtrire ne shtratin e spitalit pyet?
-Ba...bi te thane se do vdisja?
Babai i perlotur duke dale nga dhoma i pergjigjet:- Jo, ti do jetosh...
-Si mund te jesh i sigurt?
-Thjesht e di...
Ajo i mbushi te 15-tat,…


Read more »
liili: Un lili
offline liili (31)
Comments (1)  |  rate of the entry: 24

A keni dashuruar ndonjëherë një vajzë me sy të qeshur?

  Promote
Personalisht jam një njeri që me siguri edhe kur jam “shkëputur” nga placenta kam përshtypjen se të qarën e parë e kam bërë duke qeshur. S’e kam menduar kurrë se si do të ngjante fytyra ime nëse pas një situate që mund të kem përjetuar, të mos tentoj sërish buzëqeshjen. Thonë se njeriu e tregon në këtë mënyrë lumturinë, bukurinë e shpirtit, ndjenjën brenda tij e madje edhe qenien. Të mjafton vetëm një buzëqeshje për të krijuar miq të rinj, flirte të reja, simpati, dashuri apo edhe marrëdhënie në të cilat e rëndësishme është të lësh impaktin më të…

Read more »
adar
offline adar
Comments (3)  |  rate of the entry: 32
[«]  1  2  3  4  ...  48  49  50  51  52  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.