Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Blogs: new entries

Thanje per jeten

  Promote
Gjithmon them jamë mirë.Por kur dal para pasqyres shoh syt e mi duke lotuar,dhe them tani thuaj të vërteten se si je në shpirt! E mban mend kur më thoje vdes për ty? E vërtet për mua ke vdekur.Drama e jetës nuk është vdekja por është ajo që vdes brenda nesh ndërkoh që jemi akoma gjall! është dhimbja...ajo që i ndryshon njerzit...! Atë që nuk e kam pranë në kohën e pikëllimit,nuk e dua as në kohën e gëzimit.Ta varrosësh dashurin në zemrën tënde është më mir për ty sesa t´ia dhurosh atij që nuk e meriton! Ajo që nuk…

Read more »
amin
offline amin (15)
Comments (0)  |  rate of the entry: 18

Jo gjithmone gjerat shkojne ashtu si duam...

  Promote
Quellbild anzeigen

Read more »
diita
offline diita
Comments (1)  |  rate of the entry: 32

Jini të sinqertë gjithmonë me veten...

  Promote
Quellbild anzeigen


Read more »
diita
offline diita
Comments (0)  |  rate of the entry: 22

Nuk keni për ta besuar/ Ja nga çfarë frikësohen shqiptarët.

  Promote
Si çdo popull tjetër edhe në shqiptarët kemi bestytnitë tonë në të cilat besojmë. Ja disa nga bestytnitë në të cilat ne besojmë verbërisht.

Kur macja e zezë “të pret” rrugën

LEXO EDHE:
Ja sa kushton një filxhan kafe në qytete të ndryshme të botës
Nëse duke e kaluar rrugën, qoftë në këmbë apo me veturë, një mace e zezë ua ‘pret’ rrugën, atëherë ju duhet ta ndryshoni drejtimin apo të ktheheni, pasi kjo është një shenjë e fatkeqësisë. Në mesjetë, macet konsideroheshin kafshë të shtrigave, kështu për të mos pësuar ndonjë fatkeqësi, ato edhe vriteshin.

E marta “e zezë”

Mendohet se e marta është dita…Read more »
desada1
offline desada1 (25)
Comments (2)  |  rate of the entry: 17

“ Pse mua ? “

  Promote
" Pse mua ? "

Nje mesazh i bukur nga Arthur Ashe , tenisti legjendar i Wimbledon , i cili ishte duke vdekur nga AIDS , me te cilin u infektua nga nje transfuzion gjaku gjate nje nderhyrje ne zemer me 1983 !
Gjate semundjes se tij , ai merrte shume letra nga fansat , ne njeren prej tyre shkruhej ;
- Pse Zoti te zgjodhi ty per kete semundje te tmerrshme ?
Dhe Arthur iu pergjigj ;
-50 milion femije filluan te mesonin te luanin tenis
-5 milione prej tyre mesuan te luajne tenis
-500 mije prej tyre u bene lojtare…


Read more »
Luumm: ..
offline Luumm (24)
Comments (1)  |  rate of the entry: 10

shteti sot

  Promote
Nje polic i thot nje shoku : -Kam nje makine qe ka 300mij kilometra, dua me e shit por sma marrin me shume se 500 mij lek
-Cfare budallai, ulja kilometrzhin dhe shife sa do ta kerkojne. Ky e ben 150 mije kilometrazhin,takon perseri shokun e tij dhe i thote
-E bera 150 ...mije , tani ma kerkojne 1milion
-Ca budallai ulja akoma-i thote shoku Ky e ul deri ne 50mije kilometrazhin,takon shokun e tij dhe i thote :
-E bera 50 mij kilometrazhin, tani ma kerkojne 3 milion -Po ca pret,shite!
-Tani qe eshte gati e re jam tu e mbajt vete


Read more »
qezim
offline qezim (30)
Comments (1)  |  rate of the entry: 8

per ty

  Promote
Mos u dashuro me fjalet e mia.
Ato jane vec britma te nje shpirti te vetmuar ne perndjekje te nje copez dashurie.
Mos u dashuro me mua.
Jam i trishte.
Jam i pandreqshem.
Aq i pandreqshem sa mbetem kurdohere i papranueshem.
Mos i dashuro me mua.
Mengjeset kam deshire ti kaloj vetem, e pasditet dua ti mbuloj me hapa te ngadalte.
Mos u dashuro me lotet e mi, te cilet do ti leshoj pothuaj pa arsye mu ne syte e tu.
Me siguri me eshte kujtuar dicka.
Nje dhembje e vjeter.
Nuk dihet ne cplage kam mbetur ate cast.
Do kete dite ne te cilat do e varros veten ne heshtje, e…


Read more »
qezim
offline qezim (30)
Comments (0)  |  rate of the entry: 11

Te jetosh dhe te duket vetja si te jesh i huaj?

  Promote
Te jesh i huaj, i vetem, a eshte e njejte me te qenin i vecante?

Shume njerez jane te vetmuar dhe ata e perkufizojne kete si “gjeja me e keqe qe i ra”. Eshte e kuptueshme, te gjithe kane nevoje per nje njeri qe t’i rrije prane, apo ndoshta edhe per me shume, per nje grup njerezish, per nje grup miqsh. Te dish qe do te kalosh jeten i vetem, eshte si te jesh nje njeri pa njeri, nje femije pa shtepi. Vete natyra njerezore eshte sociale, marredheniet me njerezit jane si ushqimi apo si mjekimi. Me kot nuk i…


Read more »
gentja
offline gentja (39)
Comments (1)  |  rate of the entry: 18

Ligjet..:D

  Promote
Diku ne nje vend u hap nje dyqan me 6 kate ku shiteshin burra..
Dhe shkoi nje grua per te gjetur burre ne hyrje te dyqanit
shkruheshin rregullat qe duhet te
ndiqte cdo klient.
Ligji nr 1 ishte: ne dyqan mund te hyje vetem nje here..
Ligji nr 2: ne cdo kat mund te gjejsh burre vetem duke ngjitur
katet..
Ligji nr 3: nuk mund te zbresesh katet pervecse kur te ikesh!
Keshtu hyri gruaja ne katin e pare ku shkruhej:
{burra me pune}
U ngjit ne katin e dyte ku shkruhej:
{burra me pune qe duan femijet}
E kshu vazhdoi me u ngjit ne katin e
trete ku shkruhej:
{burra me pune
qe…


Read more »
antooneta
offline antooneta
Comments (2)  |  rate of the entry: 14

Jeta cfare eshte?

  Promote
Jeta cfar eshte?
Jeta eshte nje misteri brenda misterit , kenaqesia brenda kenaqesise....ndjenja..lojra...fjale...mendime .
Jetoj ,perjetoj.imagjinoj.kujtoj.dashuroj,tani,,vdes nga pak cdo dite...vdes nga pak cdo cast ..vdes duke jetuar fort..embel..bukur..vdes dhe me pelqen te vdes duke jetuar nga pak .
Dua te vdes duke jetuar e jo duke u penduar qe nuk jetova sic desha une por sic deshen te tjeret.


Read more »
gentja
offline gentja (39)
Comments (0)  |  rate of the entry: 17
[«]  1  2  3  ...  48  49  50  51  52  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.