Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Last 7 days best blogs authors:

antooneta
Points: 2 Blog »
Irmaaa
Points: 2 Blog »

Blogs: new entries

Indianët e Amerikës kanë lënë një kod prej 20 pikash për njerëzimin.

  Promote
1. Zgjohu bashkë me Diellin. Lutu vetëm dhe shpesh. Shpirti i Madh do të të dëgjojë, vetëm nëse flet.

2. Ji tolerant me njerëzit që kanë humbur rrugën e tyre. Injoranca, xhelozia, zemërimi dhe babëzia burojnë të gjitha nga një shpirt i humbur. Lutu që ata të gjejnë rrugën.

3. Kërkoje vetveten, ti vetë. Mos lejo që të tjerët të krijojnë rrugën tuaj për ty. Është rruga jote dhe vetëm e jotja. Të tjerët mund të ecin me ty, por askush nuk mund të ecë për ty.

4. Trajtoji mysafirët në shtëpinë tënde me nderime. Shërbeju ushqimin më të mirë, ofroju shtratin më…Read more »
antooneta
offline antooneta
Comments (3)  |  rate of the entry: 26

"Jeta"

  Promote
Jeta është shumë e komplikuar.
Mos u mundo të gjesh përgjigjet... Sepse kur ti gjen përgjigjjen, jeta ndryshon pyetjen!
Mos u gëzo shumë kur vrapojnë pas teje, sepse ekonomia thotë:
"Kur ulet çmimi, rritet kërkesa".


Read more »
kushtrimi27
offline kushtrimi27 (34)
Comments (0)  |  rate of the entry: 3

e ver8

  Promote
Në jetë nuk është e rëndësishme të jesh në qender të vëmendjes.. Por të vihet re mungesa jote kur nuk je..!
– Jeta e pyeti vdekjen: "Perse njerzit me duan mua dhe te urrejne ty?" Vdekja ju pergjig: "Sepse ti je nje genjeshter e bukur, ndersa une jam nje e vertet e dhimbshme...!!!


Read more »
meniking
offline meniking (30)
Comments (1)  |  rate of the entry: 5

Një genjeshter nga një person qe e kom dashtë me zemer

  Promote
 Gjëja më e bukur në jet jan ata persona të cilët të duan e ndjejn kur ti ke dhimbje bëjn zhdo gjë që loti të mos rrjedh nga syri por të kesh një buzëqeshje në fytyr dhe që jeta e ti nuk ka kuptim pa pranin tënde....E din c´do të thotë të duash dikë? Që të lëndoj personi me të cilin keni qeshur vuajtur bashkë i cili të të bëj që ta ulësh veten aq poshtë sa të tjerët,pastaj të të dërgoj një mesazh dhe të thot se të do. Më lëndove por prap nuk arrite as gjë veq se…

Read more »
amin
offline amin (15)
Comments (9)  |  rate of the entry: 32

Thanje per jeten

  Promote
Gjithmon them jamë mirë.Por kur dal para pasqyres shoh syt e mi duke lotuar,dhe them tani thuaj të vërteten se si je në shpirt! E mban mend kur më thoje vdes për ty? E vërtet për mua ke vdekur.Drama e jetës nuk është vdekja por është ajo që vdes brenda nesh ndërkoh që jemi akoma gjall! është dhimbja...ajo që i ndryshon njerzit...! Atë që nuk e kam pranë në kohën e pikëllimit,nuk e dua as në kohën e gëzimit.Ta varrosësh dashurin në zemrën tënde është më mir për ty sesa t´ia dhurosh atij që nuk e meriton! Ajo që nuk…

Read more »
amin
offline amin (15)
Comments (0)  |  rate of the entry: 18

Jo gjithmone gjerat shkojne ashtu si duam...

  Promote
Quellbild anzeigen

Read more »
diita
offline diita
Comments (1)  |  rate of the entry: 32

Jini të sinqertë gjithmonë me veten...

  Promote
Quellbild anzeigen


Read more »
diita
offline diita
Comments (0)  |  rate of the entry: 22

Nuk keni për ta besuar/ Ja nga çfarë frikësohen shqiptarët.

  Promote
Si çdo popull tjetër edhe në shqiptarët kemi bestytnitë tonë në të cilat besojmë. Ja disa nga bestytnitë në të cilat ne besojmë verbërisht.

Kur macja e zezë “të pret” rrugën

LEXO EDHE:
Ja sa kushton një filxhan kafe në qytete të ndryshme të botës
Nëse duke e kaluar rrugën, qoftë në këmbë apo me veturë, një mace e zezë ua ‘pret’ rrugën, atëherë ju duhet ta ndryshoni drejtimin apo të ktheheni, pasi kjo është një shenjë e fatkeqësisë. Në mesjetë, macet konsideroheshin kafshë të shtrigave, kështu për të mos pësuar ndonjë fatkeqësi, ato edhe vriteshin.

E marta “e zezë”

Mendohet se e marta është dita…Read more »
desada1
offline desada1 (25)
Comments (2)  |  rate of the entry: 17

“ Pse mua ? “

  Promote
" Pse mua ? "

Nje mesazh i bukur nga Arthur Ashe , tenisti legjendar i Wimbledon , i cili ishte duke vdekur nga AIDS , me te cilin u infektua nga nje transfuzion gjaku gjate nje nderhyrje ne zemer me 1983 !
Gjate semundjes se tij , ai merrte shume letra nga fansat , ne njeren prej tyre shkruhej ;
- Pse Zoti te zgjodhi ty per kete semundje te tmerrshme ?
Dhe Arthur iu pergjigj ;
-50 milion femije filluan te mesonin te luanin tenis
-5 milione prej tyre mesuan te luajne tenis
-500 mije prej tyre u bene lojtare…


Read more »
Luumm: ..
offline Luumm (24)
Comments (1)  |  rate of the entry: 10

shteti sot

  Promote
Nje polic i thot nje shoku : -Kam nje makine qe ka 300mij kilometra, dua me e shit por sma marrin me shume se 500 mij lek
-Cfare budallai, ulja kilometrzhin dhe shife sa do ta kerkojne. Ky e ben 150 mije kilometrazhin,takon perseri shokun e tij dhe i thote
-E bera 150 ...mije , tani ma kerkojne 1milion
-Ca budallai ulja akoma-i thote shoku Ky e ul deri ne 50mije kilometrazhin,takon shokun e tij dhe i thote :
-E bera 50 mij kilometrazhin, tani ma kerkojne 3 milion -Po ca pret,shite!
-Tani qe eshte gati e re jam tu e mbajt vete


Read more »
qezim
offline qezim (30)
Comments (1)  |  rate of the entry: 8
[«]  1  2  3  ...  48  49  50  51  52  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.