Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Blogs: new entries

Nëse të ndodhin këto 7 gjëra, e keni një engjëll pranë

  Promote
A besoni në ekzistimin e krijesave të padukshme?

Engjëjt ekzistojnë në frekuenca të ndryshme vibracionale me njerëzit, për këtë shkak shumica prej nesh nuk jemi të aftë që t’i shohim ato, por mund ta ndiejmë praninë e tyre përreth nesh.
Engjëjt kanë mënyrat e veta për ta bërë të ditur praninë e tyre dhe nuk është e thënë të jesh thellësisht fetar për ta ndier praninë e një engjëlli.
Ja shtatë shenja, të cilat tregojnë se një engjëll mund të jetë afër jush, transmeton gazeta Kosova Sot.

1. NDRYSHIMI I TEMPERATURËS NË DHOMË
Mund ta ndieni një valë të papritur të nxehtësisë,…


Read more »
amber
offline amber (28)
Comments (1)  |  rate of the entry: 17

Iliro Pellazget

  Promote
L'enigma dei Pelasgi e degli Etruschi

I Pelasgi, un popolo antichissimo, gli antenati di tutti i popoli indoeuropei, furono un popolo che seppe illuminare e insegnò la cultura all’Europa, di loro si conosce poco, o meglio dire quasi nulla.

I’alfabeto di questo popolo misterioso si chiama Pelasgico poiché a quella civiltà risale, DIODORO il SICULO ci informa che i poeti preomerici si esprimevano proprio con quell’alfabeto, e dalla stessa fonte, apprendiamo che, almeno 10 secoli aC. Si usava quella stessa scrittura. Inoltre Diodoro riferisce che furono i Pelasgi a portare per primi l’alfabeto in Italia, nonche’ nel resto dell’Europa, praticando opportuni adattamenti…Read more »
klauss: Dhjetori i protestave studentore
offline klauss (28)
Comments (2)  |  rate of the entry: 20

Me mungojn Prindrit :(

  Promote
Lotët vershojn ne faqet e mia Dhimbjet mi lehteson vetem shoqerija Shpresat u mbyten bashk humbjen e nenes Rrezet me te urryera jane ato te henes Armiku i jetes sime ishte nentori Kur prinderit e mi me vete i mori Tani mbeta ne vetmi i tronditur Nga kthetrat e jetes se papritur E tere jeta ime ishte e pa vlere Sikurse pllazha e detit pa rere Gjdo minute jetoj ne meditim Dhe mallkoj veten qe mbeta jetim Nuk kerkova teper nga jeta Por asnje kerkes ne toke nuk gjeta Kjo eshte pabesi dhe mashtrim Thjesht ankth i nates qe vjen…

Read more »
Llapiani1: Qishtu e paska jeta :P
offline Llapiani1 (29)
Comments (0)  |  rate of the entry: 20

Prindërit tanë.

  Promote
Kur të pyesin se i kujt je? E thua emrin e babit
Kur të pyesin se xhenneti ku ndodhet? Thua nën këmbët e nënës
Kur fëmijët mbesin pa baba thojnë sa gjynah! Nuk ka baba i shkreti, kur mbesin pa nënë thojnë sa gjynah! Ky jetimi.
Nëna është ajo krijes njerzore e cila gjatë gjithë jetës së saj sakrifikohet, biles sakrifikohet për të na nxjerë neve në këtë botë.
Kur jemi të vegjël nevoja për të pasur nënën pranë është shumë e madhe, ne nuk dimë të ecim, nuk dim të flasim, por ajo e cila na i mëson këto është nëna.
Kur jemi pranë…

Read more »
desada1
offline desada1 (25)
Comments (1)  |  rate of the entry: 36

Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

  Promote
Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e tjera, të paarritshme për ndërgjegjen tonë kur jemi zgjuar, kështu që nuk është një rastësi fakti se që nga kohët e lashta është besuar se ëndërrimi i njerëzve të vdekur, është një shenjë e rëndësishme që nuk duhet të injorohet.

Të vdekurit vijnë në ëndrrat tona me një mesazh, këshillë apo vërejtje që duhet të kuptohet në mënyrë që të shmangen problemet e panevojshme apo edhe gabimet.

Psikologët besojnë se ëndërrimi i të afërmve apo miqve që kanë ndërruar jetë, është thjesht një manifestim i depresionit apo…Read more »
nexhiona
offline nexhiona (25)
Comments (0)  |  rate of the entry: 32

Ju ka ndodhur te mendoni ndonjehere keshtu?

  Promote
Ti e pret akoma apo jo? Je duke pritur edhe momentalisht, me siguri. Nderkohe qe ai nuk do te vije , as ne telefon nuk do te mare ,as mesazhet nuk do te ktheje.
Mbase punet ,argetimi, shoqeria ,jane shume te rendesishme dhe e kupton se ato marrin vlere me shume sesa ti.
Te vjen keq ta pranosh qe nuk je pjese e jetes se tij dhe trishtohesh te dyshosh se nuk je pjese e axhendes se tij.
E pranon vet poshterimin me te madh qe i behet nje qenie njerezore dhe behesh pjese e listes se aktiviteteve te…


Read more »
atena11
offline atena11 (29)
Comments (1)  |  rate of the entry: 18

Mua me pelqen ,hidhini nje sy..

  Promote
U ndave? Te la? Te tradhetoi? Po ti ?
Ti me siguri qave . More goten e veres sepse doje te harroje realitetin ,pastaj more cigaren ne dore dhe fillove ta pije . U kollite ne fillim sepse te mbyti , pastaj hodhe shikim pertej dhe po shihje njerez te dashuruar qe shetisnin te kapur perdore perballe teje. Ndieve zili . Mendove ,sa ironike eshte jeta.Pastaj t'u mbushen syte plot , thithe cigaren , dhe ktheve goten e vetes. Hoqe shikimin nga jashte dhe syte i mbylle per te mos pare erresiren dhe vetmine e dhomes. Ajo eshte aq e…


Read more »
yllli
offline yllli
Comments (1)  |  rate of the entry: 33

Ti je bota per mua

  Promote
ti je gjith bota per mua,Me ka marre malli per ty,te dua me shume se cdo njeri tjeter ne bote, ti je i vetmi qe un dua, gjithcka ndodhi krejt papritur,
mduket sikur qiellin kam prekur,as vet un nuk e kam kuptu,
pse kaq perzemer i kam ata sy te tu te bukur , te betohem "o shpirt" se as qielli me token,nga ti smund tme ndaj, te kam si engjellin tim shpetimtar,Kohet e fundit jam perpjekur shume te jem e forte. Megjithate, ti me ke ndihmuar shum me dashurin tende sme le as ni her vetem Je dashuria e zemres…

Read more »
Sara3
offline Sara3 (33)
Comments (1)  |  rate of the entry: 11

Ti je në gjërat e tua.

  Promote
Ti je në gjërat e tua, merr rezatimin qe të takon dhe thith ajrin nga atmosfera që nuk është e askujt dhe ndjek, pa shqetësuar askënd, ëndrrën tënde.
Nëse nxiton shumë, do të pengohesh rrugës; nëse përpiqesh shumë, do të prishësh qetësinë e njerëzve që problem më të madh kanë suksesin e të tjerëve se sa dështimin e tyre; disa njerëz suksesi i verbon, i bën të këqinj, ju merr frymën. Më shumë xhelozohen ata që janë të bindur se nuk mund të bëhen kurrë si ty; ata që dështuan në fushën ku ti ke sukses; ata që vuajnë…


Read more »
desada1
offline desada1 (25)
Comments (1)  |  rate of the entry: 35

Babi ime,.

  Promote


Një vajzë tetëmbëdhjetë vjeçare më tregoi:”Pasi na vdiq babai, familja jonë u zhvendos në një shtëpi tjetër. Komshinjtë përballë ishin një çift i ri të cilët kishin një vajzë katër vjeçare.
Një ditë, vajza e vogël erdhi tek ne dhe filloi të më bëjë shumë pyetje. Ndër të tjera ajo më pyeti:”Ku është babi yt?”
Unë iu përgjigja:”Nuk është këtu.”
Ajo pyeti:”Po ku ka vajtur?”
Unë i thashë:”Është larguar.”
Ajo pyeti:”Po kur do të kthehet?”
Unë iu përgjigja:”Nuk do të kthehet kurrë.”
Ajo më pyeti:”A mund të jetohet pa babin?”
Unë heshta dhe ula kokën pasi nuk dija ç’ti…


Read more »
desada1
offline desada1 (25)
Comments (0)  |  rate of the entry: 30
[-10]  [«]  1  2  3  ...  9  10  11  12  13  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2019 Top.al - all rights reserved.