Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Blogs: new entries

Femra ideale te ben te ndjehesh...

  Promote
Besoj në femrën që brenda vetes e mban të fshehur atë bukurinë e padukshme që neve meshkujve na bën të ndihemi thuajse kemi krahë. Është kjo bukuri e padukshme që e bën femrën të ndihet femër. Të ndihet e vlerësuar dhe jo vetëm një objekt gjahu. Kjo bukuri e padukshme është faktori shpërthyes që e nis reaksionin shqisor dhe shpirtëror që ta krijon ndjesinë se diçka e ngrohte po të digjet mu në qendër të gjoksit. Një zjarr që digjet butë dhe këndshëm, saqë nga kënaqësia të ligështohen edhe gjunjët.
Dhe këtë ndjesi unë e kam sa herë që e…


Read more »
emilian123
offline emilian123 (31)
Comments (5)  |  rate of the entry: 19

Femra

  Promote
284335_176366042430369_7097697_n.jpg

Read more »
Melodi: Meli
offline Melodi
Comments (7)  |  rate of the entry: 73

Ajo nuk është perfekte!!

  Promote
Ajo nuk eshte prefekte.As ti nuk je dhe të dy asnjëherë nuk do të jeni perfekt.
Por nqs ajo të bën të buzëqeshësh, të paktën një herë të bën të mendosh dy herë dhe nqs ajo pranon se është njerëzore të gabosh,shtrengoje fort dhe jepi nga vetja jote sa me shume te mundesh.

Ndoshta ajo nuk do te krijoje poezi per ty,ndoshta ajo nuk mendon cdo moment per ty,por ajo te ka dhene me shume se gjysmen e saj,te cilen ajo e di qe mund ta thyesh.

Mos e lendo ate,mos e ndrysho dhe mos prit me shume se cmund te te…


Read more »
besa22
offline besa22
Comments (1)  |  rate of the entry: 16

Si ta kuptoj që gruaja më do mua (?)

  Promote
582242_10151360936519840_742311084_n.jpg

Read more »
jupi
offline jupi (34)
Comments (0)  |  rate of the entry: 4

Per te Qeshur hyhyhy

  Promote
Inspektori:Qa ndodh kur e ngren komen e majt ?
Pllavushja:Elishoj kompllukin .
Inspektori:Qa ndodh kur e nren komen e djatht ?
Pllavushja:E lishoj gazin .
Inspektori:Ehh me i ngre dy komt ?
Pllavushja:E jap provimin per lejee .!ahahah

Grija:O burr ndreqe qeshmen
Burri:nuk jom qeshmagji
Grija:ndreqe maqinen
Burri:nuk jam elektriqar une qy
Grija:o burr ndreqi pllakat
VJEN BURRI KREIT TE NDREQME JON
Grija:erdh kojshija mtha ti ndreqi krejt ktoo me ni kusht ose maroma ni torte ose flej me mu sonte
Burri:garant Torten ja ke ndreq
Gruja: a embeltore pot dokna une a..!! ahahah


Read more »
Ex3vaganti
offline Ex3vaganti (28)
Comments (6)  |  rate of the entry: 12

I moshuari dhe dy bashkëshortët

  Promote
Një i moshuar kishte zënë vend në një kabinë treni bashkë me të birin e tij 25 vjeçar, i cili qe ulur pranë dritares dhe dukej shumë i gëzuar.
I nxori duart jashtë dritares dhe ndiente erën tek përshkonte ato ndërsa nga gëzimi bërtiste:
- “Baba, a nuk sheh si gjithë këta lisa na ndjekin pas!” I moshuari buzëqeshi si shenje pjesëmarrjeje në gëzimin e të birit.

E kabinën me ta e kishin ndarë dy bashkëshortë, të cilët dëgjonin me vëmendje bisedën e babait me të birin. Në fakt, sjelljet e këtij 25 vjetari si ‘fëmijë’ i penguan pak.

Befasisht, djaloshi thirri…


Read more »
jupi
offline jupi (34)
Comments (0)  |  rate of the entry: 0

Princi Makiavell dhe pushtetmbajtësit Kosovar.

  Promote
Ndoshta nuk e keni lexu "Princin" e Makiavellit,mirepo dijeni se politika ne Kosove udhehiqet nga principet dhe strategjite vepruese Makiavelliste ku shpjegohet qarte se: " Nderrimin e tokave te principates,Princi duhet bere ne kete forme: duke bere trazira ne nje toke per ta marre ate dhe me marreveshje paqeje te ngrire ben veprimin e huazimit te pronareve me pjese te kundert te saj dhe ne kete forme populli krenohet me token e fituar dhe propagandon me fitore kunder humbjes. Ushtria e tij rebeluese gradohet,populli tmerrohet dhe hesht ndaj premtimeve dhe Princi sundon i qete si ngjadhnjimtare" . ( ndoshta eshte…

Read more »
jupi
offline jupi (34)
Comments (0)  |  rate of the entry: 3

Njerëzit më të mirë!

  Promote


Mendoj se njerëzit më të mirë,

janë ata për të cilët ja vlen gjithmonë.

Janë ata të cilët për fat të keq humbasin pas dashurive të pamundura,

që çmenden për dikë që nuk do t'i dojë kurrë, që për të qenë të lumtur

e kanë provuar një ose dy herë dhe pastaj kanë hequr dorë, sepse lumturia nuk bën për ta.

Njerëzit më të mirë janë ata që janë të bindur,janë ata që nuk i besojnë kurrë të parës"Të dua",

janë ata që e dinë se të dashuruarit nuk është për të gjithë

dhe për një orë dashurie do të sakrifikonin vite jete.

Njerëzit më të mirë janë…


Read more »
dashuriaa
offline dashuriaa (26)
Comments (3)  |  rate of the entry: 9

Të menduarit Pozitiv

  Promote
Mendimi pozitiv të udhëheq drejt ndjenjave pozitive të lumturisë,kënaqësisë dhe pëlqimit. Në kontrast,mendimi negativ mund të të çojë drejt emocioneve negative depërtuese si frika,inati dhe xhelozia. Mendimi negative i gjithi gjithashtu mund të bëhet lehtësisht një zakon i keq. Emocionet pozitive prekin jo vetem shëndetin tuaj mendor,por gjithashtu kanë treguar se nxitin sistemin tuaj imun,duke rritur rezistencën ndaj sëmundjeve dhe dobësive. Praktikimi i ushtrimeve të mendimit pozitiv mund të ndryshojnë efektet e mendimit negativ dhe të të çlirojë ty nga mendimet negative rutinë.
Shijo momentin prezent
Ne të gjithë duhet të punojmë në përkufizimin tonë personal për “jetën e mirë” . Duke…


Read more »
jupi
offline jupi (34)
Comments (0)  |  rate of the entry: 0

Lamtumir......:D

  Promote
Pershendetje Top.al se pari ju pershendes nga zemra ime se ketu kom gjetur shum sene shoqni,shoqe, dhe nje vllaqkoo,ju uroj gjith te mirat te gjithve si miqve ashtu edhe mikeshave dhe te tjerve qe nuk kom mundur tet bej me shum nuk di nga t'ia nisi se pari per mua ky osht nje Lamtumir qe do e them per te gjith nuk kom deshir te ju them lamtumir por me duhet se me presin shum vllezer e motra baballar , edhe mua,qe duhet te ju bashkangjitem dhe te jem me ta deri ne momentin e fundit.
Jom aq i lumtur…


Read more »
Skenderhajdini1: Me qiken
offline Skenderhajdini1 (30)
Comments (5)  |  rate of the entry: 11
[-10]  [«]  1  2  3  ...  48  49  50  51  52  ...  98  99  100 

© 2019 Top.al - all rights reserved.