Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
djtommy blog

Hape zemrën të hyj mbrenda


mbylle shpejt se u qmenda


dora shkruan zemra ndikon


ktheje letrën nese mendon


Ndëgjo zemrën time po të thotë të vërtetën


se për ty jam gati ta japë edhe jetën


Me pare e pa pare du një vajz shqiptare


se parët i kamë vetë atëhere jamë mbret


Hape zemrën dhe vajto


hape dritarën dhe shiqo


hape letrën dhe lexo


të kamë në zemër mos harro


Malli për ty zemrën ma kalli


eja te unë një puthje ta fali


puthja ime e ëmbël si qershi


kur të më puthish mua e kupton fjalën dashuri


Mos qaj zemra ime s'dua ti shohë sytë me lotë


ti me pate në dorën tande po nuk dite mem mbajt


Në kalendar ditët si shoh


unë vdes e ti jeto


si nuk frigohesh prej perendisë


ka me të mallku zjarri dashuris


Dashuria është akullore që zemrën ta freskon


por është edhe zjarr që zemrën ta pervlon


Nëse ndahem nga ti do të qaj ditë e natë


do ta mallkoj nanën që me lindi pa fatë


Buzët ti afrova zemrën ta dhurova


e di qe s'gabova që në ty u dashurova


Do të puthi ëmbël që gjatë të më kujtosh


nëse ndonjë herë largohesh përsëri të më kërkosh


Ti më bën akull ti më bën zjarr


ti po më mbyt ti po më ngjall


Kur bisedoj me të dashurën krejt i harrojë


pa ty nuk vdes as s'mund të jetoj


Në këtë natë të qetë fryen një erë e lehtë


e kujtoj të dashurën por në zemër me vretë


Pse të dua kaq shumë unë as vetë se di


ndoshta me kanë dehur puthjet qe mi dhurove ti


As tigri as luani as deti as oqeani as në përgjithësi


nuk mund të me ndajn nga ti


Dashuria është detë e ç'do kush mund të zhytet


por ai qe s'din te notoj edhe mund të zhytet kissssssss 
Interesting
positive votes: 2  |  negative votes: 1

Write comment:

 

User
offline
offline djtommy
Maqedonia, Maqedonia, ShkupBlogs: tags
© 2019 Top.al - all rights reserved.