Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
tasin blog
Engjuli im
Endroj te gjej nje Njeri se e kupton fjalen dashuri.
Te shoh at dashuri ne syt e ti.
Endroj te perfundojn ditet se me vetmuan.
Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
Te zgjohem me nje gezim ne mengjes.
Te di se me at dashuri dua te vdes.
Endroj nje njeri se me don dhe me gabime.
Endroj nje Engjul per tja falur zemren time.
Endroj te me shtrengonte fort ne gjirin e ti.
Por ku esht aj engjul ne ket dit te zi.
Aj engjul se dua tja lexoj deshirat nga buzet e mira.
Veq ket engjul e kerkoj skam tjera deshira.
Ndoshta aj do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
Po shpresoj, se ne endra per nat e kerkoj me ze.
Te pres Engjuli im deri ne fund te jetes te pres.
Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes.


 
Interesting
positive votes: 2  |  negative votes: 0

Write comment:

Shume vargjr te bukura Yllo.
Te propozoi qe te shkruash vargje te tilla ne nje Klub
http://www.top.al/clubs.php?act=show&id=11
i cili eshte i pershtatshem per poezi :-{}
#1, 08.04.2009 - 09:51
 

User
offline
offline tasin (29)
Maqedonia, Maqedonia, ShkupBlogs: tags
no tags
© 2018 Top.al - all rights reserved.