Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
Semra blog

Poezi për : ''Urime Bajramin''.

Urimi gjithmonë është i bukur,mirëpo kur është i shënuar në poezi-i thurur mirë, atëher është edhe më i bukur.

Po i postoj këto poezi me qëllim që të ju ndihmoj që Urimin e Bajramit ta bëni në menyrë sa më të mirë...


Ne kete dite te shenjte

qdo musliman feston
Nje engjull parajse
Kuranin shfleton
Nje urate e Zotit ne qdo
Porte troket
Me fat Bajramin e qdo te mire ne jete !

Aroma e Bajramit,tingeillma e ezanit,
deperton thelle dhe shpon zemren e muslimanit,
mbreteron gezimi.mbreteron hareja
se neve te gjitheve na bashkon feja.

Festen e Bajramit te gjitheve ua uroj
vellezerve e motrave,selam ju dergoj,
ne rruge te delire Allahu na udhezofte,
xheneti stacioni i fundit per ne qofte.

Drita e kesaj dite le ta ngroh shpirtin tuajgezimi le ta munde hidherimin,
Zoti ua dhashte ate qe nuk e kenidhe ua shtofte ate qe e keni,me fat dhe shum te mira ne familjen tendeURIME FESTA E BAJRAMIT

Faqebardhe Na Qoft Bajrami
E Na Percjellt Hallalli E Jo Harami
Si cdo Vjet, Edhe Kete Dite
Me Bakllava Me E Prit

Mos Me I Harru Nevojetaret
Si Na Kane Mesuar te paret
Me Qene Ne Shpirt Te Paster Si Loti
Mllef Dhe Zili Nuk Duron Zoti

Me Zemer Te Mire E Per Shume Mot
Mos Ju Shkoft Mundimi Kot
Kete Urim Me Zemer Te Mire
E Dergon Semra me shum Deshire

Nje pellumb i shkuar
ne dritare troket
mos nguro, hap dritaren
dicka e mir po te pret,
ne krahet e tij ka nje porosi
URIME BAJRAMI ZOTI QOFT ME TY...Nje yll ne qiell shume bukur shendrit,
Kjo Hena e zbehte po na fal pak drit,
Ky qyelli blu dicka po tregon,
Dikush qe te don Bajramin ta uron.Sot eshte dita ku pikon loti,
sot eshte dita ku permendet zoti,
sot eshte dita e muslimanit,
dhe te them nga zemra,
Urime festa e Bajramit.Qdo veper vlersohet,
Jeta duhet te jetohet,
Gjeja e shenjt duhet te qmohet
Dhe kjo dit e bekuar duhet te festohet ...
ME FAT FESTEN E BAJRAMIT


Urime kjo fest oj moter muslimane
pasuro zemren mbushe me iman
kjo dit per ju qoft shendet
kurse ne ate bot te urroj
Xhenet


E mbushur dita plot me gezim,
nuk ka njeri me hidherim,
shtrihet dora e muslimanit
Urime festa e Bajramit

Te gith sot kemi gezim
dhe eshte koha per urim
me fat Bajramin per shume vjet
te uroj te mira dhe shume shendet

Gjith te mirat kane shperblim,
gjithe te keqijat kane shpetim,
Zoti na udhezoft ne rruge te drejte,
qofshi te bekuar per jete
Urime kjo dite te shenjte,
URIME FITER BAJRAMIN!Dhe ne fund,poezia qe me pelqeu mua jasht mase,me te cilen te gjith juve jua uroj Bajramin eshte kjo :Shtat kat qiej-lart nje Zot, mbizotrus i ksaj gjithsije,
Erdhi dita qe shum e pritëm,dita me erë dashurie,
Ti harojmë sot problemet, se gëzimi këtu mbizotron,
Ti qe ALLAHUN e adhuron,një motër e jotja BAJRAMIN ta uron.
Shpresoj të ju ken pëlqyer...
Edhe poezitë e juaja janë të mirëpritura këtu...

Nga:Semra :D 
Interesting
positive votes: 38  |  negative votes: 1

Write comment:

safete123 (12)
urime te gjithve kurban bajrami
#87, 01.02.2014 - 10:48
diana- (10)
urime te gjithve kurban bajrami
#86, 12.11.2013 - 09:28
#85, 15.10.2013 - 18:04
haxhire (14)
ska fe me tebukur se islami ska liber me te shenjt se kurani ska muaj me te bekuar se ramazani me fat te gjithve kurban bajrami
#84, 15.10.2013 - 15:05
Mrigona (15)
#83, 15.10.2013 - 14:29
Afinisa (19)
urime kurban bajramin te gjith besimtarve mysliman qoft nji vit i begat plot harmonie lumturi paqa mbizotroft ne shpirtin e cdonjerit prej jush
#82, 15.10.2013 - 09:52
LeeoNarda (15)
Urime Fiter Bajrami te gjith Muslimanve kudo qe te jen
#81, 15.10.2013 - 09:47
Me Lule ne dore, me respekt shpirtror, me dashuri t'vertet, me shpirt te sinqert, ju uroj KURBAN BAJRAMIN dhe t'gjitha t'mirat ne jetë.
#80, 15.10.2013 - 09:27
fidaimdida (12)
#79, 15.10.2013 - 09:08
fidaimdida (12)
gezuar te gjitheve
#78, 15.10.2013 - 09:08
1  2  3  4  5  6  7  8  9  [»] 

© 2014 Top.al - all rights reserved.