Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
blog

the continuation

Pas asaj Dashuria pa Lumturine. Dashuria qante. “Lumturi, me merr me vete te lutem”

Lumturia ishte shume e kenaqur sepse nuk ndegjoi perderisa Dashuria e therriste per ndihme.

 

Dashuria qante pa nderprere kur ndegjoi nje ze qe thoshte “ Eja Dashuri, une do te te marr me vete” ishte Pleqeria. Dashuria ndjehej e bekuar dhe e kenaqur perderisa ajo harroi ta pyste Pleqerine per emrin, si quhej. Kur ata arriten ne Toke, Plaku shkoi ne rrugen e vet dhe Dashuria realizoi qe te bente per veti Pleqerine.

 

Pas gjithe asaj Dashuria gjeti Diturine dhe e pyeti: “ Kush ishte ai/ajo qe me ndihmoi?” Ishte Koha” u pergjigj Dituria.” Por pse vetem Koha me ndihmoi kur askush tjeter?” pyeti Dashuria. Dituria buzeqeshi me plot kuptim dhe me sinqeritet u pergjigj: “Sepse vetem Koha arrin te kuptoje se sa e mire eshte Dashuria.


Tags:

 
Interesting
positive votes: 8  |  negative votes: 0

Write comment:

Shkrim i mire. Koha eshte ajo qe e kupton se sa e mire eshte dashuria, por edhe Koha eshte ajo qe na sheron cdo plake qe shkaktohet nga dashuria.
#2, 25.03.2009 - 12:17
me se e vertete
21.04.2009 - 00:05
shum shum shum e mire sikur ti qe je e bukur
#1, 24.03.2009 - 19:42
thnx Nari,
shoku i mire me miq shume.
21.04.2009 - 00:03
 

© 2019 Top.al - all rights reserved.