Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
blog

Dashuria dhe Koha

Njehere ne nje kohe ekzistonte nje ishull net e cilin jetoni  te gjitha ndjenjat : Lumturia, Pikellimi, Dituria dhe shume te tjera duke perfshire edhe Dashurine.

 

Nje dite te gjithe ndjenjet ishin te paralajmeruar se ishulli do te fundoset poshte oqeanit. Te gjitha ndjenjet pregatiten anijet e tyre per te ikur. Dashuria ishte e vetmja qe ndejti aty per te pare mrekulline e ishullit deri ne momentin e  fundit.

 

Kur ishulli ishte gati nen oqean Dashuria pa se ishte koha te ikte prej aty. Ajo filloi te shihte ndonje per t’i kerkuar ndihme.

 

Vetem Pasuria ishte duke kaluar ne nje anije te madhe dhe Dashuria e pyeti Pasurine: “A mund te vi me ju ne anijen tuaj te madhe?” Pasuria u pergjigj: “Me vjen keq mirepo kam shume argjent dhe flori keshtu qe nuk kam ndonje dhome per ty”

 

Dashuria vendosi qe te pyeste Vetmine per ndihme e cila ishte duke kaluar ne nje anije te gjere. Dashuria qante : “Vetmi, me ndihmo te lutem”, “Nuk mund tju ndihmoj”, Vetmia tha “ Ju jeni e lagur dhe do te njollosni anijen time te bukur”

 

Pastaj Dashuria pa Pikellimin duke ikur gjithashtu. Dashuria tha “ Pikellim te lutem me lejo qe te vij me ty”, “ Dashuri, me vjen keq mirepo kam nevoje te jem vetem tani.”

 


Tags:

 
Interesting
positive votes: 4  |  negative votes: 0

Write comment:

hehe flm shume,nuk jam autorja une po thjeshte ishte diqka qe doja te punoj ne te,jo vetem tboj copy-paste,ne fakt eshte perkthy edhe pershtat disi,per tpas me shume kuptim kjo story lexo origjinalin,aty eshte url.
thnx njeri
;)
#1, 27.03.2009 - 13:57
 

© 2019 Top.al - all rights reserved.