Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
Trimar blog

Nuk arrij te kuptoje dot,vajzat qe nzjerrin barkun jashte,nderkohe qe mamaja e tyre mban perce (myslymane).

Qe nga fillimi i sezoni turistik ne Durres me ka bere pershtypje ndoshta shumica Shqipetare te Maqedonis,nenat mbajne perce dhe vajzat e tyre vishen shume kunder,me barkun jashte.


Kame nje biznesmen afer punes nga Maqedonia,ai me ka shpjeguar pak,pore do doja opinionin juaj sepse si RINIA NUK KA!.Shikoj nena qe jane besimtare te fes Myslymane,dhe mendoj si kane arriture vajzat e tyre te kene kete liri,dhe ne cmenyre.Kure disa vajza te tjera me thone qe ne disa vende te Kosoves dhe Maqedonis duhet te fejohesh e re ose perndryshe do te duhet te presesh nga familja qe te te lidhi me ndonje djale,pasi mosha e pershtashme qenka nga 16 deri 22...Ketu jame pak skeptik (them se eshte e egzagjeruar).


Do doja te dija si e shikoni ju kete fenomen dhe liria qe ato vajza qe e kane marre a mendoni se do kene kontradikta me formimin edukativ te familjes dhe me menyren e jeteses ne familje?.


Une vete personalisht nuk jame shume brenda ketij fenomeni pore nuk jame as kunder,RINIA Shqipetare per mua eshte nje nder dashurit e mia.


Miqesisht dhe me vlersim Trimar.
 
Interesting
positive votes: 10  |  negative votes: 0

Write comment:

 

© 2019 Top.al - all rights reserved.