Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
armson blog

Hape zemrën të hyj mbrenda

mbylle shpejt se u qmenda

dora shkruan zemra ndikon

theje letrën nese mendon


Ndëgjo zemrën time

po të thotë të vërtetën

se për ty jam gati

ta japë edhe jetën


Me pare e pa pare

du një vajz shqiptare

se parët i kamë vetë

atëhere jamë mbret


Hape zemrën dhe vajto

hape dritarën dhe shiqo

hape letrën dhe lexo

të kamë në zemër mos harro


Malli për ty zemrën ma kalli

eja te unë një puthje ta fali

puthja ime e ëmbël si qershi

kur të më puthish mua

e kupton fjalën dashuri


Moa qaj zemra ime

s’dua ti shohë sytë me lotë

ti me pate në dorën tande

po nuk dite mem mbajt


Në kalendar ditët si shoh

unë vdes e ti jeto

si nuk frigohesh prej perendisë

ka me të mallku zjarri dashuris


Dashuria është akullore

që zemrën ta freskon

por është edhe zjarr

që zemrën ta pervlon


Nëse ndahem nga ti

do të qaj ditë e natë

do ta mallkoj nanën

që me lindi pa fatë


Buzët ti afrova

zemrën ta dhurova

e di qe s’gabova

që në ty u dashurova


Do të puthi ëmbël

që gjatë të më kujtosh

nëse ndonjë herë largohesh

përsëri të më kërkosh


Ti më bën akull

ti më bën zjarr

ti po më mbyt

ti po më ngjall


Kur bisedoj me të dashurën

krejt i harrojë

pa ty nuk vdes

as s’mund të jetoj


Në këtë natë të qetë

fryen një erë e lehtë

e kujtoj të dashurën

por në zemër me vretë


Pse të dua kaq shumë

unë as vetë se di

ndoshta me kanë dehur

puthjet qe mi dhurove ti


Dashuria është detë

e ç’do kush mund të zhytet

por ai qe s’din te notoj

edhe mund të zhytet


Shyqyr që shkove

e qafen e thefsh

syt mos ti pafsha

e kurrë mos u kthefsh


Të dua të dua

deri sa të vdes

sa më do ti mua

përgjigjen e pres?


ç’ka donë me të thanë

ç’ka donë me të tregu

ç’ka donë më tepër

se fjalën të du


Dashuria fillon me puthje

e mbaron me lotë

ai që e ka provu

më nuk e duron dot


Nëse ke sy shiqom

nëse ke vesh ndëgjom

nëse ke shpirt sherom

nëse ke zemër dashurom


Fjala është fjalë

besa është besë

mos mendoni vajza

se dashuria është interes


ARMSON



 
Interesting
positive votes: 1  |  negative votes: 0

Write comment:

 

User
offline
offline armson (30)
Shqipëria, Fier



Blogs: tags
no tags
Entries archive
© 2019 Top.al - all rights reserved.