Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
ilsida blog

TRUPI IM I PAQETE

I dridhur ne ererat e qytetit tim,
i ngrohur ne vatrat qytetare,
i mrekulluar me fusha e male,
i papushuar as ne vape,
i dermuar nga fjalet e renda
te njeriut me te afer.
I rraskapitur me rendje,
i tronditur nga dashja e mosdashja,
i lagur nga shirat..njemij her i lagur,
i etur per dijet,
i tretur nga dridhjet,
i rrezuar perdhe,
i ngritur me force te re,
i mbushur gaz e vaj,
i rritur me shpresen pa skaj,
i mahnitur nga kenga,
i lumturuar nga endrra......

  
Interesting
positive votes: 11  |  negative votes: 0

Write comment:

mat (32)
me duket se qenkmi njelloj se edhe une i preferoj shume poezit dhe shkruaj shume tashme jam ne mbarim te librit tim te pare
#2, 10.06.2009 - 20:43
#1, 06.03.2009 - 14:53
 

© 2019 Top.al - all rights reserved.