Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
amin blog
 ´dashuria ime per ty do te ndalet,kur nje piktor i shurdher te pikturoj tingujt e nje trendafili,kur bie ne nje dysheme kristale!.Ndonje her kur thyhet besimi falja nuk ka me kuptim...Jeta ime eshte nje liber,per ta kuptuar duhet ta lexosh nga fillimi,mos e gjyko nga kapitulli ne te cilin ndodhesh.Nese kishte mesuar dicka nga kjo bot,isht se femrat din te qeshin edhe kue e kan shpirtin ferr,te qajn edhe kur s ndjejne dhimbje,te flasin edhe kur s kan asgje per te then,te heshtin edhe kur duan te bertasin...!Keshtu e ka jeta nuk rritesh pa u lenduar,nuk meson pa gabuar,nuk arrin sukses pa deshtuar.Nga nje her guri eshte me i bute se sa zemrat e disa njerzve,lotet jan e vetmja menyr qe syt te flasin ateher kur goja nuk e shpre dot se sa e thyer eshte zemra...Nuk kam ndryshuar,thjesht kam hapur syt dhe kam kuptuar se disa njerze nu e meritojn asgje nga un,nuk i dhurohet shpirit atij qe nuk eshte i gatshum te te dhuroj tijin.nese te pyet dikush se qfar eshte jeta...thuaj nje rrug e gjat deri te vdekja...e nese te pyet se cfare eshte vdekja,thuaj eshte lirimi i vuajtjeve nga jeta..!!


 
Interesting
positive votes: 8  |  negative votes: 0

Write comment:

 

User
offline
offline amin (15)
Kosova, PrishtinëBlogs: tags
no tags
Entries archive
© 2019 Top.al - all rights reserved.