Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
diita blog

Jo gjithmone gjerat shkojne ashtu si duam...

Quellbild anzeigen
Jeta nuk eshte teater e nuk ka nje skenar te shkruar, shpesh perballemi me te papritura e na duhet te improvizojme.

Ndodh ne kushtet e fundit te nje marredhenie, ne humbjen e nje pune, ne keqardhjen e nje endrre te shpresuar e kurre te realizuar, ne perpjekje per ti ikur kraheve te pakenaqesise, bie pre e tundimit, por gjithçka behet pa shije e pa ngjyra.

Shpesh ndodh qe duhet te heqim dore nga besimi i gabuar, qe nuk ka asnje menyre te dalesh nga labirinti i dhimbjes ku zemra ka ngecur e ne fakt te duket si " fund ", por eshte thjesht nje trampoline qe te nisesh nje fillim te ri e per kete duhet te gjesh forcen per te gerrmuar ne shpirt e te lirosh forcen e guximit per tu kthyer ne loje.

E kaluara eshte historia jone, na ndihmon te njohim rrenjet, por eshte e nevojshme te shohim perpara e te perqendrohemi ne te tashmen per te kthyer lumturine.

Gabimet jane mesues te medhenj, ata na ndihmojne te permiresohemi, te rritemi, te ndryshojme e te fillojme te enderrojme perseri.

Ne jete gjithçka ndryshon, asgje nuk eshte pergjithmone dhe neve nuk na mbetet asgje tjeter, veçse te pranojme fundin e te perqendrohemi te nje moto per te zbuluar horizonte te reja, skenare te rinj, rruge te reja e role te rinj.

Nje jete e plote, eshte jeta qe nuk ka frike te perqafoje çdo te papritur, surpriza, ndryshime, qe ndodhin brenda dhe jashte nesh.

Duhet ta tresim veshtrimin te ai kend i zakonshem qe na jep vetebesimin per te perqafuar te gjitha mundesite e vogla dhe te medha qe çdo dite e vetme na jep...

Quellbild anzeigen


 
Interesting
positive votes: 10  |  negative votes: 0

Write comment:

Lumturia luks i rezervuar për një grup elitar!
#1, 12.11.2018 - 02:08
 

User
offline diita
Shqipëria, TiranëBlogs: tags
no tags
Entries archive
© 2019 Top.al - all rights reserved.