Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
qezim blog
Mos u dashuro me fjalet e mia.
Ato jane vec britma te nje shpirti te vetmuar ne perndjekje te nje copez dashurie.
Mos u dashuro me mua.
Jam i trishte.
Jam i pandreqshem.
Aq i pandreqshem sa mbetem kurdohere i papranueshem.
Mos i dashuro me mua.
Mengjeset kam deshire ti kaloj vetem, e pasditet dua ti mbuloj me hapa te ngadalte.
Mos u dashuro me lotet e mi, te cilet do ti leshoj pothuaj pa arsye mu ne syte e tu.
Me siguri me eshte kujtuar dicka.
Nje dhembje e vjeter.
Nuk dihet ne cplage kam mbetur ate cast.
Do kete dite ne te cilat do e varros veten ne heshtje, e ajo heshtje do jete e vetmja qe do puth ne buze.
Mos u dashuro me mua.
Jam i marre .
Jam i pasigurte.
Xheloz.
Posesiv.
Do inatosem me ty pse nuk iu pergjigje mesazhit tim te fundit.
Do ndjej se gjithcka me permbyset.
Do ndjej se ti nuk me dashuron me, nderkohe qe ti thjesht mund te kesh fjetur papandehur , e lodhur nga nje dite e gjate.
Do behem njelloj si nje femije per ty.
Do behem i ngjitur.
Do te shkruaj poema te stergjatura ne 4 te mengjesit .
Do te te bej dhe ty poeme.
Thjesht dhe vetem sepse kam nevoje per vemendjen tende e sdo te dua tia japesh askujt tjeter.
Mos u dashuro me mua.
Nuk dua te me njohesh aq mire sa nje dite te te shoh te zhgenjyer.
Te me urresh.
Ndonjehere kam frike se trishtimi im do te te mbyse ty.
Jam nje krijese e trishte ne kerkim te nje buzeqeshjeje te mjere.
Do hedh ne veshtrimin tend cdo qelize.
Cdo pikelime shiu do ta vendos mbi buzet e tua e do ta puth si i marre.
Do te jap aq shume sa do mbetem bosh.
I frikesuar.
Para teje.
Fare i padobishem dhe i trembur nga mrekullia qe je ti per mua.
Do i kem frike fjalet e tua te embla.
Do i kem frike arsyet pse ti qendron.
Do kem frike edhe te shkoj sepse do di qe sdo mundem me te gjej dike si ti per nje kohe te gjate. Mbase asnjehere.
Mos u dashuro me mua.
Sdo duash te ikesh me pas.
Sdo duash te me lesh vetem.
Sdua te te roberoj.
Mos i dashuro me mua.
Jam vetmitar prej mijera shekujsh.
Jete pas jete e kam kaluar vetem.
Para se te vije, vetem yjet me jepnin arsye per te qendruar ne kete bote.
Tani i ke zevendesuar ti.
Mos u dashuro me mua.
Mos me bej te te dashuroj.
Sepse dashuria ime eshte stuhi.
Nuk do mundesh me te shkosh.
Nuk do me harrosh dot me kurre.

Tags:

 
Interesting
positive votes: 3  |  negative votes: 0

Write comment:

 

User
offline
offline qezim (30)
Britania e Madhe, England - London, Woodford GreenEntries archive
© 2019 Top.al - all rights reserved.