Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
adar blog

E dini ca dhemb me shum?

E dini ca dhemb me shum?
Dhemb te mungoj dikush dhe mos te kesh fuqin ta nxirresh na enderrat e tua e ta perqafosh, dhemb te mungoj dikush dhe mos ti shkruash dot, sepse e di sdo marresh asnje pergjigje?

Ti biesh telefonit, dhe mos te shkoj as zilja sepse ai numer tashme nuk ndizet me.

E dini sa dhemb te mungoj dikush aq shum sa dicka te duket erresire, bota humbi ngyrat se saj e dielli ndali se ndricuari rruget e tua qe ne momentin qe ai person mbylli syt per mos ti hapur me kurre?

E dini cdo te thot te jetosh me dhimbjen e mallit e mos te kesh forcen te besh asgje?

Te jetosh e mos te kesh forcen per te buzeqeshur?

E dini cdo te thot kur shpirti uleret dhimbje dhe askush nuk e degjon?

E dini sa e rend esht pesha e mallit per te, sa e dobet ndihem un perball kesaj dhimbje qe pa meshir trokiti ne jeten time, ne jeten tone?

Sa e veshtir esht te shtiresh e lumtur, te buzeqeshesh, nderkoh brenda vetes ke nje uragan dhimbjeshߒ


 
Interesting
positive votes: 5  |  negative votes: 0

Write comment:

 

User
offline
offline adar
Greqia, Athinon, AthensBlogs: tags
no tags
© 2018 Top.al - all rights reserved.