Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
antooneta blog

“Lërmë të iki!”.

Kur mësoi se e fejuara ishte prekur nga kanceri, asaj i kishin mbetur vetëm 4 muaj jetë.
Djali shkodran rrëfen tragjedinë dhe dhimbjen e përjetuar dhe përlot me historinë e tij .
“E fejuara ime ishte 22 vjeçe kur u diagnostikua me kancer, e metastazat kishin prekur edhe mushkëritë.
Ishim të dy studentë të ‘Luigj Gurakuqit’ atë vit të zi. Kur e mësuam lajmin e kobshëm, nuk arrija ta besoja së kishte vetëm 4 muaj jetë.
U bëra kujdestari i saj natë e ditë. Dhimbja që ndjeva në vend që të më mposhte, m’u kthye në forcë. Si mund ta lija vetëm të voglën time në ato momente???

Ishim të dy studentë të ‘Luigj Gurakuqit’ atë vit të zi. Kur e mësuam lajmin e kobshëm, nuk arrija ta besoja së kishte vetëm 4 muaj jetë.

U bëra kujdestari i saj natë e ditë. Dhimbja që ndjeva në vend që të më mposhte, m’u kthye në forcë. Si mund ta lija vetëm të voglën time në ato momente???

Ishim shumë afër me njëri-tjetrin çdo sekondë, nuk pranova që askush tjetër veç meje të kujdesej për të për të përditshmet, e ushqeja si fëmijën, i bëja dush e gjithçka.

Duke qenë se kanceri i saj u zhvillua aq shpejt dhe ishte tepër agresiv, e vogla ime shumicën e kohës e kalonte në agoni.

I kam lexuar aq shumë faqe, i kam vënë aq shumë muzikë, e video-kaseta filmash, sepse më dukej sikur ajo shihte dhe ndjente si dikur.

Me të po ikte dhe shpirti im. Po iknim bashkë! Flisnim për shumicën e gjërave, por një nga gjërat më të vështira për të diskutuar ishte vdekja e saj dhe jeta ime më pas. Ajo ishte shumë e zgjuar për t’i fshehur të vërtetën dhe pa ia thënë ne tha: Nuk dua të vdes në spital!

Kështu që e morëm në shtëpi. E njihja që kur ishte vajzë e vogël me gërsheta e prej 6 vitesh ishim të lidhur.

Kur e shikoja si më tretej para syve dita-ditës, zemra ime ndahej në copa. Kam kontaktuar mjekë nga Austria në Turqi. Rrija pas video-kamerave me shpresën se njëri prej tyre do të më thoshte: Sille!

Por jo, asnjë shans për mbijetesë për të voglen time. Një nga gjërat e fundit që më tha ishte “Lërmë të iki”. I kam premtuar që do ta dua gjithmonë. E që një ditë do të takohemi! Isha me të kur mori frymën e fundit, ishte aq e dhimbshme”, shkruan djali. 
Interesting
positive votes: 6  |  negative votes: 0

Write comment:

 

© 2018 Top.al - all rights reserved.