Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
JonaPrishtin blog

Jeta e veshtir e njerzve

Pavarsisht gjithckaje cdokush ne jeten e tij perballet me veshtiresi te shumta te cilat e bejn me komplikuese jeten ton.Problemi eshte se shumica prej nesh nuk jemi aq te aft sa te veprojm me krenari perpara veshtiresive te vazhdojm ti buzeqeshim jetes pa frike duke iu bere balle veshtiresive .Pikerisht per kete dua tju bind dhe ne fakt ky duhet te behet nje mesim ne psikologjin e cdokujt.Fati i caktuar i secilit ka programuar per te gjithe ne veshtiresi te shumta ne jete sepse ne fund te fundit jeta nuk ka kuptim po nuk luftove .Por ashtu sic ka programuar veshtiresi jeta na perball ne kohe te caktuara edhe me gjera shume te bukura duke u bere keshtu nje ilac kunder veshtiresive ashtu sic vete populli thot pas cdo te keqe vjen nje gje e mir e cila na tregon se pavarsisht gjithckaje ne jetojme ne nje bot te bukur plote drite dhe shpres.Por absolusisht nuk duhet len pa permendur se veshtiresit nuk ndikojne vetem per keq ato na ndihmojn te krijojm nje karakter te fort dh edh pse ato jan pjes e jetes!!! 
Interesting
positive votes: 2  |  negative votes: 0

Write comment:

 

User
offline
offline JonaPrishtin (22)
Shqipëria, TiranëBlogs: tags
no tags
Entries archive
© 2019 Top.al - all rights reserved.