Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
albiiii blog

Njeriu qe kishte 7 vajza tregim

Atij i lindnin vetëm vajza, përkundër dëshirës së tij. Deri tani i kishin lindur gjashtë vajza dhe e shoqja ishte shtatzënë sërish. Pak para lindjes, i ishte hakërryer:”Po qe se lind vajzë, do të kërkoj divorcin. More vesh?”
Po natën e hakërrimit, protagonisti ynë sheh në ëndërr, sikur ishte bërë Kiameti. Për shkak të disa paudhësive, ai do të dënohej në zjarr. Kështu, e morën dhe e çuan tek dera e parë e zjarrit, por atje gjetën vajzën e parë, e cila u tha:”As mos tu shkojë në mendje. Nuk e lë babin ta dënoni në zjarr. Shkoni ku të doni.”
Meqë zjarri kishte dhe gjashtë dyer të tjera, kaluan tek dera tjetër. Por, edhe atje gjetën vajzën e dytë, e cila nuk lejoi që i ati të hidhej në skëterrë. Tek çdo derë që shkonin, u dilte njëra nga vajzat. Tashmë i kishin kaluar gjashtë dyer dhe ishin nisur për tek e shtata.
Sakaq, protagonisti ynë përpëlitej në krevat i mbytur në djersë dhe në ankth të madh. Rrugës për tek dera e shtatë, ai mendonte:”Mirë, por unë kam pasur vetëm gjashtë vajza! Po tani, si do i bëhet? Tek dera tjetër nuk kam vajzë që të mbrojë!”
Në çast, i del gjumi i trembur dhe duke thërritur:”O Zot! Ishalla është vajzë edhe e shtata!”


 
Interesting
positive votes: 5  |  negative votes: 0

Write comment:

Terheqese
#1, 18.05.2016 - 22:15
flm
19.05.2016 - 20:44
 

User
offline albiiii (9)
Shqipëria, TiranëBlogs: tags
no tags
Entries archive
© 2018 Top.al - all rights reserved.