Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
Llapiani1 blog

Dashuria e Vdekur

Kur u dashuruam ishim bashkë në shkollë kurrë nuk bisedonim ndonjëherë për ndarjen tonë në takimin e parë më tha duke buzqeshur eja që të shoh se si je veshur Por për fat të keq isha veshur zi por me një fjalë të ëmbël i shpreha dashuri ishim bashkë të lumtur gjithmonë të gëzuar gjithmonë ecnim bashkë duke u përqafuar Mirëpo fati s'deshti që të jemi bashkë në këtë jetë sepse atë të gjoren e mori vdekja e shkret planifikonim të ardhmen plotë gaz e hare duke menduar se sa fëmijë do ti kemi ne Në takimin e fundit më tha me lot në sy më përqafo i dashur se s'di më kur të shoh ty dhe një ditë isha në heshtje për të duke mendu kur erdhi një shoqe dhe po më thërret mu Ja dallova disa pika loti në sy e ajo mu kthya me fjalët : "KAM NJE LAJM TE KEQ PER TY" njëherë mendova mos po bën shaka e nxorri një leter nga xhepi dhe në dorë ma la Unë mendova se është leter nga shoqëria por kur e lexova kuptova se për mua murr fund dashuria letren shoqja kur ma dhuroi ishte ora 10:00 më kishte shkruar këto fjalë"E DASHURA TË KA VDEK" Mu duk se qielli me ra mbi kokë kur më ka dalë vetëdija e kam parë vehten të shtrir në tokë që nga ai çast rrijësha vetëm në mendime duke thënë ç'do ditë se më se dua as jetën time Kur i shoh të tjerët duke qen të lumtur në dashuri nuk mund të përmbahem qaj me lot në sy s'kisha prit kurrë atë fjalë nga një shoqe e vjeter "mos mendo më për atë por gjeje nje vajzë tjeter" S'dua më askend s'dua jo për besë pasi që ajo shkoi edhe unë dua të vdes mos më gjyko Zot që do e mbys vehten sepse pa të dashuren time nuk e dua as jetën Nëse pyesin profesorat pse vdiq në rini i thuani i ka vdek e dashura e nuk mundi të jetoj në vetmi unë me të u betova se nuk e tradhtoj i gjallë dhe tash jam krenar se për të do të shkoj në varr Pa të as jetën nuk e dua kur e di se më ka dashur vetëm mua....!!!:'(  


 
Interesting
positive votes: 4  |  negative votes: 0

Write comment:

 

User
offline
offline Llapiani1 (30)
Kosova, PodujevëBlogs: tags
no tags
© 2019 Top.al - all rights reserved.