Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
Luumm blog

Ndihem gjithmone i lumtur dhe e dini perse?

| William Shakespeare |
Ndihem gjithmone i lumtur dhe e dini perse?
Sepse une nuk pres asgje nga askush! Te presesh te ben gjithmone keq.
Problemet nuk jane te perjetshme dhe kane gjithmone nje zgjidhje.
E vetmja qe nuk ka zgjidhje eshte vdekja.
Mos lejo askend te te ofendoje ose poshteroje!
Asnjehere mos humb vleresimin per veten!
Britmat jane arma e frikacakeve. I atyre qe nuk kane te drejte!
Gjithmone do te kete njerez qe do duan t'ua hedhin fajin per deshtimet e tyre, por ne fund te fundit moren ate qe meritonin.
Gezoje jeten!
Sepse eshte shume e shkurter. Dashuroje deri ne fund dhe ji gjithmone i qeshur e i lumtur.
Dhe kujto gjithmone:
Perpara se te diskutosh, mbushu me fryme!
Perpara se te flasesh,degjo!
Perpara se te kritikosh, analizoje dhe nje here me veten!
Perpara se te shkruash, mendo!
Perpara se te besh keq, ndjeje!
Perpara se te dorezohesh, riprovo!
Perpara se te vdesesh, JETO!


 
Interesting
positive votes: 11  |  negative votes: 0

Write comment:

 

© 2019 Top.al - all rights reserved.