Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
Camilla blog

PUSHO I QET MIKU JEM 1982-2015


Tere keto muaj qe po kaloj pa ty ende spo muj te gjej forc te shkruaj per ikjen tende, nga dhimbja qe kam per ty as dora nuk me shkruan as fjala nuk me del nga goja , e as mendja nuk din si ti rradhis fjalet per ty sepse ende nuk mund te besoj se me nuk jeton MATRI IM.
PSE valle duhet ty te te ndodhte kjo gje ti qe ishe aq i drejt ti qe ishe aq zemrbut me te gjithe, apo valle per ate dhe ZOTI te deshti aq shume dhe te mori afer vetes por mua mu dogj shpirti ,PSE jeta u tregua kaq e padrejt mety e te mbuloj me dhe te zi ne lulen tende te rinis , PSE valle neve duhej te na ndodhte kjo gje ne kohen me te lumter te jetes sone.
Shpeshher me thoje se se pari do e pranoje vdekjen se sa ndarjen nga une dhe e mbajte premtimin tende deri ne frymen tende te fundit, gjithmon me thoje qe kurr zdo te mund te perballoje ndarjen me mua e tash tregom une si ta perballoj kete ndarje te papritur,si te pajtohem me fatin qe te humba ty , si te pajtohem me fatin qe me kurr zdo ti shoh syt e tu jeshil qe ti doja aq shume ,,si te mesohem te jetoj pa zerin tende te embel te me thot TE DUA b....... IME
Ishe aq optimist ndaj jetes e doje aq shume jeten sa qe nje dite jeta te ktheu shpinen te tradhtoj e te leshoj ne nje kthes qe nuk kishte kthim, kishe ambicje aq te forta shume plane te pa numerta te beje per veten dhe rrthin tende qe e doje aq shume,pse valle u shua gjithe aj zjarr qe mbizoteronte ne ty nuk mund ta kuptoj dot ????!!
Ti ishe personi qe me mesoi per gjerat e bukura te jetes per vlerat e mira qe ka jeta po pse vallle sma the qe jeta eshte aq e poshter sa qe per nje qast te vetem te mer nga dora e gjithe lumturin qe ke.
Me pate premtuar qe kur te kthehem nga pushimi do me beje nje surpriz per ditelindjen time valle kjo paska qen surpriza yte loqka jem me te gjet te vdekur e me mu djeg shpirti. ,,,, Valle ti aspak sme doje mua s'kishe dhimbje per B..... TENDE, qe sme dhe asnje shenj qe te pergaditesha per vdekjen tende te papritur, apo ndoshta eshte e kunderta me doje aq shume sa qe nuk doje qe une te dija per dhimbjet e tua , athua aq shume u merzite nga une qe mu largove pa ma dhen lamtumiren e fundit po sidoqoft une te kam ber hallallt te gjitha dhe lutem tek ALLAHU qe gjithe ato te mirat tua ti shperblej ne boten tjeter e ti bej drite ndriquese ne banesen tende te fundit.
Qdo nate kur shtrihem te flej bej lutje per ty e zgjohem ne mengjes me shpres se dikush do me thote zgjohu zgjohu e lumtur sot se ajo qe thua ti eshte vetem nje genjeshter, eshte vetem nje enderr e trishtuar dhe asnje me shume, por kot kjo eshte e verteta e hidhur e cila po me mbyt ngadal qdo dite e me shume.
Sot edhe qielli po qan se bashku me mua edhe qielli e sheh se kesaj bote po i mungon ti , se familjes e shoqeris po i mungon buzeqeshja jote po i mungon shaka jote, ti ishe drita e syve te mi ishe dielli qe me ndriqoje ne cdo hap, te kam dashur me shume se veten time e kurren e kurres se kisha menduar se vdejta do te na ndaj .e hiq me pak se kam menduar se edhe vdekja jote do te jet pjes e dhimbjes ne jeten time sepse te kam pasur mikun me te shtrejt ne jet, te kam patur baba te kam patur vella ishe e gjith bota per mua, kurr se ksiha menduar qe do te vij nje dite e do te shkruaj per vdekjen tende, Ah sa shume flisnim per kete qeshtje dhe sa here me thoje qe sja kishe as pak friken vdekjes, OH ZOTI IM si do te mund te perballoj une kete dhemnbje kaq te madhe qe me shkaktove ???
Valle pse mu largove pa ma dhan LAMTUMIREN e fundit , pse nuk munda me te pershendeT per her te fundit e me te then qe te dua me shuem se veten TIME,, po prap jam e lumtur qe ZOTI me dha kete mundesi me njoh nje person kaq te mir si ty prandaj une do te mbaj mend si nje shoke te mir qe me miresin tende me mesove se si duhet famija e rrethi i ngusht. me mesove sa e sa gjera te cilat do ti kujtoh dej ne frymen time te fundit.
Nuk e meritove te ikje kaq shpejt nga kjo bot nga se ishe shume i ri nuk e meritove qe ti mbyll syt kaq shpejt ky dheu i zi , tani ti je lart ne qiell je ber engjull i ZOTIT po mos harro se TI do mbetesh gjithmon engjulli im mbrojtes gjate gjithe jetes time.
Pse o jet e poshter me dhe gjithe kete dhimbje , pse mi kepute krahet kur sapo fillova te udhetoj ne ket udhekryq te jetes pseee ???!! valle si do te jetoj une pa ty ????, SIIIIII??!!!!!
Po me mungon aq shume .po me mungon ne qdo mengjes qe po zgjohem pa zerin tende te embel po me mungon qdo dite qe po kaloj pa biseduar me ty po me mungon ne qdo hap te jetes time, tani me ka mbtur vetem hija e jote e cila po me percjell ne qdo hap qe po bej.
Thone qe sa me veshtir ta kesh per te patur diqka aq me shume e don dhe u binda me kete thenje se tash qe te kam humbur pergjithmon po te dua shume me shume.
Me lot ne sy po e perfundoj kete shkrim per ty por te premtoj te premtoj se dej ne frymen time te fundit zdo te ndalem se shkruari per ty, e tash pusho i qet ner dhe se zemra ime te kujton mbi dhe.

TE QOFT I LEHT DHEU --"PERJETSISHT E YTJA B...a"-te kam dashur te dua dhe do te dua dej ne frymen time te fundit.
LAMTUMIRE PERGJITHMONE-miku im i pavdekshem ,qoft i perjetshem kujtimi per ty
10.05.2015

UROJ TE GJITHA VAJZAT NE BOTE TE MOS PERJETOJN ATE QE PERJETOVA UNE , TE MOS TA KEN KETE FAT QE KAM UNE . UROJ QE TE JEN TE LUMTURA DHE TE DIN TE VLERSOJN ATE QE KAN NE DUAR PARA SE TA HUMBIN PERGJITHMON. 
Interesting
positive votes: 3  |  negative votes: 0

Write comment:

 

User
offline
offline Camilla (28)
Maqedonia, Maqedonia, ShkupBlogs: tags
no tags
Entries archive
© 2018 Top.al - all rights reserved.