Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
besa22 blog

ILACI ANTI-KANCEROGJEN TASHME EDHE NE SHQIPERI/TIRANE G R A V I O L A, ME NJE CMIM PROMOVUES !!!

Graviola,mrekullia e natyres eshte nje frut tropical.Gjendet ne Ameriken jugore duke perfshire Amazonen dhe Brazilin.Emri shkencor eshte : Annona Muricata. Komponenti kimik kryesor aktiv antikancerogjen qe eshte ADRIAMYCINE. Llojet e kancereve qe trajtohen nga ky element antikancerogjen,perberes i Gravioles jane : Kanceri :

Gjirit
• Kokes
• Qafes
• Leuqemise (disa lloje)
• Melqise
• Mushkerive
• Limfomave
• Neuroblastomave
• Vezoreve
• Pankreasit
• Prostates
• Testikujve (qelizat embrionale)
• Tiroideve dhe
• Mitres

Po ashtu vret qelizat qe i rezistojne Kimioterapise.
Gjithashtu vepron si : Vrases i bakterieve,paraziteve dhe viruseve.

• Reduktues i presionit te gjakut
• Zgjerues i venave te gjakut
• Heq depresionin
• Redukton Spazmen
• Stimulues i oreksit.

Te dhenat e mesiperme konkludohen si pasoje e nje sere studimesh te cilat datojne qe ne vitin 1976 nga Instituti Nderkombetar i Kancerit ne U.S.A (National Cancer Institute in the United States).

Vazhdojne me tej me Universitetin Katolik te Korese se jugut,i cili mbeshtet mendimin se perbersit kimik aktiv veprojne vetem ne qelizat toksike (helmuese).Gjithashtu ky studim e trajton kete product si anti-kancerogjen dhe konkludon qe naturaliteti i tij nuk ofron efekte ansore (nuk demton qelizat e shendosha) ! Gjate hulumtimeve te mevonshme,universiteti PURDUE,ne Indiana U.S. deklaroj qe shumica e qelizave qe i mbizotruan kemioterapise klasike u shkaterruan nga perbersi aktiv i Gravioles.Veprimtarine e ketij produkti e mbeshtet edhe Dr. Jerry McLaughlin,perfaqesues i ketij universiteti pas shume hulumtimeve. Hulumtimet ne kerkim te aktivitetit te Gravioles ne organizem kane nje aktivitet te gjere ne ditet tona.

Produkti permban 100 kapsula 500mg
Perdorimi: 1) Merren ne trajte kapsulash 2 – 3 Here ne dite.
2) Nuk preferohet perdorimi nga grate shtatezena sepse demton aktivitetin e qelizave te fetusit !

Ky informacion mbeshtetet ne nje sere konkluzionesh kerkimore te organizatave te luftes kunder Kancerit ! 
Interesting
positive votes: 3  |  negative votes: 0

Write comment:

Renatoluti (23)
Ku mund ta gjej?
#2, 20.04.2017 - 16:51
ndoshta mrekullit ndodhiin nje dite
#1, 15.01.2013 - 23:26
 

© 2019 Top.al - all rights reserved.