Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
getoar blog

Enderroj une edhe ju enderroni poezit e mia

Endroj te gjej nje Vajze se e kupton fjalen dashuri.
Te shoh at dashuri ne syt e saj.
Endroj te perfundojn ditet se me vetmuar.
Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
Te zgjohem me nje gezim ne mengjes.
Te di se me at dashuri dua te vdes.
Endroj nje Vajze se me don dhe me gabime.
Endroj nje Engjulle per tja falur zemren time.
Endroj te me shtrengonte fort ne gjirin e saj
Por ku esht ajo engjulle ne ket dit te zez.
Ajo engjulle se dua tja lexoj deshirat nga buzet e mira.
Veq kete engjulke e kerkoj skam tjera deshira.
Ndoshta ajo do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
Po shpresoj, se ne endra per nate e kerkoj me ze.
Te pres Engjullja ime deri ne fund te jetes te pres.
Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes. 
Interesting
positive votes: 0  |  negative votes: 0

Write comment:

 

© 2019 Top.al - all rights reserved.