Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
Istogaliu blog

Shum ngushllime per familjen Arifi dhe per te gjithe Shqiperin Etnike!!!!

Kjo dite e e Merkure me 21.06.2012. eshte nje tragjedi e madhe per Shqiptarine u be vorrimi i nje Pellumbi te Shqiperis Etnikee ky Pellumb quhej Bardh Arifi
Sod kesaj familje i ndodhi nje tragjedi e madhe nje dhimbje e paershkrueshme .Pas nje aksidenti.Nderroj jeten ky Pellumb duke lene te pikelluar Motrate tije dhe e gjithe Familjen.
Eh more Zot qfare lajmi ,Nje lajm teper i dhimbshem ,Ky eshte nje lajm teper i hidhur per neve ashtu si edhe per juve e nderuara Familja Arifi;ne kto raste veshtire se mund te gjesh fjale per te lehtesuar dhimbjen e familjes qe gjineden shum te piklluar edhe me zemer perveluar. ne kto momente te veshtira qe jeni tu i kaluar ju e nderuar familja Arifi ;Humbja e Bardhit eshte tronditese per JU si dhe per ne te gjithe Kombin Shqipetar qe na tronditi rende ne shpirte .Lotet nuk me rrjedhin aq leht, por ky lajm tragjik e beri te veten, beri qe te te me rrjedhin lotet dhe te me dridhej i gjithe trupi,dhe te ndjej dhimbje shpirterore , beri qe ta kaloj naten pa gjume dhe te perballem tere kohen me pyetjen PSE Kesaj Familje te ju shtohet kjo dhimbje PSEEE PSEE: Athua pse me preku ky lajm aq thelle ne zemer per nje person te cilin kurre ne jet se kame pare direkt perveq ketu ne Top.al.Shpesh here me bente vlersime,me dergonte Kaffen e Mengjesit? Si eshte e mundur kjo? E tere jeta eshte mesim. Sot mesova/kuptova se edhe njerzit te cilet kurr si kame pare mund te mi luhasin ndjenjat dhe te me rrjedhin lotet per nje Pellumbi te vogel qe sa po i mori krahet e te fluturj ne qiellin e hapur e te e gezoj rinin e tije.
Zoti qenka treguar i pameshirmshem ndaj Familjes Arifi edhe ndaj te gjithe Shqiperis Etnike dhe vendosi te te marre ne gjirin e tij, atje ku pushojne dhe gjejne qetesine Engjujt si ky engjulli i vogel Bardhi .Pse o Zot e more Bardhin PSE ? Pse o Zot jua more driten e syve famijes Arifi PSE .
Me vjen shume keq per familjen e Bardhit ,gjithashtu edhe me shume ,per birin e juaj qe mu ne lulen e rinis morri rugen e pa kthim .Thojne qe zoti njerzit e mire nuk i lene gjate te jetojne, ndoshta per arsyje se mos te vuajne ne kete jete . Prandaj Falimilje e dashur e Bardhit une deshiroj te ndaj me ju dhembjen e thelle per vdekjen e birit te juaje.Familje e nderuar Arifi prano Ngushllime të sinqerta nga une Edmondi Nga Istogu .Zoti ju ndihmoft dhe u preft ne paq e shpierti i Bardhit qe aq shum ndjeva dhimbej per kete Pellumb ooo breeee Zot i Madherusheme zemra me plasi kur po e shkruaj keto fjal per nje engjull ,por duhet te jemi te fort se ashtu e ka shkruar i madhi ZOT, qe te gjithe jem te kesaj rruge , Ngushllime juve familjes se e di se nuk e keni leht,por ashtu eshte e shkruar nga Zoti andaj Zoti ju ndihmoft dhe ju dhasht forcen e duhur ;Ah vdekje mizore a u ngope me kete Pellumb qe e more ende pa e shijaur lumtirin e rinise si nuk ke pak meshiri vdekje e pameshirshme oooooooooo Zot si nuk e le te jetoj Bardhin qe aq shum ju desh familjes se tyre edhe te gjithne Shqiperise Etnike . Vdekja te rrembeu,u tregua e pameshirshme ,preu endrrat e tua e te dashurve qe ju rrethonin o Bardh o Pellumbi i Shqiptarve ,plagosi zemrat e Familje sate por edhe zemrat e te gjithe shqipetareve ku do qe gjinden., plagosi zemrat e shokeve dhe shoqeve te tua ne shkollen tende ku tani ne banken tende dhe ne karrigen tende dote vendosin Lule te freskta gjithmon ashu si ishe ti nje Lule e bukur edhe i fresket .Le te pushoje i qete shpierti i Bardhit ne parajs dhe i lehte i qofte dheu i Shqiperis Etnike. Me mungojne fjalet,Me te vertet nuk kam fjale nga dhembja qe te shkruaj me shume ,sepse sado qe shkruaj per kete Pellumb te vogel , e dije se nuk eshte e mjaftueshme... prandja me sy te perlotur ju ngushlloi juve Familja e nderuar Arifi qe nuk po ma don zemra te them keshtu per ju Pellumb por qka ti besh vdekja nuk ndalet. Me kete rast, dua qe me fjalet qe me burojne nga zemra sinqerisht deshiroj qe te ndaje dhimbjen bashke me ju Familja e nderuar Arifi , duke shpresuar se do te qendroni e foret dhe do te perballoni kete goditje shum te rende ne zemren e juaj.
O Zot shume prehje te qete per shpirtin e paster te engjullit qe deshe ta keshe sa me shpejt afer teje ne Parajsen e juaj ...
O Zot shume ngushllime per Familjen Arifi qe nuk kane lehet ne keto dite pa me te dashurin e tyre ...Zoti qoft me ju familja Arifi
Me dhimbeje te thelle ju ngushllon Istogaliu
sy-kafti 
Interesting
positive votes: 31  |  negative votes: 0

Write comment:

Nexhmijee (16)
Bardhi jem , zemra jem , me mungon kusheri ..
#18, 18.07.2012 - 22:28
alg3nt (31)
Ngushellime per familjen Arifi!
#17, 27.06.2012 - 23:15
ngushllime per at familja me vjen vertet keq
#16, 22.06.2012 - 23:55
Dark-Angel (26)
Jetes nuk i dihet dhe vdekjes nuk mund ti ikim kjo eshte jeta Ngushellime
#15, 22.06.2012 - 23:37
zedshkani (34)
engjujt nuk vdesin kurr sepse ata jetoj por neve na presin en boten tjeter por zoti mos harroni se zoti nuk i le njerzit e mir me shpirt t bardh ne ket jet qete jetojn jeten e mundimshme familja arifi edi qe ne keto momenti qe keni dhimbje jasht zakonisht t madhe por nga na aime ju shpreh ngushllome mete sinqerta per birin tuaj per pellumbin e pa vdekshem
#14, 22.06.2012 - 22:00
deniissi (29)
Ngulshim per Familjen Arifi
#13, 22.06.2012 - 01:32
meliisa (24)
na ka lene pa fjale kjo tragjedi e kesaj familje.....sepse jo vetem familjes ARIFI i iku nje antar i familjes por dhe neve familjes se TOP>AL na iku nje antar i dashur....nje engjell....ai do prehet ne paqe....dhe uroj qe familjes ti dergoj qetsin shpirterore qe ata se kane me keto dite...ngushellime familjes
#12, 21.06.2012 - 20:38
Ngushllime
#11, 21.06.2012 - 19:28
Ngushellime ! U prehte ne paqe shpirti i tij !
#10, 21.06.2012 - 16:53
Rats (22)
Ngushllime
#9, 21.06.2012 - 15:15
1  2  [»] 

© 2014 Top.al - all rights reserved.