Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
alma2 blog

HISTORI E DHIMBSHME DASHURIE..Dy te rinj te dashuruar rrinin ne breg te detit,
Te perqafuar i shprehnin dashurine njeri-tjetrit
Ajo i thoshte te dua, ai perqafonte
Cdo fjale e saj atij lumturine ja shtonte
Ata nuk e dinin por nje gje e tmershme i priste
Pas shpines se tyre dikush po i godiste
Vajzen e kerkonin si nuse ne nje tjeter shtepi
Dhe djalin do ta linin te verbuar ne vetmi
Te terhequr nga paraja prinderit e vajzes ate e martuan
Dhe dashurine e tyre perjete e shakterruan
Durimi i vajzes nje dite u shua papritur
Gjerat qe do bente zemra e djalit i kish ditur
E tradhetuar nga jeta
Doli nga shtepia per pakez te verteta
Ne rruge pa djalin qe aq shume e kerkonte
Vrapoi drejt tij per ti thene qe akoma e dashuronte
Mes lotesh peshperiste ''te dua''
Ai i thoshte ''vetem ti je per mua''
Por mesa duke zoti i kishte mallkuar per te qene te ndare
Se burri i vajzes te dy te perqafuar i la te vrare. . .:'( 
Interesting
positive votes: 17  |  negative votes: 0

Write comment:

shume e dhimbshme
#2, 20.02.2012 - 11:54
ehh
20.02.2012 - 20:02
Shum keq ka vepru :@:)
#1, 19.02.2012 - 22:34
e po tashti fati
20.02.2012 - 20:01
 

© 2018 Top.al - all rights reserved.