Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
Agneza blog

Ndoshta do te kujtohem

Gjithmon kur kaloj nga lumi me kujtohesh ti dhe koha me TY
Me kujtohen ditet e asaj dashurije qe tash ka humbur dhe ka mbetur vetem kujtimi
Ather ishm te lumtur shumm te lumtur por kjo nuk zgjati edhe aq shum
Sepse ti ishe aj qe gabove pa menduar me gjat dhe me bere tradhetin me tjetren
U NDAM.!
Deri tani e pyes veten ? qfar kishte ajo me shumm se une qe mua me mungonte?
Por nuk e gjeta pergjigjjen.Si duket fati na ndau se TI nuk dite ta qmosh dashurin time te sinqert
U ndam kurse ti kurr nuk me the as mir u pafshim nuk me the as lamtumir athua kaq e pa vler paskam qen une per TY te pakten nje lamtumir e meritoja ket e pate edhe borgj apo jo ?
Ja pate borgj dashuris ton
Te kam pritur disa DIT. JAV. MUAJ. VITE.
Por ti qe ke at krenari aq te madhe nuk u ktheve dot
Tash akoma mendoj ne ty ndoshta akoma te dua por te me kthehesh nuk do ta pranoja
Ndoshta jam egoiste per veten time por me merr mendja se nje shanc tjeter nuk e meriton TI.
Mendon se je i bukur i ke te gjita por . JO JO aty ku esht bukurija duhet te jet edhe menqurija e kjo te mungon TY !
Ne fillim nuk mund te pajtohesha me fatin se ne te dy u ndam si mund te ket ndarje nje dashuri kaq e bukur qe TI gjithmon e thoje se te duket vetem enderr nuk e mendon se jemi ne realitet
Mendoja se nuk do te mund te jetoj pa TY ka kaluar koh e gjat 6tash me jam mesuar.
Dhe i them vetes se kjo ishte me e mira per mua sepse nje njeri si ti nuk e ka merituar dashurin time kurrrrrr. TI nuk e meriton te dashuron askush si une te deshta
Vetem kur dikush permend emrin tend me dridhet zemra kur me vjen ne mend me vjen te qaj dhe e pyes veten pse ka te till njerz nuk. din. apo nuk duan. qe tjetri ti dashuroj qe tjetrit te ja kthejn dashurin?
Njeher kisha ndegjuar nga nje i vjeter
Dashurin duhesh ta ruash si syt. Mund te jet e gjat sa jeta e embel si mjalti por edhe e rend si vdekja .Ket duhesh ta ruash si thesarin me te shtrenjet se nuk te vjen qdo dit
Kjo te ndodh nje her ne jet vetem nje her. Esht si jeta qe nese vdek ke humb dhe mbetet vetem kujtimi aty. E tash e kuptoj porosin e tij.
E TY TE DHASHT ZOTI AT QE MERITON


 
Interesting
positive votes: 18  |  negative votes: 0

Write comment:

doktori83 (58)
...e bukur shume....
#4, 06.04.2015 - 21:43
Flm. i nderuar.
10.04.2015 - 23:42
lush10 (36)
E TY TE DHASHT ZOTI AT QE MERITON
#3, 15.12.2011 - 18:06
Inshalla qdo kush merr shperblimin e merituar flm.
16.12.2011 - 12:21
ujdhesa (37)
Wouuuuuuu sa me pelqen blogu juaj mike +5
dashurin duhesh ta ruash si syt .Mund te jet e gjat sa jeta
e embel si mjalti dhe e rend si vdekja
#2, 15.12.2011 - 09:26
E dashurin duhesh ta ruash si thesarin me te shtrenjet
Flm. per komentin dhe vlersimin tuaj
15.12.2011 - 12:38
E TY TE DHASHT ZOTI AT QE MERITON
#1, 14.12.2011 - 12:37
E per ty miku im gjith te mirat ne jet
Flm. nga juuuu
15.12.2011 - 12:34
 

© 2019 Top.al - all rights reserved.