Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
fukis blog

A MUNDET QYTETARI ME KATUNARE TE QOJNE JETE TE GJATE

Me te vertete kjo teme po me duket shume provukative dhe primitive!!!
Por sidocofte edhe une po e jap mendimin time lidhje me temen e prashtruar !!
Po cka ka ndryshime a jemi prej Qytetit apo prej Fshatit !!!
Perpara kane egzistuar kesi ndarje por tash nuk egzistone kjo dukuri edhe kjo ndarje, sepse siq e dime shume nga ne, disa fshatra jane bere gati si qytete,po dua me thene se kane bere nje standarde jetesore shume te mire,dhe kane arrite dha po arrijne sukuses shume te mira ne jeten e perditeshme ne cdo sfere jetesore !!!
Une nuk di dhe nuk po e kuptoj mire domenthanjen e temes dhe arsyjen pse po thote se nuk munden me jetu Qytetari me katunaren se bashku dhe nuk po e di cfare tipare jane ato siq po thu ti te ndryshme,por sidocofte i nderuar te lutem shpjegoje pak ma gjersishte kete qe thua dhe ta kuptoje me mire definicionit e asaj qe thua,dhe mbasandej do ta jape edhe une mendimin lidhje me temen!!
sepse ky klasifikim i juaji po me duket i pa baze !!!


 
Interesting
positive votes: 3  |  negative votes: 0

Write comment:

po mundet pse jo ,edhe qyteti i ka ato te mirat e veta ,edhe katundi po ashtu i ka ato bukurite e veta , keshtu qe qytetari edhe katundari kane cka mesojne nga njeri tjetri ,edhe pse nuk mendoj se kane ndryshime ne ditet e sotme , me shiku keshtu te dy palet jane te shkolluar si qytetari ashtu edhe katundari mund te kalojn nje jet te gjate se bashku....
#3, 26.08.2011 - 12:07
hehueuuhe
26.08.2011 - 15:02
po katunart jane te forte din qka me ba po kurr pa pare nuk mbesin haha
#2, 24.08.2011 - 23:37
huahuahuhua valla synin qel ta lon vllaqkoo
24.08.2011 - 23:40
barbi1 (23)
o se te nesemet katunari e ka therur qytetarin :P
#1, 24.08.2011 - 23:10
huauhhuahua
24.08.2011 - 23:40
 

© 2015 Top.al - all rights reserved.