Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
maksimiljano blog

Pa koment po juale ju ...

Dy gra fshatare ishin duke nxjerrë ujë nga një pus, kur një grua e tretë u afrua. Një burrë i moshuar u ul në një gur pranë duke i parë. Një nga gratë thoshte:
<< Biri im është shumë i fortë. Askush në fshatin tonë është nuk është aq i fortë sa ai >>
<< Ju duhet të dëgjoni këngën e birit tim, thoshte e dyta, si një bilbil. Askush se ka zërin si ai>>
Gruaja e tretë nuk thoshte asgjë. <<Po ti,>> e pyetën shoqet e saj, << çfarë mund të na tregosh për tët bir? >> << Cfarë mund t'ju tregoj për të,>> - u përgjgj ajo- '' Ai s'ka ndonjë gjë të veçantë''.
Pastaj gratë morën kovat e tyre dhe u nisën për në shtepi. Burri i moshuar u ngrit nga guri i tij dhe shkoi pas tyre. Gjatë rrugës, gratë ndaluan dhe i ulën kavat perdhe për të pushuar pak. Kovat ishin të rënda, sa krahët e shpina u dhembnin. Papritmas, ato panë tre djemtë në rrugë para tyre. Një nga djemtë bëri kollotumba.
Gratë qeshën me të. Djali i dytë këndoi një këngë para tyre. Gratë kthyen kokën dhe e dëgjuan. Djali i tretë arriti te nëna e tij, mori kovën e rëndë dhe e çoi në shtëpi.
Pastaj tre gratë u kthyen nga burri i moshuar dhe e pyetën:
'' Cfarë mendon për djemtë tanë?
- '' Djemtë?? Ku ishin?? - pyeti i moshuari- '' Unë pashë vetëm një djalë''.
185307_270222132992587_215109008503900_1255217_2733363_n.jpg


 
Interesting
positive votes: 12  |  negative votes: 0

Write comment:

SHume bukur
#2, 19.08.2011 - 21:36
faleminderit mikja ime
19.08.2011 - 21:55
ujdhesa (37)
Wouuu shum bukur realiteti thon flet vet ska nevoj per comente bukur shum mik pershendetje nga ana ime
#1, 18.08.2011 - 08:47
faleminderit mikja ime .. te pershendes...
18.08.2011 - 20:53
 

© 2019 Top.al - all rights reserved.