Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
blertta1 blog

Një histori e vërtetë dhe shumë prekse. . .

Nëse nuk më lejon ta bëj , unë nuk do të iki më në shkollë ! Do të turpërohem shumë . . .Është tmerrësisht e rëndësishme mami !Elena ia plasi të qarit .Kjo ishte arma e saj më e efektshme !

Ufff ,bëj si të duash - shfryu e ëma , duke përplasur lugën mbi lavaman .Do të ngjash si një përbindësh , aq më keq për ty !

Ndërkohë ,edhe në 23 familje të tjera e njëjta skenë.Ishin të gjithë nxënës të një klase , në vitin e dytë të shkollës " Carlo Alberto di Savoia "Atë ditë kishin marrë një vendim të rëndësishëm .Por klasa kishte gjithsej 25 nxënës .Dhe vetëm në familjen e 25- të gjërat po shkonin ndryshe .

Elisabeta ishte në gjendje të papërqëndruar, dhe prindërit e saj po përpiqeshin ta inkurajonin .

Ishte hera e pesëmbëdhjetë që vajza vraponte drejt pasqyrës për tu parë .

Do më tallin , e di unë .Mendoni Marisën që nuk më duron dot , apo Paolon që më tall...ata nuk presin gjë tjetër .Lot të mëdhenj të kripur filluan të rrjedhin mbi fytyrën e vajzës . I ati e ndihmoi duke i rregulluar kapelen sportive që mbante në kokë, dhe i tha

Kurajo - flokët do të të rriten shpejt . Po reagon shumë mirë kura , dhe ti pas disa muajsh do të jesh shumë mirë.

Po , por shikoni ,dhe tregoi kokën e saj të shkëlqyeshme dhe ngjyrë trëndafili. . .

Kur leuçemia e kishte prekur para dy muajsh , nga cikli asaj i kishin rënë të gjitha flokët.

Nëna e përqafoi dhe i tha : Kurajo zemër , do të mësohen , do e shikosh. .

Elisabeta thithi hundët , mori çantën , vuri kapelen dhe u nis me prindërit drejt shkollës .

Kur arriti pranë derës së klasës , zemra po i rrihte me forcë .Mbylli sytë dhe u fut brenda .Kur i hapi pak , për të parë bankën e saj , i zunë sytë diçka të pazakontë.Të gjithë , po , po , të gjithë kishin kapele në kokat e tyre , u drejtuan për te banka e saj dhe duke hequr kapelet i thanë : Mirë se erdhe Elisabeta !

Ata ishin qethur që të gjithë zero !

Edhe Marisa që ishte aq krenare për rricat e saj , edhe Paolo , edhe Marko , edhe Kiara ...të gjithë shokët . E përqafuan fort vajzën e cila në ato momente nuk dinte ç'të bënte :të qante apo të qeshte ?

Ajo vetëm mërmëriti : faleminderit. . .

Nga katedra qeshi edhe profesori i cili nuk e kishte qethur kokën e tij, sepse ai ishte qeros dhe e kishte kokën si topi i bilardos .

Sa e bukur është dashuria njerëzore me pasion dhe me zemër. .! 
Interesting
positive votes: 23  |  negative votes: 0

Write comment:

Kompliment
#3, 05.05.2011 - 16:07
flm
05.05.2011 - 16:09
eeeeeeeee.eeeeeeeeeeeee.eeeeeeeeeeee BUKUREEEEEEEEE
#2, 05.05.2011 - 15:26
pajtohem plotesisht me ty trimi
05.05.2011 - 15:27
KJO ESHTE DASHURIA E VERTET NDAJ MICVE...+5 ZEMER
#1, 05.05.2011 - 12:15
falemnderit shume juel
05.05.2011 - 12:17
 

© 2019 Top.al - all rights reserved.