Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
Avii blog

Dy Fjal Për ty....

Sa mirë ndihem kur e dij që Egziston në Jetën Time sa mirë kur i hap Sytë dhe e di që një dit të kam afër dhe kam nevojë për ty......

Do të Mësoj Erën të thërras Emrin tënd Lulet të kenë Aromën tënde, do e mësoj Diellin të ledhatoj si dora yte, yjet të ndriqojnë sikur syt e tu atëher do jesh gjithmonë afër Meje Dërgom të lutem në ëndrrat e natës më mbulo me trupin tënd,më duaj sikur asnjeher më parë bëhu dielli im pas Reve se ti je shpresa,Forca ti je JETA ime..

Egziston në jetën time sa mirë kur i hap sytë dhe e di që nuk të kam afër por kam nevojë për ty......

Sikur Agimi që ka nevojë për diellin sikur trupi për zemrën, sikur dielli për rrezen si shiu për pikat, e une për tyyyy.....

Të isha dallëndyshe do fluturoja për ty po të isha peshk do rrija në fund të pacifikut për ty por jam njeri, e vetmja gjë që mund të bëj për ty Vetëm të thëm Të DUA.......

Për ty Personi ime i Dashur... 
Interesting
positive votes: 11  |  negative votes: 0

Write comment:

Shum shumm Bukur osht....
#1, 08.05.2011 - 17:42
 

User
offline
offline Avii
Zvicra, Zürich, WinterthurBlogs: tags
no tags
Entries archive
© 2019 Top.al - all rights reserved.