Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
ilsida blog

Denim me vdekje ?

Denimi me vdekje eshte nje ligj qe mesa duket do te vihet ne zbatim edhe ne Shqiperi.
Jeni PRO apo KUNDER dhe pse ?
Ky ligj bie ne kundershtim me Te drejtat e Njeriut apo do te ule perqindjen e kriminalitetit ?
Cilat jane anet Pozitive & Negative ?
 
Interesting
positive votes: 15  |  negative votes: 2

Write comment:

Kunder denimit me vdekje. Askush nuk ka te drejte t'ia merre jeten tjetrit. Vetem Allahu mund tia marre jeten njerzve.
#8, 12.08.2011 - 23:08
elion85 (33)
ne regjimin e komunizmit ishte ky denim dhe nuk ka pasur aspak kriminalitet,mendoj qe duhet te kthehet prap ky ligj
#7, 13.12.2010 - 10:33
unitedalb (33)
denimi me vdekje duhet,jo sepse eshte gje e bukur te shihet ose te behet,por thjesht sepse njeriut i duhet ti kujtohet ne disa momente se si perfundon nqs ben gjera te renda.
#6, 13.12.2010 - 09:34
KUNDER!
#5, 12.12.2010 - 09:34
Kosovar-pz (25)
disa persona si ANTON KCIRA, KASTRIOT MYFTARAJ, ILIR DEDA e meritojn kete denim me vdekje para popullit, pra ne raste te veqanta!
#4, 11.12.2010 - 21:45
inaa85 (33)
un ket ligje ekisha bo edhe ne ks se shum e mertitojn shemelle tashe frike eka myt grujen 24 vjeqare edhe shtatzane ajo e edhe plus me shufer me damethan kjo ka vdek ma keq se keta ne foto un nuk jam kunder se mejav bo shemelle 20 veteve keshtu ndoshta mbeledhin mend te te tjert.
#3, 11.12.2010 - 13:52
e thashe dhe me pare denimi me vdekje do ishte lehtesim per kriminelin, denimi me burg te perjetshem them se do ishte pergjigje per vuajtjet qe ai person i ka shkaktuar dikujt tjeter...ka edhe denime tjera gjithsesi
#2, 11.12.2010 - 12:44
Mbase ke te drejte ;)
11.12.2010 - 12:47
plotesisht kunder iduf...ka forma tjera te denimit per kriminelet...vdekja per ta nje cast vuajteje
#1, 11.12.2010 - 12:34
Po nese dikush ka vrare 5 femije ? Vuajtet e tyre si mund te ndeshkohen ndryshe ?
11.12.2010 - 12:38
 

© 2019 Top.al - all rights reserved.