Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
maksimiljano blog

" DASHURI NE FERR "

Kjo ka ndodhur ne meksike.Naten vone nje djale takon rastesisht nje vajze dhe kalojne pothuaj gjithe naten bashke duke biseduar.Ne te gdhire vajza i kerkon djalit te largohet sepse duhet te shkonte ne shtepi.Djali e pyet vajzen per adresen dhe per shum gjera te tjera qe i perkisnin asaj sepse per djalin ishte shum e rendesishme ta taakonte serish ate.Te nesermen djali shkon ne shtepine e vajzes ta kerkoje ate dhe nderkohe qe priste para shtepise del jashte nena e vajzes me lot ne sy dhe i tregon qe vajza kishte tre muaj qe kishte vdekur.Djali nuk e besonte kte dhe nena e vajzes e shoqeron ate per tek varri i vajzes.Djali po cmendej dhe vendos te interesohej se cfare i kishte ndodhur vajzes, dhe meson se vajza i perkiste nje grupi adhuruesish te "DJALLIT" dhe thuhej qe kishte kryer vetvrasje.Djali nuk donte ti besonte kto qe po degjonte sepse per te vajza ishte nje engjell.Nje nate vajza shfaqet ne endrrat e djalit dhe i thote qe duhet te bente cfare do qe ti kerkonte ajo qe te kishte dashurine e saj, dhe djali ishte i gatshme te bente cdo gje per te.Ajo i kerkon djalit qe te shkonte tek varri i saj dhe ta nxirrte ate nga varri dhe trupin e saj ti digjte ne mes te nje udhekryqi.Djali nuk nguron dhe ben ate qe i thote vajza, pasi ben kete ne veshet e djalit peshperiste dikush qe njehere ngjante si zeri i vajzes dhe njehere ngjante si nje ze i tmerrshem dhe i kerkon djalit qe te hidhej nga ura nese donte te ishte ne perjetesi me vajzen.Edhe kete here djali nuk nguron ta beje kete dhe vdes.Qe atehere thuhet qe jane para disa here dhe gjithmone bashke fantazmat e quajtura nga te gjithe "cifti i mallkuar"

73838_113308208734069_111866445544912_103842_3833577_n.jpg


 
Interesting
positive votes: 13  |  negative votes: 0

Write comment:

 

© 2019 Top.al - all rights reserved.