Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
ilsida blog
Ne baze te rregullave mua sme lejohet te shkruaj ato qe do shpreh ne kete blog.
Dhe jam e sigurte qe do marr kritike te forte per kete,por smund te rri pa thene disa gjera.
Ka disa dite qe ne bloge nuk flitet per gje tjeter vecse per ankesa qe kane anetaret ndaj faqes dhe moderatoreve.
Mua me behet qejfi qe cdokush shpreh mendimet e tij por..ju lutem 
Mbani nje qendrim paksa me serioz ashtu si dhe ne po mbajme ndaj jush.
Ne kete faqe ne po mundohemi tju sherbejme,tju argetojme dhe tju respektojme. 
POR mesa duket gjithe puna po shkon dem pasi disa persona te papergjegjeshem kritikojne pa baza.
Demiri shpjegoi shume mire ne nje blog rregullat per fotografite.ato i tha demiri,une sdo perseris te njejtat fjale.
Per kte faqe eshte punuar dhe po punohet shume dhe nese nuk eshte keshtu atehere me thoni ju lutem me thoni kush faqe  shqiptare eshte me serioze se kjo?
disa persona kane marre nje iniciative te madhe.kane punuar shume,kane investuar ne kete faqe dhe tani..dalin disa persona qe kritikojne faqen pse nuk praohen fotot me cigar dhe alkol.une nuk do ju them ato qe tha Demiri por ..ato shume thjeshte nuk pranohen sepse jane konsideruar dhe vazhdojne te kosiderohen te demshme per shoqerine.
Ne faqe regjstrohen edhe minorene,te cileve nuk duhet ti drejtojme ti perdorin. 
 
Per punen e SOL.
Askush nuk ju ka detyruar ne mos gaboj te blini sol.ato jane nje opsion shtese qe variojne sipas deshires.nese dikush do te promovoje veten i kushton vetem nje sms :)

Dhe vijme ne temen kryesore:OFENDIMET  DHE PROFILET E RREJSHME
Kam vene re se kohet e fundit disa anetare hapin profile te rrejshme per te ofenduar anetaret e tjere.
JU LUTEM,kjo eeshte shume e ulet.ne kete faqe jemi per te krijuar miqesi me njeri-tjetrin.te kalojme bukur dhe te argetohemi disa min apo ore te lira ne dite.
Cdokush ka te drejte te vendosi ne profilin e tij fotot e tij te preferuara(gjithmone te kontrolluara nga ne) te beje komentet qe deshiron pa ofenduar askend.  
dhe eshte ceshtje kohe qe ne ato profile ti gjejme sepse cdo gej ketu kontrollohet
 
Kemi hapur shume tema dhe kemi diskutuar per probleme te ndryshme sociale.
dhe pretendojme te ndryshojme te ardhmen.
tia fillojme nga komunikimi pra.sa kohe kemi qene ne faqe te huaja nuk jemi sjelle ne menyre te hijshme.
TE mos e bejme kete edhe ne faqen tone.

Dhe kush ka ankesa apo mendime se si mund te permiresohet faqja mund te na shkruaje ne poste. 
 
JENI GJITHMONE TE MIREPRITUR. 

ME RESPEKT


 
Interesting
positive votes: 27  |  negative votes: 0

Write comment:

je shume ok lali ashtu vazhdo.qente le te lehin karvani te ece perpara
#8, 08.06.2009 - 10:13
flm per kriteret e tua te cilat na ve ne dijeni , respekte bode
#7, 05.06.2009 - 13:13
faleminderit..

kalofshi mire
10.06.2009 - 20:29
Ermal,

"Nuk po dikutoj rregulloren, nuk po dikutoj vendimet tuaja si staf, nuk po dikutoje edhe ato gjera qe jane te ndaluara, apo ato qe jane telejuara....po diksutoj ate cka eshte me emira per tu bere, dhe kjo mendoj se nuk sjell ndo nje shqetesim per Ju si krijus i faqes, apo per ndon je antar apo moderator tjeter." - ke shkruar ti.

Mesa mund te shof, gjerat kane ndryshuar shume tani. Un zakonisht nuk marr pjese ne bloge Ermal, sepse beso kjo faqe kerkon shume pune ne prapavi te saj dhe cdohere e kam pare te arsyeshme me mire te merrem me pune qe jane me te vlefshme per Top.al, sesa te komentoj neper bloge. Mirepo, meqe pashe qe ishin hapur disa bloge ku diskutoheshte per rregulloren e faqes (joreale, sipas juve), per vendimet (e gabueshme, sipas juve) te stafit, un nderhyra ketu ta perkrah Ilsiden ne kete blog, qe te gjithe t'i pyes nje nga nje per pyetjet dhe kritikat e tyre. Pra, t'iu ndihmoj te gjithe "atyre" qe hapen bloge te tilla dhe komentuan neper ato bloge, duke kritikuar vendimet e stafit te faqes.

Mirepo per fat te keq, kritikat humben, tani blogu ka ndryshuar permbajtjen plotesisht, dhe te gjithe mundohemi te flasim per sugjerime. Ne rregull, pa dyshim se nje teme e tille nuk do me shqetesonte aspak, sikur te flisnim ne nje blog per sugjerime, per gjera te cilet do te benin qe Top.al te duket me mire, mirepo me thuaj ti mu, dhe te lutem per nje pergjigje te sinqerte, ishte ajo menyra sakte per te diskutuar/debatuar ne lidhje me sugjerime te ndryshme per faqen, duke hapur bloge dhe duke kritikuar 100% stafin e Top.al, vendimet tona dhe punen tone? Jo mo Ermal, ajo ishte gabim, sugjerimet shprehen shume ndryshe, prandaj dhe iu bashkangjita debatit ne kete blog qe t'i sqarojme gjerat, t'i shofim gjerat ashtu sic jane, jo ashtu sic deshirojme ne te jene.


"Pjesa tjeter Ju perket Juve Demir, mereni apo nuk merni per baze ate qe thuhet, por jam i mendimit qe gjerat duhet te shikohen pak me me shume rendesi, jo thjesht "Lexoni Rregulloren" sepse problemet apo debatet jo sa here lindin nga mungesa e leximit te rregullores, por edhe nga experiencat jo te kendeshme qe ndodhin ketu..." - ke shkruar perseri ti.

E ke shume gabim Ermal, jam un ketu ai, i cili asnjeher per asgje qe ka te beje ne lidhje me Top.al, sidomos ne raste te tilla kur diskutohet per seriozitet, NUK jap pergjigje aq te thjesht, si psh, thjesht: "Lexoni Rregulloren", por perkundrazi, gjithmone mundohem te jap nje pergjigje sa me te gjere dhe te kuptimplote, ne te gjitha rastet, me beso.

Un do t'i kisha lexuar me gjithe deshire dhe kritikat e te tjereve qe hapen bloge te ndryshme duke shprehur kritikat e tyre, sepse besom, pas ketij diskutime qe bejme ne kete blog, nuk dua te mbetet asnje paqartesi ne lidhje me kete ceshtje, sepse nuk e kam ndermend te debatoj ne te gjitha bloget tjera qe do te hapen me permbajtje te ngjashme. Ne me kete faqe gjithmone kemi bere punen tone maksimalisht profesionale, pike ne te cilen nuk dyshoj aspak, dhe do te vazhdojme me kete tempo deri ne fund.

Gjitha te mirat,
Demir
#6, 23.05.2009 - 14:01
getoar (37)
pershendetje per te miren e sjelljes tende ne baze te regullave te ketije forumi njeashtu e pergezofsh buzeqeshjen me sinqeritet te plote teni shpresoj qe te kaloni mire nje fundjave ashtu siq ju done zemra
#5, 23.05.2009 - 00:38
Shume faleminderit per pergjigjen kaq te shpejte, Ermal.

Pikerisht mu per kete arsye, qe pashe se ja keni ndryshuar permbajtjen blogut, nderhyra un qe te mundohem t'i sqarojme/shkaterrojme disa gjera, sepse shof qe teper i keni ngaterruar.

Nese perpiqesh te lexosh edhe njeher blogun qe ka postuar mikja jone Ilsida, do te mund te verresh se ky blog i eshte dedikuar anetarve qe kane deshire te shprehin kritikat e tyre, mirepo e bejne kete ne menyre shume te gabuar, duke pretenduar secili te hap nje blog dhe te kritikon punen qe bejme ne, pa menduar dyhere.

Sa per sugjerime... me beso, me vjen shume keq qe duhet te ta them direkt Ermal, mirepo eshte kjo menyra e vetme qe t'i sqarojme gjerat per te cilat deri tani jemi duke biseduar. Te lutem, lexo me kujdes: "Ne Top.al eshte nje rregullore, e cila i rekomandohet ta lexon secilit anetar qe regjistrohet ne faqe, dhe, gje qe eshte shume e thjesht dhe e logjikshme, atij/asaj qe nuk i pelqen kjo rregullore, s'ka nevoje te regjistrohet ne faqe dhe te paraqitet te stafi i faqes duke kerkuar te ndryshon rregulloren e faqes." Pra, gjithcka qe ka te beje me ndonje kritike, pyetje ose ndihme ne lidhje me Top.al, jemi ne ketu ne sherbimin tuaj, jemi ne ketu te cilet mundohemi ne cdo kohe te ju ndihmojme, jemi ne ketu ata te cilet qendrojme ne faqe duke u munduar ta bejme faqen sa me argetuese. Mirepo, gjithcka qe ka te beje me rregullat e faqes, me vjen shume keq, por nuk te jap hapesire te diskutojme me tutje ne lidhje me kete ceshtje.

-------------

Nje lutje deri te te gjithe anetaret tjere qe javen e fundit kane hapur bloge duke u munduar t'i shprehin kritikat e tyre. Ju jap mundesine te gjitheve te shkruani kritikat e juaja ne kete blog dhe ti sqarojme te gjitha gjerat, sepse ne te ardhmen secili blog qe do te jete me permbajtje te tille, do te fshihet nga ana e moderatoreve.

Te gjitha kritikat jane te mireseardhura.
#4, 22.05.2009 - 21:15
Pershendetje Ermal,

E kam nderin qe ne vazhdim te kujdesem dhe t'iu pergjigjem un komenteve, pyetjeve, kritikave apo cfare te jene ato ne kete blog, pasiqe e shof shume te nevojshme qe nevojiten pergjigje 100% te sakta, ndaj qe un jam krijuesi i kesaj faqe, e kam shume me lehte te jap shpjegime per gjithcka qe ka te beje me Top.al.

Para se t'ia fillojme, qe mos t'i ngaterrojme gjerat (sic eshte bere deri tani me bloget e hapura kohen e fundit), ju lutem te gjitheve:

1. te shkruani me pak, dhe te tregoni me shume - pra, tregoni me saktesisht cila eshte kritika juaj per stafin e faqes ose thjesht per faqen (ne rast se egzistojne kritika), dhe

2. secili le te shkruan kritiken/pyetjen/problemin e tij/saj, gje qe do te me ndihmon mua qe te jap shpjegim me te sakte.

Pra, Ermal, na thuaj cfare eshte problemi/pyetja/kritika juaj me saktesisht?
#3, 22.05.2009 - 20:45
Klisi, dhe te gjithe te tjeret qe shkruajne ne lidhje me voten negative qe ka marre ky blog.

Ju lutem, te mos ja ndryshojme permbajtjen blogut. Ilsida nuk e ka postuar kete blog me qellim qe te fiton rezultat sa me te madh dhe te shfaqet i pare ne listen e blogeve, por thjesht ne nje menyre eshte duke u munduar t'i ben disa gjera pak me te qarta, mbase kohen e fundit jane paraqitur disa mosmarreveshje te vogla ne faqe.

Sinqerisht, nuk kemi nevoje ta kerkojme personin qe ka votuar blogun me vote negative, nuk eshte e nevojshme. Gjithcka qe nevojitet ne kete blog eshte qe te gjithe t'i shikojme gjerat ashtu sic jane dhe te komentojme ne menyre sa me reale, gje qe pa dyshim do te ndihmon shume te dy paleve (edhe anetarve te faqes, edhe stafit te faqes).

Te gjitha komentet jane te mireseardhura, por ju lutem t'i permbaheni permbajtjes se blogut.


Demir
#2, 22.05.2009 - 18:19
faleminderit demir
22.05.2009 - 18:26
Ilsida,
me kete blog bere te njejtin gabim qe e kemi bere ne.
Ne ekmi kritikuar dhe ti del tash si hakmarrese dhe na kritikon ne. Deri kur do shkojme keshtu. Pse nuk ofrojme zgjidhje por vetem kritika.
Nese e ke lexuar blogun tim qe kam kritikuar per fotografi eshte dashur te lexosh edhe ate pjesen kur u kam kerkuar falje per kritiken time.
Ne nuk jemi kunder moderatoreve. Une kam menduar se me eshte bere nje padrejtesi. Me eshte qartesuar qdo gje dhe atni eshte ok.
te mirremi me gjera me te vlefshme se sa me keto kritika dhe vetem kritika.
Te pershendes
#1, 22.05.2009 - 00:10
MIREMBREMA HYSEN.
NE FAKT KY ISHTE NJE BLOG "EDUKUES" DHE NUK ISHTE I DREJTUAR VETEM TEK TY.KA SHUME ANETARE TE TJERE QE VAZHDOJNE TE BEJNE TE NJEJTAT GABIME.NE KETE FAQE NE BASHKEPUNOJME PER TA PERMIRESUAR,NESE NUK DO TE QE KESHTU NUK DO TI PRANONIM KRITIKAT.NE I PRANOJME ME KENAQESI ATO KUR JANE ME BAZA DHE TE VLEFSHME.
TI HYSEN BESOJ SE TANI E KUPTOVE SI FUNKSIONON FAQJA.
KY BLOG U DREJTOHET ATYRE QE NUK E KANE KUPTUAR AKOMA.SHPRESOJ TE KEM QENE MJAFT E QARTE

ME RESPEKT
22.05.2009 - 00:16
 

© 2019 Top.al - all rights reserved.