Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
maksimiljano blog

.... dedikuar juve .....

Thone qe ne kete bote jemi engjej vetem me nje krahe
dhe kjo nuk eshte fraze e kote gjthkush ne zemer ate e ka
prandaj ne qiellin e lumturise vetem smund te shkosh
duhet te gjeshe nje engjell tjeter qe me dy krahe te fluturosh….

.

Nje femije pyet nje te rritur Cfare eshte lumturia !? Ai i tha rri kaq qe ta mesosh Femija pyeti perseri Po dashuria !? I thane rritu qe ta shijosh....

.

Ti je si djalli i pazbuluar
Qe dashurin nuk e pelqen
Por kur vjen casti per te dashuruar
Nuk di ta shprehesh ate qe ndien.


-Nje jete me dashuri do kete ca gjemba, por nje jete pa dashuri s'do kete trendafila

38875_492909504656_237882289656_6596767_3999807_s.jpg
Te ardhmen nuk e parashikoj dot.Te kaluaren nuk e ndryshoj dot.Kam vetem nje moment te tanishem..

Nese do dicka qe kurre nuk e ke pasur, bej dicka qe kurre nuk e ke bere.
Mos shko drejt rruges, ku jeta te con, merre jeten ngado qe te shkosh.
Dhe mos harro: Ke lindur per te jetuar, nuk jeton sepse ke lindur!.


.
31160_426321966773_214626306773_5379257_919050_s.jpg
Nuk kam frik te dashurohem,por e vetmja frik e imja eshte se mos vuaj serisht.

.
31160_426320276773_214626306773_5379226_3451634_s.jpg
Nuk ka asgje me te keqe ne kete bote se sa te humbasesh toruar per dike qe ska per ta humbur kurr per ty.

30660_419150876773_214626306773_5209995_274273_s.jpg.

.
 
Interesting
positive votes: 6  |  negative votes: 0

Write comment:

 

© 2019 Top.al - all rights reserved.