Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
Kosovar-pz blog

13 dhe 14 vjeç, çifti me moshën më të vogël në Shqipëri!!!

Ata janë çifti me moshën më të vogël në Shqipëri. Ajo quhet Floresha dhe sapo ka mbushur 13 vjeç, ndërsa ai mban emrin e një artisti të njohur në Hollivud. E thërrasin Çaknorris Mustafai dhe është 14 vjeç. Që nga gushti i këtij viti banojnë të vetëm në një shtëpi private në lagjen “5 Maji” Elbasan. U njohën, u dashuruan, u fejuan dhe u martuan si të gjithë çiftet e tjerë, ndonëse ligjërisht të pacelebruar. Njohja dhe lidhja
“U njohëm kur ishim në shkollë. Unë shkoja në shkollën
“Xhaferr Kongoli”, ndërsa ai në shkollën “Qemal Haxhihasani”. Më kishte
ndjekur disa herë nga pas. Por unë i fshihesha gjithmonë. Një ditë më
ndaloi në rrugë dhe më tha
“të dua dhe më pëlqen të martohem me ty”. Unë i thashë që të vinte të më kërkonte në shtëpi. Isha dhjetë vjeçe kur më propozoi”, tregon
Floresha. Burri i saj bëhet xheloz, tenton ta ndalojë, e qorton, madje
edhe e kërcënon. Por ajo kënaqet dhe qesh, sepse i pëlqen t’i kujtojë
çastet që kanë kaluar para fejesës bashkë.
Çaknorris Mustafai ka një
shtëpi të madhe, aq sa ai dhe nusja duken si kukulla brenda saj. Shtëpia
ka korridorin e madh, kuzhinën, dhomën e pritjes dhe dhomën e gjumit.
Më e kompletuar duket dhoma e gjumit. Brenda saj ndodhen të gjitha
takëmet e një çifti të vërtetë. Të vegjlit janë të destinuar ta
përballojnë të vetëm jetën. Prindërit e tyre janë emigrantë në Greqi.
Jeta e
çiftit
Jeta e të miturve nis që herët në mëngjes. Ajo rregullon
krevatin dhe fillon nga punët e shtëpisë. Pasi lahen dhe pastrohen, hanë
mëngjesin bashkë. Në orën 8 Çaknorris niset për në punë. Merret me
tregti rrobash. Rrobat i sjellin prindërit nga Greqia. Pasi mbaron punët
e shtëpisë, në treg shkon edhe Floresha. E ndihmon të shoqin të bëjë
pazar, të dijë të flasë me klientët dhe të bëjë llogaritë. Shesin deri
në orën 15:00, kohë kur mbyllet edhe tregu. Floresha ka kohë të lirë
mëson edhe abetaren, për të mos qenë analfabete. Pas një dite të
lodhshme burri shtrihet në krevat dhe nusja pas tij.
E ardhmja
Dashuria duket shumë e fortë.
“Gjatë kësaj kohe e kam dashur shumë Çaknorrisin. Ai është çapkën. Unë e
kuptoj që
më do, ndaj i vij nga pas dhe ia plotësoj të gjitha tekat”, thotë
Floresha. “Kur të mbush 16 vjeç, duhet të lind fëmijë. Jemi të
pacelebruar, por pa problem. Në këtë moshë unë duhet të lind, ndryshe
Çaknorrisi edhe mund të më lërë, nëse nuk bëhem nënë. Pavarësisht
moshës, unë ndjehem një grua si gjithë të tjerat dhe më pëlqen të
administroj burrin dhe shtëpinë”. 
Interesting
positive votes: 17  |  negative votes: 0

Write comment:

deniissi (34)
Dashuria ne rini ka lezet Blog i bukur
#2, 04.08.2010 - 12:47
po valla, flm!
05.08.2010 - 02:33
arbria (45)
waaaaaaaaawwwwwwww qka paskan ber kjo goca e quni shum te rinj me mu martu? bre jet asht me shum peripeci se din qka ipret ?veq ju uroj fat e lumturi e sukses ne jet tung
#1, 03.08.2010 - 21:48
 

© 2019 Top.al - all rights reserved.