Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
sesilja blog

barcaleta shkodrane per te gjithe ju hahahah

Kush dreqin hyp atje nalt!Një çift po dilte në qytet. Rrugë e gjatë, nxehtë i madh, para tyre ndodhet një pemë dhe ata bashkë vendosin m'u ul nën të. Pas një farë kohe gruaja çon kryet lart me pa, kur shef dy zogj sqep më sqep dhe i thotë të shoqit:- Mor burrë ça janë ka bajnë njata zogj atje lart?- I shoqi: janë ka puthen.- Gruaja: po pse nuk me puth edhe ti mua?- Burri ia kthen: po kush dreqin hyp atje nalt.
Çobani dhe vajza.Nji çoban me bagti ishte afër nji prronit. Po binte shi pa masë. Mbas nji farë kohe prroni po fillon m'u shtu e me u shtu, kur çobani po ndin nji za, "u mbyta, u mbyta..." Vrapon bariu në drejtim të zanit kur shef nji vajzë që kishte mbet në prrua, e ndimon atë dhe mbas pak vajza i thotë atij se si mund t'ia shpërblente, pasi i shpetoi jetën. Bariu i thotë se nuk do asgja. Atëherë vajza fillon me u zhvesh e me u zhveshë. Kur shkon tek mbathjet vajza i thotë bariut: edhe i to kanë mbetë, dhe fillon me i heqë edhe ato, por bariu shumë zemër gjanë e ndërpret duke i thënë: a din ça, mos i heq fare se me bijnë të mëdhaja...
Nexhoja në fabrikë të cigareve.Kishte ardhë Nexhoja ne fabrikë të cigareve me taku nji shok të vetin, mirëpo roja nuk po e lente me hi brenda. Shoku i tij nuk po dilte me e taku kështu që nexhoja don me hi me forcë. Roja e kap për këmishe, dhe i mbet nji copë e këmishës në dorë. Roja e shef Nexhon të nevrikosun dhe të heshtun. Pas pak, roja i thotë Nexhos:- Po më vjen keq për këmishën, ishte e bukur!...Nexhoja: - Eeeeeeeedhe coooooopë e fortë... E ar a ban me kalu tesh?...
Nexhoja dhe gardalina.Nexhoja ishte tuj ecë ka rruga e rusit, tuj sha e tuj ba. Nji djalë i thotë:- Ç'a ke mor Nexho?Nexhoja: - Jam ngat'rru me policinë.Djali: - Po pse mor Nexho?!Nexhoja: - Kishte kalu mikrobuzi afër shpisë dhe ma kishin marrë gardalinën në ballkon.Djali: - Mos mor po tesh?Nexhoja: - Kam frikë se tash pom' transferojnë ndoj katund...Djali: - Pse mor ç'a ju ka ba gardelina?Nexhoja: - E kishin xanë tuj k'ndu kangë sllave...


 
Interesting
positive votes: 18  |  negative votes: 1

Write comment:

timi1 (33)
un kisha hyn ne maj te minares per me te puthun ty rrush !!!
#4, 13.06.2010 - 16:00
iqartiii (28)
hahahahaha interesante hahahaha te pergzoj per blogun bye
#3, 11.06.2010 - 22:15
hahahah te bukura..
#2, 11.06.2010 - 15:38
flm shum
11.06.2010 - 18:01
mikebi (36)
#1, 11.06.2010 - 10:11
flm
11.06.2010 - 11:17
 

© 2014 Top.al - all rights reserved.