Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
sesilja blog

barcaleta shkodrane per te gjithe ju hahahah

Kush dreqin hyp atje nalt!Një çift po dilte në qytet. Rrugë e gjatë, nxehtë i madh, para tyre ndodhet një pemë dhe ata bashkë vendosin m'u ul nën të. Pas një farë kohe gruaja çon kryet lart me pa, kur shef dy zogj sqep më sqep dhe i thotë të shoqit:- Mor burrë ça janë ka bajnë njata zogj atje lart?- I shoqi: janë ka puthen.- Gruaja: po pse nuk me puth edhe ti mua?- Burri ia kthen: po kush dreqin hyp atje nalt.
Çobani dhe vajza.Nji çoban me bagti ishte afër nji prronit. Po binte shi pa masë. Mbas nji farë kohe prroni po fillon m'u shtu e me u shtu, kur çobani po ndin nji za, "u mbyta, u mbyta..." Vrapon bariu në drejtim të zanit kur shef nji vajzë që kishte mbet në prrua, e ndimon atë dhe mbas pak vajza i thotë atij se si mund t'ia shpërblente, pasi i shpetoi jetën. Bariu i thotë se nuk do asgja. Atëherë vajza fillon me u zhvesh e me u zhveshë. Kur shkon tek mbathjet vajza i thotë bariut: edhe i to kanë mbetë, dhe fillon me i heqë edhe ato, por bariu shumë zemër gjanë e ndërpret duke i thënë: a din ça, mos i heq fare se me bijnë të mëdhaja...
Nexhoja në fabrikë të cigareve.Kishte ardhë Nexhoja ne fabrikë të cigareve me taku nji shok të vetin, mirëpo roja nuk po e lente me hi brenda. Shoku i tij nuk po dilte me e taku kështu që nexhoja don me hi me forcë. Roja e kap për këmishe, dhe i mbet nji copë e këmishës në dorë. Roja e shef Nexhon të nevrikosun dhe të heshtun. Pas pak, roja i thotë Nexhos:- Po më vjen keq për këmishën, ishte e bukur!...Nexhoja: - Eeeeeeeedhe coooooopë e fortë... E ar a ban me kalu tesh?...
Nexhoja dhe gardalina.Nexhoja ishte tuj ecë ka rruga e rusit, tuj sha e tuj ba. Nji djalë i thotë:- Ç'a ke mor Nexho?Nexhoja: - Jam ngat'rru me policinë.Djali: - Po pse mor Nexho?!Nexhoja: - Kishte kalu mikrobuzi afër shpisë dhe ma kishin marrë gardalinën në ballkon.Djali: - Mos mor po tesh?Nexhoja: - Kam frikë se tash pom' transferojnë ndoj katund...Djali: - Pse mor ç'a ju ka ba gardelina?Nexhoja: - E kishin xanë tuj k'ndu kangë sllave...


 
Interesting
positive votes: 18  |  negative votes: 1

Write comment:

Na ishin njeher dy binjak, Gjoni dhe Gjini. Gjoni isht pronar i nje barke te vjeter e te shkatrrume, e cilla u mbyt ne te njejten dit me grun e Gjinit.
Mas disa ditsh nje gru e pa Gjonin edhe e mori per Gjinin.

Po m'vjen keq per humjen tane. Do t'jet e tmerrshme per ty

Jo maj hic! Ne fakt po m'vjen mir qe mu hoq qafet. Te fundmet i ka pas te kalbme e i ka ardh era si peshk i prishun. Perdit tuj u prish, ka pas nje t'came te keqe mrapa edhe nji bir t'madhe perpara.
Sa her e perdorshe bira u bate ma e madhe e i hite shume. Me ckam kuptu un aja ka maru kur ja kam dhan me qera nja 4 djemave qe kan dasht me ba qef. I kam paralajmru se ajo nuk ishte fort e mir, por ata doshin me e perdor prap se prap. Budallat kan desht me hi ne te krejt, te tan pernjiher edhe aja asht hap dysh
#6, 13.03.2011 - 18:51
Ishte mush parajsa krejt dhe Zoti vendosi me nryshu regullat e hymjes. Regulla e re ishte qe Zoti me te pranu ne parajs duhet me dek ne menyren ma te keqe te mundshme. Ligji i ri hynte ne fuqi ne mesdite te dites se neserme. Diten tjeter ne 12.01, personi i pare erdhi te dyert e parajses. Engjelli te dera, i thot personit se perpara se me e pranu duhet me i tregu se si ka dek.

Ska problem i thot ky burri. Erdha ne shpi ne katin 5te ne koh mesdite dhe pashe grun gjysem lakuriq. Dukej se po me trathtonte, po dashnorin nuk po e gjeja kun. Kerko, kerko e sa kesh tuj e lan shikoj nje burre qe ishte var ne ballkon tuj u majt per gishtash. Dola jasht ja shtypa gishtat derisa ra ne tok. Po per fat te tij kishte ra ne nje peme edhe ishte ala gjall. Kjo gja me bani ma teper nervoz dhe gjaja par qe dol perpara ne ky rast frigoriferi. Ja hoqa spinen, e shtyva posht ballkonit e i ra siper atij dhe e shtrylli!!
Prej qefit te momentit me ra nje atak zemret dhe vdeka menjeher

Engjelli u mendu per pak dhe medoj me vete se teknikisht ky burri ka pas nje vdekje shum te keqe. Ka ken krim pasioni. Kshtu engjelli i tha atij mirserdhe ne parajs dhe e la me hy mren.

Pak sekonda ma von erdhi burri tjeter. Engjelli i tha para se te la me hy mren ke me m'tregu si ke vdek.

Ska problem i tha burri. Isha ne ballkon te katit te 6 tuj ba fiskultur me rreshqiti kama dhe rash per fat te mir ne ballkonin posht meje. Po pa prit del nji burr i cmendun e mi shtyp gishtat. Rashe ne nje pem dhe meta gjall e per gazep. Tuj nejt ne dhimbje a pa mujt me leviz, ky i cmendun ma hell nji frigorifer krytit a me myt.

Engjelli asht gati tuj qesh me vetin kur ky po ishte tuj tregu historine e vdekjes. Mir i thet engjelli mireserdhe ne parajs edhe e len me hy mren.

Mas pak sekondash, nje tjeter vjen te porta. Engjelli i thet ma trego se si ke vdek. Merre me mend jam ken gjys lakuriq i mshehun ne frigorifer.....
#5, 13.03.2011 - 18:17
timi1 (33)
un kisha hyn ne maj te minares per me te puthun ty rrush !!!
#4, 13.06.2010 - 16:00
iqartiii (28)
hahahahaha interesante hahahaha te pergzoj per blogun bye
#3, 11.06.2010 - 22:15
hahahah te bukura..
#2, 11.06.2010 - 15:38
flm shum
11.06.2010 - 18:01
mikebi (36)
#1, 11.06.2010 - 10:11
flm
11.06.2010 - 11:17
 

© 2014 Top.al - all rights reserved.