Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!
maksimiljano blog

Nje urim per te gjithe .......

Mirse erdhet ne stacionin e jetes 2010
Ju uroj nga zemra nje udhetim te mbar e te sukseshem ne gjithcka miqte e mij
Gezuar gezuar festat nga une Flori ( Ridik )


Dje te kisha ndermend dhe po mendoja tju beja nje

dhurate

Mendoja se duhet tu dhuroja dicka qe tju duhej dhe

mund tju hynte ne pune.

Dola dhe per tju bleva:Henen,yje,fllad e vese…….

Ju bleva nje pako me Ndjenja dhe nje te vockel me Mendime

per ta perzier me te…….

Ju mora dhe nje pako me Sinqeritet,duke shpresuar

qe ta perdorni gjithmone…….

Shtova dhe nje shishe me Mirkuptim,qe ta pini me fund keto

dite festash…….

Ju bleva dhe nje shishe me Romanticizem e Mirsjellje,

qe ju ta perdorni me te dashurit e zemres.

Ne dyqan ishte dhe nje shishe me Krenari,

nuk jua bleva,sepse e di qe nuk ke nevoje per te.

Ju bleva nja 3 pako me Dashuri e Paqe

dhenje te madhe plot me Shprese,

qe ju ta perdorni kur te kujtoheni se asgje s’ju shkon mbare.

E di…ne dyqan pashe dicka shume te trishtueshme,

Pashe njerez qe blinin Vetmi…….

aq e madhe ishte shitja e ketij artikulli,sa qe mbaroi menjehere.

Ndersa per ju bleva dhe dy pako te medha me Miqesi e Vllazeri.

E se fundi,ate qe nuk mund ta gjeni ne asnje dyqan,ju dhuroj dicka nga une: ‘Nje zemer te madhe’

qe ka brenda gjithe keto dhurata!

Tani po jua dergoj me gjith dashurine e zemres,duke ju uruar

GEZUAR VITIN E RI 2010

Dhe gjithe kete pako te madhe, po jua mbeshtjell me Buzqeshje,respekt dhe dashuri per te ghith miqte e mij dhe per lalin tim ....ju pershendes dhe ju uroj qe ky vit qe shkoi te kete mare me vete te gjith te kqijat e kesaj bote ju uroj me shpirt fat lumturi dashuri dhe miresi ne jetet tuaja dhe ne familje gezuar miqte e mij gezuar per shum vjete...Respektet me te sinqerta
ju vijne nga une
Flori ( Ridik )...

 
Interesting
positive votes: 7  |  negative votes: 0

Write comment:

GenttoGolD (22)
Gezur viti i ri 2010, fat, lumturi, dashuri, paqe...te qdo njeri ne kete botë.
#2, 27.12.2009 - 22:32
faleminderit shum miku im faleminderit dhe per urimin tend ... te pershendes te uroj gjith te mirat ne kete bote..
28.12.2009 - 08:03
barbi1 (22)
gezuar gezuar gezuar vitin e ri 2010 nga une barbi
#1, 27.12.2009 - 22:28
gezuar dhe ti per shum vite mikja ime fat mbaresi e dashuri sjellt ky vit per ty ..faleminderit..
28.12.2009 - 08:02
 

© 2014 Top.al - all rights reserved.