Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Last 7 days best blogs authors:

desada1
Points: 5 Blog »
Irmaaa
Points: 4 Blog »
IDEAL
Points: 1 Blog »

Blogs: new entries

Nuk do mundem dot te mesoj se si.

  Promote
une kurre nuk e kam pelqyer menyren se si syzet duken tek une
. Por ti me the, qe me qendronin bukur.
Qe nga ai moment, une gjithmone i kam vendosur duke menduar qe me bejne te dukem me bukur.
Kur vendosa buzekuqin vishnje, ate qe rrallhere tentoja ta vija mbi buze kujtova menyren se si me the "Te shkon shume", ndaj gjithmone eksperimentoja me ngjyrat e errta duke menduar se cfare do te mendoje ti per to.
Menyra se si syte e tu ndriçuan kur une vesha fustanin e zi ne mbremjen qe do darkonim bashke , me beri te…


Read more »
Irmaaa: :P
offline Irmaaa (24)
Comments (1)  |  rate of the entry: 19

4 gjërat që nuk duhet të bëni KURRË në takimin e parë.

  Promote
Pavarësisht moshës dhe eksperiencave që keni krijuar, ekziston gjithmonë një gjë e cila vazhdon ”t’ju trembë” njëlloj si 5 a 10 vite të shkuara: takimi i parë. Nuk dini ç’të vishni, ju kap paniku dhe vendosni të shpikni një justifikim idiot si p.sh ”me dhemb koka ose thjesht mblidhni veten dhe arrini të shkoni në barin, restoranti ose parkun ku keni lënë takim. Të pasigurtë se çfarë duhet të bëni?

1.Nuk duhet të heshtni: Nuk ka rëndësi nëse jeni njohur në rrjete sociale, mes miqsh të përbashkët apo ai u përplas pa dashje me ju teksa po shihnit atë fustanin…Read more »
Irmaaa
offline Irmaaa (24)
Comments (1)  |  rate of the entry: 19

nënat shqiptare po vdesin dita-ditës prej bijve të tyre.

  Promote
Një nga arsyet më të forta pse Shqipëria vazhdon të ekzistojë dhe të mbahet në këmbë është puna e jashtëzakonshme e grave shqiptare, motrave, nënave, por edhe gjysheve. Sidomos këto të fundit janë të nëpërkëmburat, sepse lindën në kohët më të vështira dhe as sot nuk po shohin dritë.

Është e vërtetë që emigrantët janë një motor i fortë i zhvillimit të vendit, por jo të gjithë i shtrëngojnë fort rrënjët. E kemi fjalën për ata të cilët harrojnë babën, nënën, vëllezërit, gjithçka.

Të lësh pas prindërit dhe të flasësh me ta vetëm kur vijnë festat e fundvitit është injorim i plotë…Read more »
desada1
offline desada1 (24)
Comments (2)  |  rate of the entry: 22

Njerëzit që preken për çdo gjë dhe qajnë, kanë cilësi të veçantë.

  Promote
Një qenie njerëzore nuk është aq e paprekshme, saqë të mos ndiejë dhimbje dhe gëzim.

Madje ka shumë rrethana që gjendja emocionale e njerëzve mund të jetë aq e ngarkuar, saqë e vetmja gjë që dëshirojnë është të qajnë.

Eskpertët e shëndetit shprehen se të qani është një nga gjërat më të shëndetshmë, çka demostron forcë dhe fleksibilitet.Sipas tyre njerëzit që nuk e kanë aspak problem të qajnë janë kategoria e njerëzve më të fortë.

Ndoshta kjo tingëllon pak edhe si klishe, por në fakt është e vërtetë.

Njerëzit që qajnë vazhdimisht kanë këto tipare:–Janë shumë të aftë të kontrollojnë dhe të përballen me…Read more »
djana
offline djana (26)
Comments (0)  |  rate of the entry: 11

E pa titulluar

  Promote
“Unë nuk mund të jem pjesë e një bote, ku burrat i veshin gratë si prostituta duke treguar gjithçka që mund të jepet. Ku nuk ka koncept të nderit dhe dinjitetit.Ku gratë nuk duan fëmijë dhe burrat nuk duan familje.Ku pinjollët besojnë se janë të suksesshëm prapa timonit të makinave të etërve, dhe një baba që ka pakëz pushtet përpiqet të vërtetojë se ti je askushi.Ku njerëzit gënjejnë kur thonë se besojnë në Zot, ndërkohë që në dorë kanë një shishe alkool, si dhe me një mungesë totale të të kuptuarit të fesë së tyre.Ku koncepti i xhelozisë konsiderohet i…

Read more »
maksimiljano
offline maksimiljano (36)
Comments (1)  |  rate of the entry: 17

E dini ca dhemb me shum?

  Promote
E dini ca dhemb me shum?
Dhemb te mungoj dikush dhe mos te kesh fuqin ta nxirresh na enderrat e tua e ta perqafosh, dhemb te mungoj dikush dhe mos ti shkruash dot, sepse e di sdo marresh asnje pergjigje?

Ti biesh telefonit, dhe mos te shkoj as zilja sepse ai numer tashme nuk ndizet me.

E dini sa dhemb te mungoj dikush aq shum sa dicka te duket erresire, bota humbi ngyrat se saj e dielli ndali se ndricuari rruget e tua qe ne momentin qe ai person mbylli syt per mos ti hapur me kurre?

E dini cdo te thot te jetosh…


Read more »
adar
offline adar (19)
Comments (0)  |  rate of the entry: 18

Si e pushuan nga puna milingonën.

  Promote
Si çdo ditë në mëngjes, milingona u nis të bëjë punën e saj gjithë energji dhe optimizëm. Ajo ia dilte mbanë të realizojë shumë gjëra gjatë ditës. Një ditë, luani e vuri re milingonën teksa e kryente punën me sinqeritet dhe përkushtim, pa pasur nevojë që dikush t’i qëndrojë tek koka.

Me vete, mbreti i pyllit mendoi: “Nëse kjo milingonë punon kaq shumë dhe plot entuziazëm pa pasur njeri tek koka, imagjino sikur t’i caktoj dikë ta kontrollojë.”

Menjëherë ai punësoi një buburrec, të cilin e ngarkoi me përgjegjësinë e supervizorit të milingonës. Që ditën e parë të punës, buburreci…Read more »
mcm
offline mcm (32)
Comments (0)  |  rate of the entry: 16

JETA ËSHTË KAQ E SHKURTËR!

  Promote
Kjo është një histori e vërtetë, një nga ato që kanë lënë shije të hidhur kur i dëgjon, dhe tragjike kur i përjeton.

Detajet e vogla të jetës tuaj janë ato që me të vërtetë kanë rëndësi në një marrëdhënie.

Pra, gjej kohën për të qenë mik i bashkëshortit/tes tuaj dhe bëni ato gjëra të vogla për njëri-tjetrin duke ndërtuar miqësi të ngushtë. Nëse ju nuk jeni në një marrëdhënie tashmë, kujtojeni këtë ngjarje disa herë, atëherë kur ta keni gjetur partnerin – shokun e juaj të jetës. Kurë nuk është tepër vonë.

Kur u ktheva në shtëpi atë natë, gruaja ime veç…Read more »
desada1
offline desada1 (24)
Comments (2)  |  rate of the entry: 27

Lodhesh.

  Promote
Ndonjëherë lodhesh.. Lodhesh duke e parë veten si zhgënjehesh nga persona që i do dhe i vlerëson..!

Lodhesh duke ecur përpara me kokën lart sikur asgjë të mos kishe ndodhur, kur në fakt je e shkatërruar përbrenda..!

Lodhesh duke parë veten si ndryshon çdo ditë nga njerëzit me dy fytyra..!

Lodhesh duke vrapuar pas dikujt që nuk bën asnjë hap për të ardhur drejt teje..!
Lodhesh edhe duke pritur diçka që ndoshta s'do të vijë kurrë..!

Vjen një moment që lodhesh nga gjithçka që të rrethon, lodhesh nga padrejtësitë e kësaj jete edhe për një çast do të dëshiroje të…


Read more »
desada1
offline desada1 (24)
Comments (0)  |  rate of the entry: 10

Urimet e mia me te perzemerta Saura!

  Promote
Nuk jam shum mir me bloget , po sot them ta qaj :P per miken , shoqen ,zemren time <3 , krye moderatorja e faqe user2.gif sauraRead more »
antooneta
offline antooneta
Comments (5)  |  rate of the entry: 40
1  2  3  ...  48  49  50  51  52  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2017 Top.al - all rights reserved.